Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
100 Günün Ardından...
 Belediye Başkanı sn  Selahattin Ekicioğlu, hafta içinde  ilimizdeki bazı basın ve yayın organlarını davet ederek yaptığı  basın toplantısı ile   başkanlıkta geçen 100 günlük  süreyi değerlendirip yaptıkları çalışmaları anlattı.

 Gurubumuza bağlı yayın organlarının davet edilmediği toplantıda 100 günde neler yapıl(madığını)dığını anlatmaya çalıştı. Çalıştı diyorum çünkü alelacele olduğu her halinden belli olan basın toplantısının, Posta gazetemiz ve KTV’nin  Haberlerinin  ardından düzenlenmesi doğru şeyler yaptığımızın göstergesiydi, Demokrat ve şeffaf olduğunu her fırsatta yineleyen  Başkanın,  KTV ve Posta Gazetesi haber ekibini davet etmemesi ise, demokratlık ve şeffaflığının söylemden ibaret olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

Oysaki toplantıda, geçtiğimiz dönem Belediyede, Sözcü Gazetesi ve Cumhuriyet Gazetesinin alınmadığını büyük üzüntü duyarak ifade etti.  Kendi döneminde bütün gazetelerin alındığını marifetmiş gibi anlattı. Şeffaf Başkanım hem geçmiş dönemi eleştiriyorsunuz hem de şimdi KTV ve Posta Gazetesini toplantıya davet etmiyorsunuz. Valla çok net bir şey söylemek istiyorum Lafının beyi yok pazarı yok. Biz Hangi Selahattin Ekicioğlu’na inanalım ezilmişliği oynayan Size mi? yoksa gerçekleri yaşattığınız size mi? Buradan şunu da ifade edeyim. şayet basına akreditasyon uygulayacaksanız, bunu açık açık belirtin bilelim yok eğer ben açıklama yaparım gelen gelir diyorsanız, bundan sonraki toplantılara mutlaka ekibimiz gelecek, siz almak istemiyorsanız, gerekçenizi mikrofonlarımıza açıklarsınız, bizde halkımızın haber alma özgürlüğüne olan İnancımızla her şeyi objektif olarak kamuoyuna yansıtırız.

Toplantıya katılan diğer basın kuruluşlarının yayınlarından takip ettiğimiz kadarıyla,hizmete yönelik dişe dokunur bir icraat göremedik, orada soru soran Basın mensubu arkadaşlarımın hepsine teşekkür ediyorum aklımızdaki soruları sordunuz, ancak soruların muhatapları olan sn başkan ve yardımcıları, hiçbir hazırlıkları olmadığı her hallerinden belli titrek ses tonları ile,aynı kelimeleri tekrar edip durdular,  sorulan soruların cevabı sürekli Sayın Ekicoğlu tarafından geçiştirildi, bezende konuyu ben bilmiyom Başar Hocam anlatsın,yada Osman hocam anlatsın gibi komik ötesi sığ cevaplar vererek vizyonsuzluğunu gösterdi, bir konuda verecek cevabınız yoksa,işte böyle ya pas atarsınız yada topu taca gönderirsiniz,sizin yaptığınız bu,Topu hep taca atarak bu maçı böyle bitiremezsiniz.. .   

 70 projeyi nasıl yapacaksınız vakit yok sorusu üzerine ;ben belki bir ay da 5 proje yapacağım cevabı ise sayın Başkanının acizliğini ve hiçbir şeyden gerçekten anlamadığını net ortaya koydu. Siz verdiğiniz cevaba kendiniz inandınız mı? Siz proje deyince ne anlıyorsunuz bilmiyorum da bana kalırsa önce projelerinizi bir sınıflandırın, planlayın başlayın ondan sonra ortaya çıkıp projelerin hangi aşamada olduğunu ara ara açıklarsınız,ama eğer ayakkabı lostra salonu satın alıp yerine koymayı projeden sayıyorsanız ..hiç uğraşmayın alın 70 tane lostra kabini,bir haftada 70 projeyi bitirmiş olursunuz…   

 Mali disiplin konusundaki açıklamalarınız ise gerçeği ne kadar yansıtıyor tartışılır, ulusal basına da yansımış olması sizin popüleritenizi kısa vadede artırır ancak 21.milyon acık veren belediyeyi 1.5 milyon kara geçirdik demek göreceli bir kavramdır, bunu dönemsel,olarak rakamlara dayalı açıklasaydınız bir parça inandırıcı olurdu, şayet dediğiniz gibi bir mali yapıya kavuşmuşsanız,yıl sonuna kalmaz borcu harcı temizlersiniz, Bu konunun takipçisi olup kamuoyunu bilgilendireceğimizi şimdiden belirtiyorum.

