Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Akçakent Belediye Düğün Salonu Açıldı
 Akçakent Belediyesi'nin katkılarıyla yapımı tamamlanmış olan düğün salonu açılışı geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Açılışa Anayasa Komisyon Başkanı Bekir Bozdağ, Ak Parti Milletvekili Mustafa Kendirli, Eski Milletvekili Abdullah Çalışkan ve İl Başkanı Muzaffer Aslan da katıldı.

Program Akçakent Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç'ın sahneye çıkması ile başladı. Yılmaz Kılıç yaptığı açıklamada;
“Belediye başkanı olarak seçildiğim ilk zamanlarda kimseden destek alamadık. Herkes sordu “Başkanım yatırımları nasıl yapacağız?” Ben de şöyle bir cevap verdim. “Arkadaşlar bizim arkamızda Allah var. Recep Tayyip Erdoğan gibi de bir liderimiz var. Hamd olsun her türlü yaparız” dedim. Bir bir çalışmalarımızdan bahsettik. Kimse sormadı nasıl yapacaksınız? diye. Sosyal Tesisleri, pazar yerimizi ve şu anda açmış olduğumuz Düğün Salonumuzu herhangi bir fazla destek almadan yaptık. Bunları neden mi anlatıyorum çünkü kendi aralarında laf üreten insanlar var. Devlet fazla fazla destek yapıyor da başkanlar ceplerini dolduruyor. Kalanı ile yatırım yapıyor diyen insanlar var. Biz partimizin gücü ile desteği ve Rabbimin izniyle çalışmalarımızı yaptık. Nereye gidersek gidelim Milletvekilimiz, il başkanımız, Devlet başkanlarımız hiçbiri bizi geri çevirmedi. Onların desteklerine heba etmedik. Yatırımlarımızı ve çalışmalarımızı layığı ile yaptık. Bütün imkanlarımızla ortaya koyarak bu hizmetleri sunduk.”

Akçakent mevcut belediye başkanı Yılmaz Kılıç'ın ardından İl Başkanı Muzaffer Aslan , "Sayın Akçakentliler, sevgili bacılarım ve kardeşlerim hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Öncelikle salonumuzun Akçakentlilere hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Gerçekten ülkemize şehrimize ve ilçemize layık bir salon olmuş. Artık Akçakent’imizde düğünlerimiz, toplantılarımız, nişanlarımız ve törenlerimiz bu salonumuzda yapılacak. Allah’ın izniyle dostluklarımıza, mutluluklarımıza bu salon şahit olacak. Başkanımıza ve belediyemize bu konuda teşekkür ediyoruz. Bir söz vardır Yiğidi öldür hakkını yeme diye. O yüzden Siz Akçakentlilerde Yiğidi öldürmemişsiniz hakkını da yememişsiniz. Bugün de zaten sizleri burada görmekten mutluluk duyuyorum. Akçakent artık kararını vermiş. Hizmete çalışmalara devam diyorsunuz. Tabii ki de biliyorsunuz az bir zaman kaldı. 31 Mart'ta başkanlarımızı seçeceğiz. Akçakente yapılan hizmetlerin devamı için anlaşmışızdır. Biraz önce başkanımız çalışmalarından bahsetti. Gerçekten Akçakentliler için mücadele eden onlara hizmet eden bir başkanımız var. Öyle ki başkanımıza sevgimizi, saygımızı esirgemememiz, ona destek olmamız gerekiyor. Hizmetler devam ettiği sürece geldiğimiz noktaya bakarsak bir ilçe gözümüzde oluşmaya başladı. Sevgili kardeşlerim bakın bizim 6 tane ilçemiz var. Bu ilçelerimizin köklü geçmişleri var. Biz bu 6 ilçemiz için elimizden ne geliyorsa onu yapıyoruz. Bu ilçelerimizin birçok ihtiyacı var ve biz bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz.” diyerek ifadelerine yer verdi.

İl Başkanı Muzaffer Aslan’ın yapmış olduğu açıklamanın ardından Eski Milletvekili Abdullah konuşmasını yaptı. Çalışkan yaptığı açıklamada; “Bu güzel salon açılışımızda hep bir aradayız. Ben öncelikle Akçakent’te gerçekten çok önemli hizmetler vermiş olan başkanımızı huzurlarınızda tebrik etmek istiyorum. Akçakent hepimiz biliyoruz şu anki hallerini de gördük. Daha önceki Akçakent’i de görmüştük. Daha önceki yıllarda maalesef Akçakent’te geldiğimizde ihtiyacımıza karşılayabileceğiniz pazar yerimiz de bir lavabomuz bile yoktu. Akçakent bir ilçe ifadesinin yakışır bir şekilde büyümeye güzelleşmeye ve gelişmeye devam ediyor. Eskiden arkadaşlarımızla geldiğimizde bizimle alay ederlerdi. Nasıl bir ilçeniz var? derlerdi. O zaman da belediye başkanları vardı ama hizmetler yoktu. Zaman ve mekan seçilmeyi makam koltuğunu ifade etmiyor. İşte görüyoruz Gönül belediyeciliği yaşatılıyor. İşte bu gönül belediyeciliği hizmet aşkı insanın içinden gelmesi gerekiyor. Benim bir şeyler yapmam gerekir arkamdan güzel şeylerle anılmak gerekir diye düşünmek gerekir diye düşünüyorum. İşte bugün Akçakent’te olduğu gibi böyle insanların seçilmesi gerçekten önemli diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Kırşehir milletvekili Mustafa kendirli ise konuşmasına şu şekilde başladı. “Değerli il başkanım kıymetli milletvekillerim Akçakent’imizin çok kıymetli belediye başkanının başarılarını biliyoruz. Çalışkanlığından ötürü bizim belediye başkanlarımız içinde atom karınca olarak diye hitap ederiz. Akçakent’teki çok kıymetli büyüklerim , kıymetli analarımız , kıymetli Akçakentli bacılarımız değerli Akçakentli hemşerilerimiz bu güzel açılış sebebi ile bizleri burada yalnız bırakmayan bizlere bu güzel coşkuyla mutlu ettiğiniz için hepinizi kalbi duygularımla selamlıyor. Hepinize hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum. Çok kıymetli hemşerilerim önemli bir seçimin arifesindeyiz. 31 Mart’ta bir yerel seçim yapıcağız. Bunu özellikle söylüyorum, neden söylüyorum niye söylüyorum yapacağımız seçim yerel seçim. Genel seçimimizi 8 ay evvel  24 Haziran’da yaptık. Ama bir erken seçim yaptık. 17 yıldır bize verdiğiniz yetki önümüzdeki 4 buçuk yılı da inşallah kurucu genel başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a verdiğiniz yetki gibi bu dönemde devam edeceğiz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku