Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
15 Temmuzda halk meydandaydı
 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü, ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Cacabey Meydanında 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı öncesinde, binlerce kişinin katılımıyla, Askerlik Şubesi önünden başlayarak Mehteran Bölüğü ve atlı birlikler eşliğinde Cacabey Meydanına kadar devam eden bir yürüyüş düzenlendi.

Yürüyüşün ardından, Vali  Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk, Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, 22. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ağır Ceza Reisi Hüseyin Sabuncuoğlu, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, POMEM Müdürü Kasım Varol, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, il ve ilçe protokolü, protokol eşleri, siyasi partilerin il temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ilimizde yaşayan göçmenler ile binlerce vatandaşımızın katıldığı 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü büyük bir coşkuyla başladı.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Cacabey Meydanında düzenlenen programda bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, bu anlamlı günde, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün, milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile ve milletçe engellendiğinden hareket ederek, bu şuurun canlı tutulması maksadıyla etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

Geçtiğimiz sene 15 Temmuz gecesi, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile meydanları dolduran milletimizin dinimize, Kurana, bayrağa, demokrasiye, vatanımıza sahip çıktığını belirten Necati Şentürk, “Tarih bu birlik ve beraberliği altın harflerle kitaplara işleyecektir. Türk milletinin her evladı ya gazi, ya da şehit torunudur. Geçen sene 15 Temmuz karanlık gecede gerçekleştirilen hain darbe girişiminde hainleri dize getirdik. Bu ikinci istiklal savaşıcıdır. İç ve dış bütün düşmanlarımız hep birlikte ülkemizi işgal etmek istedi. Eğer başarılı olsalardı islamiyeti parçalayacaklardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, milletin üstünde bir güç yoktur. Bu asil millet o karanlık gecede, tankların altına yattı, toplara, tüfeklere göğüslerini siper ettiler. Gençlerimiz uçaktan atılan füzelere karşı yılmadı, ölüme koşarak gittiler. Şehitlik mertebesini arzuladılar, ölümün ölüsünü korkuttular. O gece şehit düşen vatandaşlarımız ezanı dindirmediler, vatan toprağını hainlere bırakmadılar. Milyonlarca vatandaşımız meydanlara çıkarak milli iradeye, insanlığın onuruna sahip çıktılar. Vatan bölünmez, Türk milleti yenilmez. Çanakkale’de 250bin şehit vermiştik, 250 şehit de 15 Temmuzda verdik. Mekanları cennet olsun. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şifalar diliyorum. Onlar bu toprakları vatan yaptı, bu millet, millet olmanın gerekliliğini tüm dünyaya gösterdi. Düşmanlarımıza korku, dostlarımıza güven salındı. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin.” dedi.

Milletvekilimiz Mikail Arslan, Milletvekilimiz Salih Çetinkaya ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin de birer konuşma yaptığı program Kuran Tilaveti, İl Müftüsü Osman Arslan tarafından yapılan hatim duası ve imamhatipli öğrenciler tarafından çeşitli ilahilerin seslendirilmesi ile devam etti.

Mehteran Bölüğünün de kısa bir gösteri sunduğu programda, Valiliğimizce uyuşturucu ile mücadele etmek amacıyla açılan “Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi”nde tedavi gören gençler kahramanlık türküleri söylediler. Ardından, Sait Sargın Tiyatro Grubu “15 Temmuza Hayat  Verenler” adlı oyunu sahnelediler.

Saat 00:13’te tüm camilerden sela’ların okunması ve demokrasi nöbetinin başlaması ile birlikte, Merkez İmamHatip Lisesi öğrencisi Kemalettin Çorak “30 Kuş Şiiri”ni okudu.
Anahtar Kelimeler
15 Temmuz Kırşehir
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bu nasıl siyaset anlamadık
Kırşehir’e seçimlere az bir zaman kala son bir değerlendirme yapmakta yarar gördük, özellikle iktidar...

Haberi Oku