Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Bu nasıl siyaset anlamadık
 Kırşehir’e seçimlere az bir zaman kala son bir değerlendirme yapmakta yarar gördük, özellikle iktidar partisi adalet ve kalkınma partisi. Öncelikle Ak Parti camiasında tartışılan bir ismin aday yapılması gündeme bomba gibi düşmüş,ve adaylığı üzerinde çeşitli rivayetler dolaşmış ve seçmenlerin kafasında oluşan sorular asla cevap bulmamıştır.

Kamuoyu adına Defalarca sorduk,yerel basın duyarlılığı ile konuya dikkat çekip, sebebi Başarısızlık mı? Metal yorgunluğu mu? Metal doygunluğu mu belli olmayan bir şahsın il başkanlığı görevinden alındığı halde neden tekrar ak parti den 1.sıra milletvekili adayı yapıldığını anlayamadık, bu konuda görüşünü sorduğumuz vatandaşlar, sayın kendirlinin milletvekili seçilerek dokunulmazlık zırhına bürünme ihtiyacından mı? kaynaklanmaktadır, diye farklı bir bakış açısını dile getirdiler, bütün bunlar soru işareti olarak seçmenlerin kafasında yerini koruduğu dile getirilmektedir.

Kırşehir Ak Parti Milletvekili adayı sayın Mustafa Kendirli keşke bu süreçte neden tercih edildiği yönünde bir açıklama yapıp kamuoyunu bilgilendirseydi, o nedenledir ki,Kırşehir halkına asla yeni bir söylem yeni bir vizyon katamadı,sayın Cumhurbaşkanımızın gölgesinde meclise taşınıp,milletvekili sıfatını taşımanın ötesinde,elle tutulur bir seçim vaadinin olmadığı ortadadır,yılan hikayesine dönen adaylık sürecinin ardından birkaç süslü cümle dışında bir şey konuştuğuna şahit olmadık,,zaten propaganda sürecinde,sadece Sayın  Yaşar Bahçeci’nin adının öne çıkması,bilbordlara sürekli kendi resimlerini astırması vatandaşlar arasında çeşitli söylentilere yol açmakta,masrafların belediye tarafından karşılandığı dedikodusunu ayyuka çıkartıyor,hatta bir vatandaş,ilan ve reklamların parasını Sayın Bahçeci veriyor,adam tabi ki kendi resmini astıracak,diyerek tepkisini dile getirdi.

Sayın başkan uygulama ve icraatlarınızla Kırşehir’imizi Türkiye’nin EN BORÇLU 3.BELEDİYESİ yaptınız,ulusal basına düşen bir video görüntüsünde ise adeta insanları üstü kapalı,tehdit edip sakın benim bir ayağımı topal bırakmayın aman başka partilere oy vermeyin,diyerek ittifak ortağı MHP adaylarına bile gönderme yapıp,tavanda oluşan ittifakın,tabanda bozulması için her türlü çabayı gösteriyorsunuz, ama şunu bir yere yazın sayın başkan,göreceksiniz,sayın Cumhurbaşkanımız ,sana kendi ifadenizle,,,geeelll bakalım yaşar efendi,diyeceği günler yakındır.siz Kırşehir halkının aklıyla alay etmeye devam edin,hiçbir katkınız olmadığı halde üniversitenin önünde reklam filmi çektirip yayınlıyorsunuz,gören de sizi milletvekili adayı yada cumhurbaşkanı adayı sanacak..hatırlatayım sayın başkan,adayımız,Recep Tayyip ERDOĞAN dır.güya onun adına siyasi propaganda yapıyorsunuz,oysa gerçek hiç de öyle değil,varsa siz..yoksa siz..bir tek siz..her şeyde siz..her yerde siz.. , yani Sayın başkan güç zehirlenmesi yaşıyorsunuz şöyle çalışma odanızın koridoru o şerefli koltuğa oturup görevini tamamlayıp Kırşehir tarihinde yerini almış saygın insanların resmiyle doludur, Azıcık ayaklarınız yere bassın,kendini beğenme hastalığından azda olsa sıyrılıp hoşgörülü olmayı,insanlara tepeden değil göz seviyesinden bakmayı denemelisiniz.

