Site Ekle
EĞİTİM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
TBMM Ana Bina Grup Toplantı Salonu'nda
 Ahi Evran Üniversitesi Ahilik Araştırma Merkezi Müdürü Kazım Ceylan, Ahiliği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM)  İnsan Kaynakları Başkanlığı öncülüğünde çalışanlara anlatıldığını söyledi.

Ceylan, konferansın TBMM Ana Bina Grup Toplantı Salonu'nda düzenlendiğini belirtti.

Ceylan, konferansa Kırşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir ve Ahi Baba Mustafa Karagüllü ile birlikte katılarak, Ahiliği anlattıklarını söyledi.

Ülkemiz demokrasisinin kalbinin attığı yer olan TBMM'de çalışanlara medeniyet hareketi Ahiliği anlattıklarını dile getiren Ceylan, şöyle konuştu:

"Ahiliği tarikatlardan ayıran en önemli özelliğini hem dünyevi, hem uhrevi bir sistem olması olduğunu anlattık. Ahilik sadece bir esnaf teşkilatlanması değil, Ahilik bir medeniyet hareketidir. Onun için milletin meclisinde çalışan kardeşlerimize de Ahiliği anlattık. İşin siyasi boyutu var, dini tasavvufi boyutu var, iktisadi, sosyal kültürel boyutları var. Meclis çalışanlarına Ahilik'i tanıtırken insanlara meslekle birlikte iş ahlakı kazandırma, ihtiyaç sahibi esnafa yardım etme, tüketici haklarını koruma, Ahilik teşkilatı nedir?  Hangi değerlere dayanır? Pabucun dama atılması ne demektir? Kimlerin pabucu dama atılır? Ahilik İlkeler gibi konuları ele aldık." Dedi. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ferhat Dellal Tevhid-i Tedrisat kanunu kutladı
Eğitim İş Kırşehir şube Başkanı Ferhat Dellal Tevhid-i Tedrisat kanunu kutladı.

Haberi Oku