Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Akçakent'te birlik olma zamanı
 Geçtiğimiz aylarda kurulan 'Akçakent Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği' çok kısa  sürede gerçekleştirdiği faaliyetler ile adından sıkça söz ettirmeye başladı.


Dernek ilk olarak bir dernek evi ve misafirhane oluşturmuş, bunu da görkemli bir tören ile halkın hizmetine sunmuştu. Bugün yaşananların ardından Dernek Başkanı ve Yönetimi bu derneğin kurulması ile ne kadar doğru bir karar alındığını gözler önüne serdi. 

Akçakent İlçesi Yeniyapan mahallesi nüfusuna kayıtlı Mehmet Genç ‘in vefat etmesinin ardından Dernek Başkanı Orhan Yalçınkaya ve Dernek Yönetimi cenaze evine taziye ziyaretinde bulundular ve ardından cenazeye katılanların karşılanması ile gelenek - göreneklerimize göre misafir edilmesi hususunda izin istediler. 

Bildiğiniz üzere öncelerde Cenaze sahipleri törene katılacak misafirlerin ikramının hazırlanması, cenaze işlemlerinin yapılmasın gibi işlere koşturmaktan misafirler ile ilgilenemiyorlardı. Özellikle İç Anadolu bölgesinde son zamanlarda bu işleri bölgenin dernekleri yapmaya başlamıştı. Akçakent ilçemizde de bir ilk gerçekleşti. Cenaze işleriyle dernek yönetimi ilgilendi, misafirlere dernek tarafından pide ve ayran ikramında bulunuldu.

Cenaze törenine katılan vatandaşlar kendi aralarında yapılan konuşmalarda Derneğin kurulmasıyla ne kadar güzel bir karar verildiğini dile getirdiler. Vatandaşlar bu durumdan memnuniyetlerini dile getirerek Dernek Başkanı Orhan Yalçınkaya'ya teşekkür ettiler.

Bu vesile ile Derneğin kurulmasında büyük bir emek sarf eden başkan Orhan Yalçınkaya ne kadar önemli bir iş yaptıklarını gösterdiler ve vatandaşların gönlünde taht kurmayı başardılar.

Diğer yandan bildiğiniz üzere Derneğin faaliyetlerini sürdürebilmesi için Akçakent'lilerin desteğine ihtiyaç vardır. Bu yüzden daha fazla üye ile, daha çok aidat toplanabilir ve Akçakent’te bir çok önemli icraat dernek sayesinde gerçekleştirilebilir. Örneğin yeni nesiller özellikle şehir dışında ikamet etmek zorunda kalanlar birbirlerini tanımıyorlar. Dernek sayesinde bir piknik organize edilmesi gündemde. Bizlerin destekleri ile bu organizasyon gerçekleştirilebilir. Yine Dernek gençlerimize bir iş imkanı sunabilir. Dernek olarak ufak çapta atölyeler oluşturulup, tekstil ürünleri üretilebilir. Yani her şey biz Akçakent'lilerin elinde. Destek olmakta fayda var!

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sayın Ekicioğlu'nun sayesinde bunu da gördük
Berkin Elvan’lı Ramazan eğlencesi düzenledik. CHP, İYİ PARTİ ve HDP’NİN Ortak adayı olarak Belediye...

Haberi Oku