Sayın Başkan korkunun ecele faydası yok. Allah aşkına kendi siyasi çıkarların için hazırladığın listenin bir gün başına iş açacağını tahmin etmediniz mi.? Bu nasıl bir akıl tutulması. Ama kendinizde benim haberimin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gün yüzüne çıkardınız. Demek ki bu listede başrolü paylaşmışsın. Valla ben buradan net bir şey söylemek istiyorum. Bence kendi ayağınızı, kendi elinizle topal bıraktınız. Kırşehir’e boş yere yalvarıp yakarıp durmayın. Herkes her şeyin farkında. Ayrıca sayın Cumhurbaşkanımız niye gel bakalım buraya diyecek. Burada bir de il Başkanı Sayın Muzaffer Aslan var sizden önce ona demesi gerekmez mi? Ama sizde Sayın Mustafa Kendirli’yi aday yapmak için neler yaptığınız farkındasınız o yüzden şimdi bu yakarışlar. Nediyelim Sayın Başkan ne ekersen onu biçeceksin. Ekinin ne ise hasatı da o olacak. Çok yazık ettiniz Kırşehir’e hedefiniz öncelikle Kırşehir’in çıkarları olmalıydı. Keşke bu kadar illa Mustafa Kendirli’yi vekil çıkaracağım diye gelecek hesapları yapıp koltuk Sağlamlaştırmak peşine düşmeseydiniz sizin tek derdiniz Mustafa Kendirliymiş. İşte bu olmadı. Sayın Necmettin Erkan’a gelince Kırşehir sizi yeni tanıyor. Pırıl pırıl bir bürokratsınız. Keşke sizi vekilliğe taşıyacak biri ile yola çıksaydınız keşke…Şimdi Yaşar Bahçeci sürekli Necmettin beye karşı şirinleri oynayıp yanında boy gösteriyor ben elimden geleni yapıyorum algısı oluşturmaya çalışıyor. Ama sayın başkan ;Sen en başta elinden geleni yapmışsın buda gün gibi ortaya çıkıyor. Eğer Başarısızlık ile sonuçlanacaksa kimseye fatura etmeyin bu başarısızlık sizin eseriniz olacak. . Açıklama yaparken hiç sonunu düşünmüyor musunuz Sayın Kendirli’nin Kırşehir siyasetindeki karnesi oldukça kötü,ama siz başarı nedeniyle Cumhurbaşkanımız ödüllendirdi diyorsunuz,sahi hangi başarıdan söz ediyorsunuz, Referandumda il merkezi hayır vererek ilk tepkisini size göstermedi mi ..il bazında kıl payı kazanılan bir referandum,girilen ilk seçimde kaybedilen bir milletvekilliği,sonra Kasım seçimlerinde aday Sayesinde ve getirdiği pozitif hava sayesinde kazanılan seçim,burada Sayın Kendirli’ye başarı payı çıkartmak,herşeyden önce kendi partililerinize karşı saygısızlıktır. Gelin şöyle birlikte hatırlayalım.. Hala insanların aklı ile oynuyorsunuz. Sayın Başkan ben sana net söyleyim. Kaman’dan oy alamayacaksın. Mucur’dan oy alamayacaksın. Boztepe’den alamayacaksın. Çiçekdağ büyük bir kesimi vermeyecek, Perişan ettiğin esnaftan oy alamayacaksın. Çöl aşiretinden oy alamayacaksın. Akpınar büyük bir kesiminden oy alamayacaksın. Şehrin yerlisi ile artık idare et. Sayın Başkan bu liste ile asıl siz kendi ayağınıza kurşun sıktınız. Bunu bilin istedim. Boy boy resimlerini meydana astırıp tek adam benim imajını vermeye çalışıyorsun. Sen adaymısın resminin ne işi var. Meydanda kocaman.,

