Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Alt Yapı, üst yapı bitti
 Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin acilen başlatmış olduğu altyapı ve üstyapı çalışmalarının başlandığı andan itibaren bu ana kadarki tüm çalışmalarına ve vatandaşların bu yol yapım çalışması hakkındaki tüm düşüncelerini KTV Haber ekibi olarak ekranlara getirmeye devam ediyoruz. Çalışmalar bitmeden önce bu durumu vatandaşlarımız değerlendirirken uzun sürmesi onları da çileden çıkarttı.

Peki bu çalışmaların bitmesiyle vatandaşın çilesi bitti mi? Peki Yaşar Bahçeci Bizler aracılığıyla vatandaşa ne söylemişti;
Yaşar Bahçeci;”Kaliteli araç gerek ile eğer hizmet üretemezseniz o ürettiğiniz hizmette çok kaliteli olmuyor.”

Peki yapılan bu çalışmaları vatandaşlarımız nasıl değerlendirdi. İşte o yorumlar;
“Kırşehir'de Sayın Başkan Bahçeci'nin yol çalışmaları ve kaldırım çalışmaları hakkında ne söylemek istersiniz?
 İnşallah Belediye Başkanı bitirecek. biter diye uyumuyoruz ve inşallah da biter.
Kırşehir'in problemi park! Kaldırımlar gereğinden fazla olmuş ve biraz geniş olmuş. Yolun kenarına gönül isterdi ki Bir sıra araç park etsin, 2 sırada trafik aksın.  Bunun mümkün olabilmesi için neler yapılabilir? Bunun olabilmesi için şehrin muhtelif yerlerine otopark yapılacak. Mesela Kırşehir lisesi yıkılıyor onun yerine 2 bin araçlık otopark yapılabilir. Üstüne de belediyenin logosu asılır. Belediyenin stadyumunun oraya yapılacağı söyleniyor. Onun altına 10 bin araçlık otopark yapılır. Buna benzer birkaç yere park yapılırsa yolda ki arabalar çekilir, trafikte akar. Şimdi trafik bir şerit akıyor. 70 saniye kırmızı ışık yanıyor. Yani bunların hepsinin çözümü var. 
“Ya bu işi sen bileceksin, ya senin arkanda bu işi bilen bir AR GE çalışması olacak yada bilmiyorsan soracaksın!”
Bu bilgiyi satın alacaksın. Bu işi yapan insanlar var. Bazı belediyeler proje yarışması açıyor. Diyor ki biz bu kavşağımızı nasıl yapabiliriz? niye? Belediye başkanı bu işin uzmanı olmayabilir. Arkasında bu işi yapabilecek bir ekipte olamayabilir. Belediyeler siyasi oldukları için bu konularda çok bilgili olamayabiliyorlar. Bu işi parayla yapan şirketler var. Adam diyor ki benim şehrim için bir proje hazırla! Veriyorlar ucuna da yüklü miktarda bir ödül, hazırlanıyor. Kırşehir’imiz maalesef kendini geliştiremiyor. Tabiî ki yapılan iyi hizmetler var. Fakat yapılması gereken hizmetlerde var. bizim siyasilerimiz maalesef hep kendi konuşuyor, hiç vatandaşı dinlemiyorlar. 

