Bu nasıl siyaset anlamadık Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Bu nasıl siyaset anlamadık
 Kırşehir’e seçimlere az bir zaman kala son bir değerlendirme yapmakta yarar gördük, özellikle iktidar partisi adalet ve kalkınma partisi. Öncelikle Ak Parti camiasında tartışılan bir ismin aday yapılması gündeme bomba gibi düşmüş,ve adaylığı üzerinde çeşitli rivayetler dolaşmış ve seçmenlerin kafasında oluşan sorular asla cevap bulmamıştır.

Kamuoyu adına Defalarca sorduk,yerel basın duyarlılığı ile konuya dikkat çekip, sebebi Başarısızlık mı? Metal yorgunluğu mu? Metal doygunluğu mu belli olmayan bir şahsın il başkanlığı görevinden alındığı halde neden tekrar ak parti den 1.sıra milletvekili adayı yapıldığını anlayamadık, bu konuda görüşünü sorduğumuz vatandaşlar, sayın kendirlinin milletvekili seçilerek dokunulmazlık zırhına bürünme ihtiyacından mı? kaynaklanmaktadır, diye farklı bir bakış açısını dile getirdiler, bütün bunlar soru işareti olarak seçmenlerin kafasında yerini koruduğu dile getirilmektedir.

Kırşehir Ak Parti Milletvekili adayı sayın Mustafa Kendirli keşke bu süreçte neden tercih edildiği yönünde bir açıklama yapıp kamuoyunu bilgilendirseydi, o nedenledir ki,Kırşehir halkına asla yeni bir söylem yeni bir vizyon katamadı,sayın Cumhurbaşkanımızın gölgesinde meclise taşınıp,milletvekili sıfatını taşımanın ötesinde,elle tutulur bir seçim vaadinin olmadığı ortadadır,yılan hikayesine dönen adaylık sürecinin ardından birkaç süslü cümle dışında bir şey konuştuğuna şahit olmadık,,zaten propaganda sürecinde,sadece Sayın  Yaşar Bahçeci’nin adının öne çıkması,bilbordlara sürekli kendi resimlerini astırması vatandaşlar arasında çeşitli söylentilere yol açmakta,masrafların belediye tarafından karşılandığı dedikodusunu ayyuka çıkartıyor,hatta bir vatandaş,ilan ve reklamların parasını Sayın Bahçeci veriyor,adam tabi ki kendi resmini astıracak,diyerek tepkisini dile getirdi.

Sayın başkan uygulama ve icraatlarınızla Kırşehir’imizi Türkiye’nin EN BORÇLU 3.BELEDİYESİ yaptınız,ulusal basına düşen bir video görüntüsünde ise adeta insanları üstü kapalı,tehdit edip sakın benim bir ayağımı topal bırakmayın aman başka partilere oy vermeyin,diyerek ittifak ortağı MHP adaylarına bile gönderme yapıp,tavanda oluşan ittifakın,tabanda bozulması için her türlü çabayı gösteriyorsunuz, ama şunu bir yere yazın sayın başkan,göreceksiniz,sayın Cumhurbaşkanımız ,sana kendi ifadenizle,,,geeelll bakalım yaşar efendi,diyeceği günler yakındır.siz Kırşehir halkının aklıyla alay etmeye devam edin,hiçbir katkınız olmadığı halde üniversitenin önünde reklam filmi çektirip yayınlıyorsunuz,gören de sizi milletvekili adayı yada cumhurbaşkanı adayı sanacak..hatırlatayım sayın başkan,adayımız,Recep Tayyip ERDOĞAN dır.güya onun adına siyasi propaganda yapıyorsunuz,oysa gerçek hiç de öyle değil,varsa siz..yoksa siz..bir tek siz..her şeyde siz..her yerde siz.. , yani Sayın başkan güç zehirlenmesi yaşıyorsunuz şöyle çalışma odanızın koridoru o şerefli koltuğa oturup görevini tamamlayıp Kırşehir tarihinde yerini almış saygın insanların resmiyle doludur, Azıcık ayaklarınız yere bassın,kendini beğenme hastalığından azda olsa sıyrılıp hoşgörülü olmayı,insanlara tepeden değil göz seviyesinden bakmayı denemelisiniz.

Sayın Başkan korkunun ecele faydası yok. Allah aşkına kendi siyasi çıkarların için hazırladığın listenin bir gün başına iş açacağını tahmin etmediniz mi.? Bu nasıl bir akıl tutulması. Ama kendinizde benim haberimin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gün yüzüne çıkardınız. Demek ki bu listede başrolü paylaşmışsın. Valla ben buradan net bir şey söylemek istiyorum. Bence kendi ayağınızı, kendi elinizle topal bıraktınız. Kırşehir’e boş yere yalvarıp yakarıp durmayın. Herkes her şeyin farkında. Ayrıca sayın Cumhurbaşkanımız niye gel bakalım buraya diyecek. Burada bir de il Başkanı Sayın Muzaffer Aslan var sizden önce ona demesi gerekmez mi? Ama sizde Sayın Mustafa Kendirli’yi aday yapmak için neler yaptığınız farkındasınız o yüzden şimdi bu yakarışlar. Nediyelim Sayın Başkan ne ekersen onu biçeceksin. Ekinin ne ise hasatı da o olacak. Çok yazık ettiniz Kırşehir’e hedefiniz öncelikle Kırşehir’in çıkarları olmalıydı. Keşke bu kadar illa Mustafa Kendirli’yi vekil çıkaracağım diye gelecek hesapları yapıp koltuk Sağlamlaştırmak peşine düşmeseydiniz sizin tek derdiniz Mustafa Kendirliymiş. İşte bu olmadı. Sayın Necmettin Erkan’a gelince Kırşehir sizi yeni tanıyor. Pırıl pırıl bir bürokratsınız. Keşke sizi vekilliğe taşıyacak biri ile yola çıksaydınız keşke…Şimdi Yaşar Bahçeci sürekli Necmettin beye karşı şirinleri oynayıp yanında boy gösteriyor ben elimden geleni yapıyorum algısı oluşturmaya çalışıyor. Ama sayın başkan ;Sen en başta elinden geleni yapmışsın buda gün gibi ortaya çıkıyor. Eğer Başarısızlık ile sonuçl