Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Afrin Yolcuları Dualarla Uğurlandı
 Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtını başlatan kahraman Mehmetçiklerimize destek vermek ve onlara halkımızın minnet duygularını iletmek amacıyla yola çıkacak olan şehit aileleri, gaziler ve milletimizin huzuru için mücadele etmiş vatan evlatları dualarla yola çıkarıldı.

Valilik önünde şehitlerimizin ruhuna okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende konuşan Vali  Necati Şentürk, yola çıkan kafilenin tüm Kırşehirlilerin ve kendilerinin selamlarını kahraman Mehmetçiklerimize ileteceklerini söyledi.

Kahraman Mehmetçiklerin Afrin’de destan yazdıklarını belirten Necati Şentürk, “Yüreği imanla dolu olan ordumuz savaşın kartalı, barışın güvercinidir. Biz barış için savaşan bir milletiz. Topraklarımıza göz dikmiş düşmanlara asla fırsat vermeyeceğiz. Ordumuzda bu iman, bu yürek, bu inanç, bu millet arkasında olduğu sürece düşman her zaman mağlup olacaktır. Her Türk genci, Çanakkale ruhunu hâlâ yaşamaktadır. Gazilerimiz, günümüzde yine vatan için seve seve savaşa hazır olduklarını ifade ediyorlar. Bugün de, şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizi Türk milletinin desteğini Afrin’de mücadele eden kahraman Mehmetçiklere hissettirmek amacıyla dualarla yola çıkarıyoruz. Kırşehir, Mehmetçiğimizle beraber. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin.” dedi.

Necati Şentürk’ün yanı sıra il protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımızın da yer aldığı programda, Afrin yolcuları dualarla ve tekbirlerle yola çıkarıldı.

Afrin kahramanlarına destek için yola çıkan grupta Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi üyeleri, Kırşehir Malul Gaziler Derneği üyeleri ve Kırşehir Uzmanlar Dayanışma Derneği üyeleri yer alıyor. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Bahçeci, Her projemizde önce hayal...
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Pazar esnafını ziyaret etti. Genç, yaşlı herkesin ilgisiyle...

Haberi Oku