Bir gözlemci olarak yapılan her şey güzel ama her yeri birden deşince şehrin içinde uygun olmuyor. Ona göre çalışma yapmaları lazım. Bir yeri bitirip diğer yerleri ondan sonra yapmaları lazım. Bu durumda idarecilerin eksiğimidir bilemiyorum. Yoksa atladıkları bir bölüm müdür? Anlamıyoruz. Ben gezen bir adamım bu yolun aynısını İzmir’de de yaptılar. Tek araç geçsin istiyorlar. Halbuki günümüzde evimizin atı arabalarımız oldu. Arabalarımız olunca nüfus başına arabalar çoğalmaya başladı. Otoparklar yok park sorunu olduğu halde bu kadar kaldırımların büyük olması yolların daraltılmasını hiç uygun değil. Çözüm getirmek lazım, insanlar birbirini yer hale geldi. Yani durum bundan ibaret!. Tabi ki de yeşil sahalar çok önemlidir. Hatta bu şehir planlamacılığı yapılırken eksik yapıyorlar. Mesela çok geniş Siteler yapıp sitelerin etrafını geniş yapmaları lazım. Yani 3 - 4 kat yapmaktansa 10 kat yapıp çevresini ona göre geniş dutsalar daha iyi olur.
Şimdi bu çalışmalar 4 senedir yapılıyor. Belediye millete hizmet demektir. Ama vatandaşa eziyet ederek hizmet edilmez. Şuan Kırşehir’de kime sorsalar isyanda! Bir tarafı bozarsın sonra tamir edersin. Orası bittikten sonra diğer bölüme geçilir. Hizmet edilecekse de bu şekilde yapılmaması gerekir.  Bu sorun büyük şehirler de de var. ama nasıl çözülür bilmiyorum.

Ben Kırşehir’e Niğde’den geldim. Üniversite okumak için geldim. Yanlış anlaşılmasın ama gelişim açısından geri kalmış bir şehir burası. Çünkü alt yapı meselesi çok önemlidir. Çalışmalar çok geç işliyor. Mesela yapılan yeri bozup tekrar yapmaya çalışıyorlar. Benim bildiğim yol çalışması yazın olur ama burada kışın da yapmaya çalışıyorlar. Bu uygun değil. Mesela Niğde belediyesi geceden işçileri toplar çalışmaları başlatır. Neden? Vatandaşlar rahatsız olmasınlar diye. Kırşehir’de mesela gündüzleri daha çok ağırlıkta çalışmalar oluyor. Biz bu durumdan çok rahatsız oluyoruz.  Buranın belediyesinin çok fazla eksiklikleri var. işçilerde şunu da gördüm. Türk işçi de var, Suriyeli işçi de var, Afganlı işçi de var ve aralarında iletişim yok. Belediye böyle çalışma yapmaya devam ederse oy falan alamaz. 

Şu son zamanlarda benim evimde bu caddenin üstünde. Burası araba park yeri haline geldi. Yolda iki araba yan yana geçemiyor. Gül ve diken yolu bozuyor. Yayalar karşıya geçemiyor. Eskiden bu kadar gürültü duymazdık. Evimiz burada pencere açamıyoruz, dışarı  çıkamıyoruz. Araba parklarının çoğalması iyi olurdu. Yani Kırşehir'in peyzajı  Kırşehir'in insanına cehennemi haline geldi. Cadde sanki otogar oldu. Her yerde arabalar var. Cadde üzerinde bir tane otopark yok.
İnsanlar artık sırf gezmek için kaldırımları kullanıyor. Çünkü kaldırımlar fazlasıyla büyüdü. Cadde üzerinde park yeri yok. Bu arabalar ne olacak. Eskiden arabalar dikey olarak park edilirdi. Şimdi yatay olarak park ediliyor. 
Kaldırımlar biraz küçük yapılsaydı, yollar biraz daha büyük yapılsaydı daha iyi olurdu. Arabalar birbirine değecek durumdalar. Arabalar birbirine bu kadar yakın gidemez.

Yapılan işler, çalışmalar güzelde eksikleri de var. bisiklet yolu dediler, hiç bisiklet süren göremiyorum ben. Çalışmalar takip edilmiyor. Yapılan yerleri bozup tekrar yapmaya çalışıyorlar. Belediyemiz Avrupa ya uymaya çalışıyor ama Avrupa ya uyamazsınız! “ sözlerine yer verdi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor Projesi...
Vali İbrahim Akın, ilimizde hayata geçirilen “Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor Projesi” tanıtım...

Haberi Oku