Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Bakan Selçuk Yaşar Başkanı Kırşehir Halkına emanet etti
 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Kırşehir’e geldi., çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Kırşehir’e geldi.

 Bakan Selçuk, AK Parti Kırşehir İl Başkanlığını da ziyaret ederek, Cacabey Meydanı’ndaki seçim bürosunda vatandaşlara hitap etti, daha sonra Ağalar Konağı’nda sivil toplum kuruluşu temsilcileri, hayırseverler, iş insanları ve muhtarlarla bir araya geldi. Bakan Selçuk, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne geçip, Sosyal Gelişme Merkezi Tasarım ve Beceri Atölyelerini inceledi. Atölyelerdeki çalışmalar hakkında öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldı. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde basına kapalı olarak gerçekleştirilen “Ziya Öğretmen İle Eğitim Buluşmaları” programına katıldı. Bakan Ziya Selçuk, daha sonra Kırşehir Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle akşam yemeğinde bir araya geldiği ziyaretinde şu ifadelere yer verdi;

 Önemli olan, yerel yönetimlerin güçlü olmasıdır”

“il ve ilçe belediyeleri güçlü olursa merkezi hükümetle de iş birliği olursa o zaman bütün verimlilik ortaya çıkar”

 “Kırşehir’in eğitim hayatının çok daha ilerlemesi ve burada eğitim kaynağının güçlenmesi için gereken her türlü tedbiri birlikte değerlendirip, alacağız. Önemli olan, yerel yönetimlerin güçlü olmasıdır. Seçim dönemindeyiz. İl ve ilçe belediyeleri güçlü olursa merkezi hükümetle de iş birliği olursa o zaman bütün verimlilik ortaya çıkar, çok kazançlı bir durum oluşur. Böyle düşünürsek ilçelerin ve ilin kazanılmış olması, merkezi hükümetle iş birliğinin olması, Kırşehir’in kalkınması açısından da çok hayati ve kritik bir önem taşır. Bizim burada yapacağımız çalışmalar, beraber yapacağımız değerlendirmeler inşallah burası için bir başarı hikâyesi oluşturmak manasında güzel adımlara yol açacaktır.”

 Fen lisesi öğrencileriyle akşam yemeğinde bir araya gelen milli eğitim bakanı ziya Selçuk, öğrencilerle yemek sırasına girdi. Burada Selçuk, öğrencilerle sohbet etti.

Vali akın ise kentimizin eğitimde geldiği seviye övünç kaynağı. Eğitimin bu kadar önemli olduğu bir ilde saygıdeğer milli eğitim bakanımızı ağırlamaktan son derece mutluyuz” dedi.

Bakan Selçuk’a Kırşehir valisi İbrahim akın, belediye başkanı yaşar bahçeci, il milli eğitim müdürü şevket Karadeniz ve okul yönetimi eşlik etti.

 Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Mehmet Kasapoğlu, Kırşehir Belediyesi'ne ait...
Bakan Kasapoğlu, Yaşar Başkanımızı Türkiye’de ilk birkaç başkandan birisi arasına koyabiliriz

Haberi Oku