Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Dünya Çevre Haftası kutlanıyor

5 Haziran Dünya Çevre Haftası nedeniyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker başkanlığındaki heyet Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti. 

İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmasında, Dünya Çevre Haftası’nın kutlanmasındaki amacın toplumda çevreye olan duyarlılıklarında bilinçlendirilmesi olduğunu söyledi. 

Yaşantımızda temiz çevrenin önemine değinen İbrahim Akın, “Günümüzde dünyanın en önemli sorunları küresel ısınma, kirlilik, çölleşme, su kaynaklarının azalması gibi çevre sorunlarıdır. Dünyamızı tehdit eden bu sorunların çözümü bütün ülkelerinin birlikte hareket etmesini zorunlu kılmaktadır. Bu çerçevede, toplumda çevre konusunda önemli bir bilinç oluşturmak en büyük amacımızdır. Sürdürülebilir kalkınmada çevrenin mutlaka dikkate alınması gerekmektedir. Gelecek nesillere daha temiz, daha kullanılabilir, daha yaşanabilir bir çevre bırakmak için yapılan çalışmalar hızla devam ediyor. Bu itibarla, Dünya Çevre Haftası’nı kutluyorum.” dedi. 

Ziyaret, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker'in Vali  İbrahim Akın’a Dünya Çevre Haftası etkinlikleri hakkında bilgiler vermesi ile sona erdi.

 

Anahtar Kelimeler
Dünya Çevre Haftası
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Rektör Karakaya UNIKOP Devir Teslim Törenine...
İkili ilişkilerini sürekli geliştirerek karşılıklı istişarelerde bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof....

Haberi Oku