Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Arslan ve Çetinkaya'nın gündeminde Köydes vardı
 Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, ve İl Genel Meclis Üyeleri Katılımlarıyla Kırşehir İl Özel İdaresi Encümen toplantı salonunda (KÖYDES) Köylere Hizmet Götürme Birliği Projesi kapsamında toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Köylerimizde yapılması planlanan projeler ve ihtiyaçlar hakkında istişarede bulunulduk.

Köylerimizin ihtiyacına göre su ihtiyacını, mevcut su şebekesi ve su depolarının bakım ve onarımlarını, Köy ortak kullanım alanlarını kilit parke ,Köylerin yollarını asfaltlanması ve Köylerin temel ihtiyaçlarına yönelik hizmetleri KÖYDES aracılığıyla hızlıca yapılması kapsamında 2018 yılında aktarılan 12 milyon 014 bin 812 TL Köylerimize pay edildi. 
Bu kapsamda 
• Akçakent'e 858 bin 269 lira, 
• Akpınar'a 1 milyon 176 bin 80 lira, 
• Boztepe'ye 861 bin 65 lira, 
• Çiçekdağı'na 1 milyon 726 bin 840 lira, 
• Mucur'a 1 milyon 660 bin 638 lira,
• Kaman'a 2 milyon 520 bin 935 lira 
• Kırşehir İlimiz merkeze bağlı Köylere ise 3 milyon 210 bin 985 lira ödenek aktarıldı.

 

Daha sonra Kırşehir Milletvekilleri  Mikail Arslan ve  Salih Çetinkaya İl Genel Meclis Başkanı Sn. Barboros Dulkadiroğlu İl Özel idare Genel Sekreteri Sayın Bektaş Aydoğan Kaman Kaymakamı Murat Girgin Mucur Kaymakamı Kaya Çelik Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir Çiçekdağı Kaymakamı Nurbaki Yalçın Akçakent Kaymakamı Serhat Doğan ile bir araya gelerek KÖYDES kapsamında yapılacak yatırımlar hakkında istişarelerde bulundular.


 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Milletvekilimiz Konuya el attı, İlçelerimizin...
Milletvekilimiz Mustafa Kendirli İlçe Belediye Başkanlarımız Necati Çolak, Hasan Hakanoğlu, Yılmaz Kılıç...

Haberi Oku