Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Arslan vekil yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi
 Kırşehir Mucur İlçesine bağlı Şatıroğlu ve Gümüş kümbet arasında il özel idaresi tarafından yapılan sıcak asfaltlı yol yapımı  yerinde incelendi. İncelemeye Kırşehir AK Parti Milletvekili Mikail Arslan , 22. Dönem Milletvekili Hacı Turan , Kırşehir Ak Parti İl Başkanı Muzaffer Arslan ve il özel idaresi Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu katıldı. Ak Parti Milletvekili Mikail Arslan, yol yapım çalışması hakkında şu sözlere yer verdi:’’ Önem verdiğimiz yollardan bir tanesi Akpınar, Akçakent yolu, Çiçekdağı Sekili yolu, Kaman, Ömerhacılı sevdiğin yolu ve yine Mucur, Boztepe, Çiçekdağı yol bağlantısı önem verdiğimiz yol aksları. Sıcak asfalta ilk buradan başladık. Sıcak asfalt ve Plenti ve araç takviyesi yapmıştık. Burası bizim açımızdan önemli çünkü Mucurdan, Çiçekdağı yoluna kestirme bir yol aksı var burada. Gümüş, Kümbet yoluna kadar geldik. Gümüş kümbet yolunda Dalakçı ya da Seyfe istikametinde karar verip devam edeceğiz. Yol incelemelerinde bulunacağız. Başlangıç olarak Gümüş Kümbet köyüne kadar geldik. ‘’dedi.

ARSLAN KÖYLER ŞEHİR BİRBİRİNE YAKLAŞMIŞ OLACAK

Milletvekili Mikail Arslan yol çalışması hakkında şunları söyledi’’10 km metre civarında bir yol aksı 7 metre civarında bir genişliği var. Son derece kaliteli bir yol. Önümüzdeki yıl 5 cm’de aşınma tabakası var. O ilave edilecek. Toplam 13 cm kalınlığında bir yol aksımız olacak. İl Özel İdaremize teşekkür ediyoruz. Tebrik ediyoruz. Tabi bunun yapılmasının bir başka önemi’de bundan sonra bütün köylerimiz sıcak asfalt yol talebinde bulunacağız.

MİKAİL ARSLAN TÜRKİYE NEREDEN NEREYE GELDİ

Türkiye nerden nereye geldi. Şehirlerarası yollarımızda bile sıcak asfalt yokken, köylerimize yol bağlantılarına Allaha Şükür sıcak asfalt kaplamasıyla yapabiliyoruz. Diğer köylerimizin tamamını inşallah yavaş yavaş sıcak asfalt kaplamasını yapacağız. Burada bir şeye dikkat ediyoruz. Yol güzergâhı düzgün olduğu için böyle bir çalışmayı hemen yapabildik ama diğer yol çalışmalarımızda projeler yaptırıyoruz. Karayolu standardını yükseltmek için, bu yol standartlarına uygun olarak, harfiyatları dolgular yapılacak. İyileştirmeler yapılacak. Kamulaştırma yapılacak. Ve bahsettiğim akslarda yol bağlantıların konforu son derece yüksek. Hızlı ve güvenli. Bir seyirle köylerimize kavuşabileceğiz. Köyle şehir bağlantısını iyileştirdiğiniz ve konforu yükselttiğiniz zaman köye dönüşümde hızlanacaktır. İnsanlar köylerinde yaşabilecek ve işlerine gidebilecekler. Yani köyler şehirler bir birine yaklaşmış olacak.’’ Şeklinde cümlelerine son verdi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kurtuluş Kurtaracak sizi
Bugün gündeme damga vuracak nitelikte bir olay yaşandı. Kurtuluş Yılmaz İl Özel İdaresi Genel sekreterliğine...

Haberi Oku