  Ben cimriyim diyorsunuz ya,,cimrilik iyi bir özellik değildir sayın başkan,cimrilik yerine ben tutumlu bir insanım ,paraya iyi yön veririm diyebilir,hatta kaynakları etkin,verimli ve ekonomik kullanıyorum diyebilirsiniz…Cimrilik başka bişeydir Sn başkan ,daha açığı cimrilik varyemezin eş anlamlısıdır. Belediye ve şehir cimrilikle yönetilmez siz bir şehir yönetiyorsunuz farkına varın artık.  

 Toplantının tamamına yakın bölümü Başkanın ifadesiyle gelecaz gidecaz yapacaz şeklindeki ifadelerle geçti. Sorulan bir diğer soru ise Başer Hocanın istifası Başer Hoca o kadar güzel özetledi ki durumu. İşte ben almasaydım Kırşehirspor kayyuma gidecekti. Bunları kongrede hiçbir vasıfı yokken  ortalığı ayağa kaldıran  Başer Hocam mı söylüyor. Başer Hocam o takımı belediye mecburen alacaktı kayyum nereden çıkıyor, nimetmiş gibi sunmayın. Takım zaten belediyenin takımı ,Beceremeyeceğiniz bir işin başına atandınız,baktınız iş kötüye gidiyor resim çektirmekle de olmuyor, kısa yoldan bu iş benim işim değil deyip sıyrıldınız.(.ama bir konuda hakkınızı teslim etmeliyim, sn başkan  5 yıl için 70 proje gerçekleştirmeye çalışırken,siz bir çırpıda,kütük evde 40 çeşit kahvaltıyı servise hazır hale getirip sosyal medya hesabınızdan paylaşmayı başardınız,).

 Toplantıda ,Çok komik bir rakama takım kurduk diyerek övünen  Sayın Ekioğlu inşallah hepimizin gurur duyacağı bir takım kurmuştur,çünkü Kırşehir belediyesporda başarı çıtası oldukça yüksek,şampiyon bir takım devralındı,,alışılmış bir başarı var ve bunun sürdürülmesi gerekiyor,denizin dalgalı olması beni ilgilendirmez, gemi limana yanaşıyor mu..ben ona bakarım…kaç liraya kurduğunuz bizi zerre kadar ilgilendirmez lider bir takım devir aldınız lider bir takım bekleriz.takımın ucuza kurulması sezon başında iyi bir söylem olabilir,inşallah ilerleyen zamanlarda ucuza kurulan takımla ancak bu kadar dedirtmezsiniz..

 Ayrıca Osman Uçar’ın pazar yeri ile ilgili düzenlemeleri,özellikle yerli üreticiler yönünden tabi ki yerinde olmuş...ancak yer tahsislerini birilerinin kulağını çekerek değil...halen yürürlükte olan pazaryerleri yönetmeliğine göre yapmalısınız...o yönetmeliğin.. tahsis başlıklı 11.maddesinin 1. 2. ve 3. Maddeleri yerli üreticiye nasıl yer tahsis etmeniz gerektiğini çok açık şekilde anlatıyor..Sayın Ekicioğlu ise kulaklarını kıvrattık diyor.  Kulak kıvırmak, çekmek gibi mafyatik yöntemlerle pazar yeri yönetilmez. Ahi şehrinde Ahi  Esnafının kulağı kıvratamazsınız bilin istedim.

 Birde Sayın Ekicioğlu marifetmiş gibi bizim başkanlarımız bir çok müdürlük yapıyor dedi. sayın başkan bunlar övünülecek şeyler değil.yaptığınız sorumluluk paylaşım şemasında müdürlükleri yardımcılarınız arasında paylaştırdınız,gerçi müdürlük paylaşımınız pek adil değildi ama sanırım,diğer siyası görünür görünmez  ortaklarınızla yaptığınız ittifak pazarlığı sonucu olduğunu tahmin ediyorum, aslında, kurumsal bir yapıda,başkan yardımcıları,belediyenin sevk ve idare amirleri,müdürler ise icra organlarının başındaki sorumlulardır, Daha önceki yazılarımızda dile getirdiğimiz gibi,hiç bir ön hazırlığınız olmadan hele bir kazanalım bakarız mantığı ile seçime girdiğinizden, bu gün müdür seviyesinde yetişmiş eleman bulmakta zorlanıyorsunuz..