Şimdi şöyle birde hizmetlerinize bir bakalım istedik Bizim genç Başkan’a yol yaptı. Park bahçeler birimin için 9 yılda harcadığın ve genellikle Konyalı müdürün vasıtası ile aldırdığın çiçek böcek lale tohumu çiçek tohumu ve beyaz taşa verdiğin para ile yeni bir kent kurulurdu…istersen çık açıkla ne kadar ödediğini,ama haklısınız bir ili en borçlu belediye yapmak kolay olmuyor çünkü,,marifet ister,devletin ihale kanununu bir kenara bırakıp acil koduyla işler yapıp davet ettiğin müteahhitlere iş vermekte size kısmet oldu..sahi yeri gelmişken hatırlatalım,acil diyerek verdiğiniz yol kaldırım işi 2 yıldır devam ediyor,acil iş böyle mi? olur..Kırşehir döneminizde zaten 4 yıldır çamur ve toz ve toprak ve trafik sorunu ile uğraştı..ama garibim Halim Çakır da bir köye bir kahraman polis adına park yaptı diye tarafınızdan soruşturmaya tabi tutulmuştu.. Kültür Merkezi yaptın Kütüphanesini sel bastı ağır hasar aldı işçilerin yaralandı. Evcil hayvan parkı açtın o da sele maruz kaldı. Bakıyorum da hiçbir projeniz doğru yapılmamış. Bir şey daha var bunu da söylemeden edemeyeceğim sahi neden yerel siyaset yapamıyorsunuz. Hep ulusal siyaset yapıyorsunuz. İl özel idaresine bu ilginizin sebebi nedir..o kurumu kafanıza göre dizayn edememiş olmanın verdiği bir rahatsızlık mı var. Sizin işaret ettiğiniz adayın seçilememesini hala hazmedemediniz mi?

Bizimle ilgili düşünceleriniz var mı?. Yok içeri attıracağım yok şu olacak yok bu olacak yok takipte gibi haberler geliyor kulağıma…umarım söylentidir.. Siz asla böyle bir şey yapmazsınızız bence… takip ve dinleme Operasyon, Fetönün işiydi onlarda 15 Temmuz’da milletimiz ve devletimiz  sayesinde toz oldular..kalıntıları ise köşe bucak saklanıyorlar.

HADİ BAKALIM MEYDANLAR SİZİN SEÇİM SİZİN BAKALIM NE EKTİYSEN ONU BİÇECEKSİN. EKİNİN NE İSE HASATIN O OLUR.

Buradan son olarak sayın cumhurbaşkanımıza seslenmek istiyorum. Sayın cumhurbaşkanım Kırşehir’in kaderi ile oynandı. Biliyorum siz çok değerli birisiniz ama Kırşehir maalesef kaderi ile oynandı. Ama biz sizin adaletinize güveniyoruz seçim sonrası gerekeni yapacağınızdan en ufak bir terddütümüz yok. Tek tesellimiz bu sefer sizi yanlış yönlendiremeyecekler. Sahte sosyal medya  hesaplarına artık dur deyin. Güç sahipleri, zira bu tarz küçük hesaplar sizin gibi büyük insanlara yakışmıyor. Cumhur ittifakı benim için çok önemli oyum sizindir ama vekil adaylarınıza oy vermeyeceğim. Çünkü Benim için Kırşehir’’in kaderi her şeyin üstesindedir. Kırşehir meselesi önemli olan bu. Makamınızın önünde eğilmeyeceğiz. Sayın Başkan
Allah’a emanet ol Kırşehir

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Kırşehir’e...
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli bir dizi ziyaretlerde de bulunmak üzere Kırşehir’e gelecek

Haberi Oku