Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Atatürk'ü Saygıyla Andık
 Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yılında ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen programlarla anıldı.

Ulu Önderin aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde düzenlenen ilk program, saat 09.00’da Cacabey Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saat 09.05’te yapılan 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından bayrağımız göndere çekilip yarıya indirildi.

Buradaki programa Vali Vekili Adnan Kayık, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Adalet Komisyonu Başkanı Hüseyin Sabuncuoğlu, protokol üyeleri, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Çelenk Sunma Töreninin ardından Kültür Merkezinde, Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Recai Yağmur tarafından sunulan “Çanakkale’den Milli Mücadeleye, Milli Mücadeleden 10 Kasım’a Mustafa Kemal Atatürk" adlı konferansa geçildi.

Atatürk’ü Anma Programı, öğrencilerin katılacağı Anıtkabir gezisi, okullarda “Atatürk” konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları ile beraber çeşitli etkinliklerle devam edecek.


 

Anahtar Kelimeler
10 KasımAtatürk
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Saylam ve Tilkici KTV ekranlarından halka seslenecek
Mahmut Şefik Koç’un Modaretörlüğünde Uzmanlar Federasyonu Genel Başkanı Arif Saylam ile Tüm Uzmanlar...

Haberi Oku