 Ekibiniz olmadığı içinde, mecburen mevcut ekiple yola devam ediyorsunuz,bence de en olumlu icraatınız da bu..seçimle gelen belediye yönetimlerinin kendi kilit kadrolarını beraberinde getirmeleri herkes tarafından kabul edilebilir bir gerçektir,ama siz bunu bile başaramayıp,hiçbir kamu idareciliği tecrübesi olmayan eğitimi yetersiz, konusunda uzman olmayan birkaç kişi ile gelip,belediye idare etmeye çalışıyorsunuz,başkan yardımcılarının müdürlüğe vekalet etmeleri garip bir şey değildir ancak,çözümde değildir. Belediye başkanı olmadan önce müdürlerinizi ayarlasaydınız, Başer hocam Osman hocam ve Nuri bey müdürlük yapmak zorunda kalmazlardı.

 Birde Nuri Araz’a değinmek istiyorum,toplantıya görüntü vermek için katılmış bir hali vardı, pek söz almadı, yada söz verilmedi bilemeyeceğim, ancak toplantının sonuna doğru konuşma fırsatı buldu, hatta kendisine soru sorulmasını istedi,ve bir başka toplantıyı gerekçe gösterek  toplantıdan bir an önce ayrılmak için can attı,kendisine yöneltilen soruya verdiği cevap ise son derece doyurucu ve netti…muhabir, Neşet Ertaş ile ilgili UNESCO projesinin ilimize ne gibi bir katkıları olacak…yanıt…çok faydası olacağını düşünüyorum…nokta.. Şayet toplantıda olsaydım,Nuri beye,,sayın başkan!! kültür merkezinde ciddi miktarda kitap yakıldığı söylentisi dolaşıyor,bu neyin nesi..böyle bir olay yaşandı mı derdim..

 Basın toplantısı,katılanları ve izleyenleri tatmin etti mi bilmiyorum,herkes kendi yayın organlarında,büyük ihtimal ile virgülüne dokunmadan yorum katmadan, yayınlayacaklardır,biz toplantıya katılmayan ancak sonradan izleyen basın olarak,yorumlayıp sizler için haberleştirdik,yazımızı elbette beğenenler ve beğenmeyenler şüphesiz ki olacaktır,ben bir basın mensubu olarak kendi penceremden duygulara tercüman olduğumu düşünüyorum,Bana kalırsa dağ fare bile doğurmadı..yazdıklarımdan birileri elbette rahatsız olacaktır,rahatsız olanlara tavsiyem yazımızı bir kez daha okuyup,eleştirdiğimiz konuları gözden geçirmeleridir.hakaret ederek ancak kendi derinliksiz sığ kişiliğinizi ortaya koyarsınız,varsa eğer  konu ile alakalı düşüncenizi yazarak paylaşmanızı tavsiye ediyorum.

Belediye yönetimine naçizane tavsiyem,bundan sonraki  basın toplantısına,öncelikle olarak tam kadro çıkmalısınız,ayrıca dersinize de iyi çalışınki,ne dediğiniz yada ne demek istediğiniz doğru anlaşılsın.,mikrofona konuşmak herkesin hadi deyince yapabileceği bir şey değildir,bunu bir kusur olarak görmüyorum,zamanla bu alışkanlığı edinirsiniz,ama acilen hepinizin mikrofona konuşma ve diksiyon üzerine ders almanız gerekir.bunu eleştirel olarak değil,lütfen dost tavsiyesi olarak algılayın. haftalık basın bildirisi de ile de bu işi çözebilirsiniz..

 Birde yanlış anlamadıysam sn Başkan hafifden bizim haberlerimize de dokundurmalar yapıp alaycı bir tavır sergiledi.. bir konuda size katılıyorum. ÇOK DOĞRU KONUŞTUNUZ.  HATTA TEBRİK EDİYOR ALKIŞLIYORUM SAYIN BAŞKAN HABERLERİMİZİ İZLEMİŞ BU NET, DİYOR Kİ, İZLEDİM GÜLÜYORUM DİYOR, SONRADA DİYOR Kİ AĞLANACAK HALİMİZE GÜLÜYORUZ… BENCE DE SAYIN BAŞKAN SONUNA KADAR KATILIYORUM SİZE AĞLANACAK HALİNİZE GÜLÜYORSUNUZ. 

Biz  KTV ve Posta olarak ne geçmiş yönetimle nede şimdiki yönetimle el altından bir pazarlığa girmedik, hiçbir ticari ilişkimiz yok,belediye adına düzenlenmiş tek kuruşluk faturamız yok, Havva Karakaya olarak kimsenin önünde eğilmedim. Bükülmedim beni bilen bilir bilmeyende kendi bilir,  doğruları objektif olarak yazmaya yorumlamaya devam edeceğim... Bence Kırşehir kendine çok yazık etti. Ne demek istediğimi zamanla Kırşehir  daha net anlayacak… HOŞÇAKALIN

 

  

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Düğün Kana Bulandı
Kırşehir’de katıldığı sünnet töreninde kaza kurşunu ile hayatını kaybeden 21 yaşındaki Gamze Boynuince,...

Haberi Oku