Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Altes Prenses Mikasa, Kaman Arkeoloji Müzesini Ziyaret Etti
 Japonya Altes Prensesi Akiko Mikasa, ilimize gelerek Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsü ve Kalehöyük Arkeoloji Müzesinde incelemelerde bulundu.

Programına Kalehöyük Kazı alanında yaptığı inceleme ile başlayan Altes Prenses Akiko Mikasa, ardından Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsünde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Burada Vali İbrahim Akın, Kültür Bakan Yardımcısı Sayın Nadir Alparslan, Kırşehir Belediye Başkanı Vekili Emre Şahinci, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kalehöyük Kazı Başkanı Sachihiro Omura, il protokolü, Japon arkeologlar ve yetkililer tarafından karşılanan Japon Prenses, beraberindeki heyet ile birlikte Japon Bahçesini ve Kalehöyük Arkeoloji Müzesini gezdi.

Japonya Altes Prensesi Akiko Mikasa’nın programı, Vali Akın ve beraberindeki heyet ile birlikte Kalehöyük Arkeoloji Müzesini gezerek sergilenen eserler hakkında Sachihiro Omura’dan bilgiler alması ile sona erdi.

Japon Bahçesini gezen ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gösterilen Japon Altes Prensesi Akiko Mikasa, bahçede fotoğraf çekimi yaptıran gelin ve damada da mutluluklar dileyerek hatıra fotoğrafı çektirdi. İbrahim Akın, Prenses Akiko’ya, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Kırşehir’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek ziyaret anısına el işlemesi vazo hediye etti.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku