Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Başkan Ekicioğlu Bunu da yaptı
 Değerli Kırşehirposta okuyucuları bir haftayı daha geride bıraktık yeni bir haftaya başlarken, eminim ki bir çoğunuz Pazartesi Gününü iple çekiyor ve bu haftaki, köşe yazımda ele alacağım konuları merakla bekliyorsunuz, evet CHP, İYİ PARTİ VE HDP den oluşan dört benzemezin ortak adayı olarak sahaya sürülen ve değişim isteyen ancak seçimlerin daha birinci haftasında eyvah ben ne yaptım diyen Kırşehir halkının bu kenti beraber yöneteceğiz aldatmacasıyla büyük umutlarla belediye başkanı seçtiği Sayın Selahatin EKİCİOĞLU,umutsuzluk ve hayal kırıklığı yaratmaya  devam ediyor.. 

Çok değil daha bundan bir hafta önce bir yerel tv kanalında hiç kimsenin ekmeğiyle oynayacağım diye büyük laflar edip, sempati toplamaya çalışan Sayın Selahattin Ekicioğlu, 25 otobüs şoförünün işine son verip yerlerine aynı sayıda personel alımı yapması kafa karışıklığı ve yandaşa kıyak olarak algılanmasına yol açtı.

 
Şimdi buradan sormak istiyorum;sayın Ekicioğlu bu 25 kişinin işlerine hangi gerekçeyle son verip yerlerine hangi gerekçeyle eleman aldınız,bu konu tatmin edici bir açıklamaya muhtaçtır. Sefer sayılarının azaltılması bazı güzergahların kaldırılması sizin için iyi bir gerekçe olabilirdi ancak yerlerine göstermelik mülakat ile aynı sayıda eleman almanız,asla iyi niyetli olmadığınızın göstergesidir. Mülakat sorularınızda apayrı bir kara mizah konususudur; buradan naçizane iki kelimede,mülakat komisyonunu oluşturan Sayın Başkan yardımcılarına söylemek istiyorum,sayın Altuntas,sayın Araz ve sayın Uçar; sizin hayatınızda,hiç mülakata girmediğiniz anlaşılıyor, sorduğunuz soru, nerelisin, adın soyadın..tamam çık..olmaz kardeşim öyle mülakat olmaz,alacağınız iş pozisyonunun mülakatı sahada uygulamalı yapılır. Oysaki Sayın Yaşar Bahçeci partili partisiz kimseyi ayırtetmeksizin işe aldı. Keşe biraz örnek alsaydınız

 

    Sayın Başkan mahalli idare yöneticiliği özellik ister,vizyon ister,ileri görüş ister,ve herşeyden önemlisi ekip ister,hadi ekibi sayın Bahçeciden hazır olarak devraldınız diyelim,işte bu ekibi profesyonelce sevk ve idare edecek yönetip yönlendirecek deneyimli üst amirler lazım,sayın yardımcılar insan olarak iyi insan olabilir,çevresinde sayılan insanlar olabilir,,ama iyi insan olmak iyi amirlik için yeterli kriter değildir,,hiçbir belediyecilik tecrübesi olmayan insanlardan belediyeci yaratmaya çalışıyorsunuz. Ekip aynı ekip ama demek ki sevk ve idarede sıkıntı var,işte burada yine sayın Bahçeciden söz etmek durumundayım, çünkü o mazbatayı aldığı üçüncü günün sonunda belediyecilik tecrübesi olan profesyonel ekibini kurup zaman geçirmeden işe koyuldu,siz ise 4.ayı bitirmiş olmanıza rağmen bırakın tecrübeliden faydalanıp hizmet etmeyi,mevcut rutin hizmetlerde bile kaliteyi düşürüp özellikle park ve temizlik konusunda gerilediniz,su tamir ekibinin eşip kazdığı yerler,günlerce moloz yığını ile duruyor,,parkların bakımı çimlerin biçilmesi sulanması ise zaten zamanında yapılmıyor,,  Başkan yardımcılarına sesleniyorum  diyorumki, sayın başkanlarım, Kırşehir’de Dost bahçe parkı var,içinde üç alperen anıtının da bulunduğu  bu parkı beraber gidip gezin,hiç bir şey yapmayın,sadece gezin..sonrada kendi aranızda oturup  değerlendirin. Ve ben eminim ki dörtte üçünüz bu parkın adını ilk kez duyuyorsunuz.
 
Şimdi gelelim Diğer bir konuya,ülkemizde yıllarca Sayın  Cumhurbaşkanımız Devlet Başkanımız  Recep Tayyip ERDOĞAN’ın diploması soruldu sorgulandı, Sayın Başkan ERDOĞAN çıkıp açıklamış olmasına rağmen hala bazı kesimler tarafından uğraşılmaya devam edilmektedir.

 Konu diplomadan açılmışken bende kentimin Belediye Başkanı Sayın Selahhatin Ekicioğlu’na samimiyetle soruyorum sahi başkan siz hangi okulu bitirdiniz. Çıkın açıklayın.  Benim ilimi temsil eden adamın mezuniyetini merak ediyorum.  

 Diğer yandan bazı kesimler eleştiri ve önerilerimizden rahatsız olmuş olacak ki, sitemizin facebook paylaşımını yoğun şikayet bombardımanına tutarak, engel attırmışlar. Sayın Başkanın haberi var mı yok mu bilemeyiz ama internet çetesi  iş başında. Seçim süreciyle başlayan hakaret ve tehditler bizi asla doğru bildiğimiz yoldan döndürmedi,bundan sonrada dönmeyiz..

Bizim haberlerimizden rahatsız olmayın, okuyun ve kendinize ara sıra  bizim pencereden bakarak özeleştiri yapın, hem sayın başkan da demiyor muydu? Basın elbette eleştirecek diye, bizde eleştiri hakkımızı kullanıyoruz, yazdıklarımıza itirazınız varsa yapıp açıklamanızı gönderirsiniz bizde gereğini yaparız.

 Seçim süreci boyunca inernet çetenizin her türlü gayri ahlaki saldırılarına hakaretlerine hem siyasetçilerimiz hem de biz maruz kaldık.Sayın Başkan miting meydanlarında basın özgür olmalıdır diye bas bas bağırıyordu,sizin özgür basın anlayışınız nedir açıklasanız da herkes öğrense..  Sayın Başkan engelleyemeyeceksiniz. Ne beni ne haberlerimi engelleyemeyeceksiniz. İnternet çeteniz artık insanlar uğraşmaktan vazgeçsin. Partisine sahip çıkamayan Kırşehir’e nasıl başkanlık yapacak bekleyip göreceğiz…

 Haftaya bir başka konuda buluşmak üzere esen kalın.. Kırşehir’de kalın… 
Havva Karakaya

Anahtar Kelimeler
Selahattin Ekicioğlu
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Düğün Kana Bulandı
Kırşehir’de katıldığı sünnet töreninde kaza kurşunu ile hayatını kaybeden 21 yaşındaki Gamze Boynuince,...

Haberi Oku