Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Başar la Başarabilecek mi?
 Bir haftayı daha geride bıraktık, zaman su gibi akıyor, geride bıraktığımız haftaya şöyle  bir göz atalım dedik ama sağ olsun belediyemiz gündem yaratma konusunda biz habercileri hiç daraltmıyor bunaltmıyor,  Aslında ben sadece gündemi değerlendirmek istiyorum, uyarı  eleştiri ve endişelerimi paylaşıyorum, yanılmak istediğimi belirtiyorum ama görüyorum ki sayın Selahattin Ekicioğlu beni hiç yanıltmıyor.

Şimdi gelelim gündemdeki konularımıza,  Bundan yaklaşık 4..5  hafta önce yapılan kongrede çok iddialı ve  sivri çıkışları ile ortaya çıkan, daha sonrada emrivaki ile Kırşehir Belediyespor kulübü başkanlığına atanan Başar ALTUNTAŞ’ın şok eden istifa olayı ile sarsıldık… Ne değişti, neden istifa etti. Biz sorularımızı sorarken aslında cevabı çok basitmiş uğraşamam deyip istifayı vermiş.

Oysa son derece kararlı olan Altuntaş, Kırşehirspor kongresini birbirine katmış daha aday olan işadamı hemşerimizin çekilmesiyle mecburen varım deyip ipi göğüslemişti. Bizde dedik ki Bak sayın Başkan bu çocuk oyuncağı değil, iyisin hoşsun, kibarsın ama bu senin altından kalkacağın bir iş değil bak spor ile yakından uzaktan ilgin yokmuş nasıl olacak bu işler bekleyip göreceğiz dedik. Dakka bir gol bir yapamayacağını anlayan Başar Altuntaş istifasını verdi.  Kendisi ile tanışma fırsatımız olmadı ama tanıyan dostlarımızdan edindiğimiz bilgilere göre, inatçı,tuttuğunu kopartan,başarısızlığa tahammülü olmayan,düzgün karakterli bir şahsiyet olduğudur.

İstifa kararı özelde kendisini bağlasa da,genelde Kırşehir’i ilgilendiren bir konudur.Gideceksin federasyon seçimlerinde kulüp adına oy kullanacaksın,boy boy resim çektirip sosyal medyada yayınlayacaksın,tam transfer görüşmeleri başlamışken,belediye projelerine yoğunlaşacağım gerekçesiyle kapalı kapılar ardında istifa edip,bırakacaksın, Eee şimdi bu hiç olmadı,başaramadınız Başar hoca,ilk önemli görevini bırakıp hızla uzaklaştınız,,bunu hanenize ilk başarısızlığınız olarak yazdık umarım,üslendiğiniz diğer sorumluluklarınızın üstesinden gelirsiniz, 

Sayın Selahattin Ekicioğlu 4 başkan yardımcısını belirledikten sonra aralarında görev dağılımını yaparak hangi birimin kime bağlı çalışacağını belirledi,elimize ulaşan çizelgeyi incelediğimiz zaman,son derece ilginç bir görev dağılımı olduğunu gördük,bazı başkan yardımcılarına kapasitelerinin çok altında görev verilirken, Başar beye orantısız şekilde yüklenildiği görülüyor.

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi. Sayın Ekicioğlu’nun hiçbir kurumsal hazırlığı olmadan göreve talip olduğu, helebir kazanalım da,sonra bakarız mantığıyla hareket ettiği iyice belirginleşti,aldığımız duyumlara bakılırsa durum hiç de iç açıcı değil, sabah ataması yapılan,müdürün öğleden sonra görevden alınıp yerine başkasının verildiği,daha sonra o da yerine oturmadan bir başkasının görevlendirildiği,böyle giderse deneme yanılma yöntemi ile bütün belediye çalışanlarının kısa sürelide olsa müdürlük zevkini tadacakları anlaşılıyor.   

Geçtiğimiz günlerde Sayın Ekioğlu bir toplatıya katılıyor o toplantıda vatandaş benden hizmet beklediği için oy vermedi  Seni seviyoruz güvenilirsin dedi yanımda yer aldı dedi,bak bu konuda haklısınız,vatandaş biliyor kimin hizmet edip edemeyeceğini,ama hazır vatandaş size böyle demişken ne gerek vardı onlarca proje vaat etmenize,bak şimdi zor durumda kalacaksınız,yarın üç gün sonra soracaklar size,hani nerede inovasyon merkezi,kooperatifler,seralar..

 Sayın Yaşar Bahçeci’den  Tertemiz bir şehir teslim aldınız sorunsuz bir şehir  devamını bekliyoruz da… Bekliyoruz…Sonuç olarak sayın başkan Seçimlerin üstünden 4. ay geçti kaldı 56 ay..zaman su gibi akıp gidiyor siz hizmet etmek şurda dursun akşam görev verdiğiniz adama sabah istifa ettiriyorsunuz. Nasıl olacak bu işler. Umutları beraber ektinizde, kuraklıktan mıdır, tohum kalitesinden midir, yada tarlada mı? bir sorun var…ekilen tohumlar bırakınız yeşermeyi çillenmedi bile..

HAVVA KARAKAYA
SELAM VE DUA İLE...

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku