Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Arslan vekilim söz verince yapıyor
 Hatırlayacağınız gibi Güzler Parkının açılışına Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu katıldı. Eroğlu’na Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan hitaben şunları söylemişti; Savcılı Pompalı Sulama Projesi ile ilgili daha önce müjdeyi verdiniz ve şu anda genel müdürlerimiz bu konuyu takip ediyorlar. Kocabey Kavaklığı ile ilgili de gereken talimatları verdiniz. Burası son derece önemli bir bölge ve inşallah bir an önce halkın hizmetine açılacak. Bakanlığımız, belediyemiz, il özel idaremiz ile hep birlikte bu bölgeyi canlandıracağız. Dedi.

 

Bugün ise Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Makamında Ziyaret Edildi. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun makamında; Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan’ın yanı sıra Milletvekili Salih Çetinkaya, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı. Hüseyin Dinçer, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş ve Orman Genel Müdürü Bekir katıldı..Kocabey Kavaklığı, Savcılı Pompaj Sulama Sistemi, Kültepe Barajı Sulaması konularının görüşüldüğü toplantıda;

 

KOCABEY KAVAKLIĞI: 
Orman Genel Müdürlüğü tarafından 851 kotu altındaki alanda ağaçlandırma ve rekreasyon çalışmaları yapılacak, diğer alanlarda ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından tabiat parkı ilan edilerek altyapı çalışmalarına başlanacaktır. Tabiat Parkı ilan edilme çalışmalarının altı ayda tamamlanması düşünülmekte olup bu aşamadan sonraki dört ay süre içerisinde ise ihale işlerinin tamamlanarak 2019 yılı başlarında ilk kazma vurulması planlanmaktadır.

 

SAVCILI POMPAJ SULAMA SİSTEMİ: 
Toplulaştırma çalışmalarına başlanacak olup, bu çalışmaların ise bir yıl sürmesi planlanmaktadır. Toplulaştırma çalışmalarının bitirilmesini müteakip yapım ihalesinin yapılması planlanmaktadır.

 

KÜLTEPE BARAJI SULAMASI: 
Konu ile ilgili bir çalışma başlatılacak olup çıkan rapor Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na arz edilecektir. Bakan Eroğlu tarafından, DSİ Genel Müdürünün bu konu ile ilgili çalışma yapması için talimatlandırılmıştır.

 

Milletvekili Mikail Arslan yapılan ziyarete ilişkin şunları söyledi; İlgilerinden dolayı Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Sn. Veysel Eroğlu’na, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn. Hüseyin Dinçer’e, DSİ Genel Müdürü Sn. Murat Acu’ya, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Sn. Nurettin Taş’a ve Orman Genel Müdürü Sn. Bekir Karacabey’e teşekkür ederiz.Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Bahçeci, Her projemizde önce hayal...
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Pazar esnafını ziyaret etti. Genç, yaşlı herkesin ilgisiyle...

Haberi Oku