Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Ekicioğlu Belediye Başkanlığı adaylığı için iistifa etti
 31 Mart Mahalli yerel seçimlerine yaklaşırken adaylığına net gözüyle bakılan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Oda başkanlığından istifa etti.

 Ticaret Odasında düzenlenen kahvaltılı Basın toplantısında Basın mensuplarıyla bir araya gelen Ekicioğlu, yerini genç nesillere bıraktığını ifade ederek adaylık noktasında şuan için sessiz kalmayı tercih etse de İstifasını sunmasının nedeni Cumhuriyet Halk Partisinden 31 Mart 2019 Mahalli ve Yerel seçimi Belediye Başkanı Adaylığı için istifa ettiği düşünülüyor. Anlaşılan Ekicioğlu direk aday olarak karşımıza çıkacak. Adaylık Teklifi götürüldüğünü CHP Milletvekili Metin İlhan KTV stüdyolarında resmen açıklamıştı

 “2009 yılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığımdan bugüne kadar Ticaret ve Sanayi Odasının yöneticiliğini yapmış bir bireyiz. Buradaki görevimi bugün itibariyle sonlandırıyorum. İstifa nedenim ise genç kuşakların önünü açmak. Yetiştirdiğimiz insanların, gençlerin odamızın daha öncede söylediğimiz gibi vizyonu, misyonu dediğimiz gençlerimizi gönül rahatlığı içerisinde odamızı teslim ediyoruz. Yetiştirdiğimiz gençler ülkenin geleceği açısından gerçekten çok önemli. Bu enerjik ve donanımlı bilgi ile Kırşehir’de ki iş dünyasının önündeki büyük bir engellerin kalkacağına da inanıyoruz. Çünkü biz TR-71 bölgesine baktığımızda Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Aksaray illerinden birisiyiz. Ahi Evran’ın ve Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Aşık Said’in, Aşıkpaşa’nın, Cacabey’in, Şeyh Edebali’nin, Yunus Emre’nin memleketinde bu tür insanların yetişmesini doğal olarak görüyoruz” Bu insanların torunları ve kuşakları olarak Biz bu şehre bir değer kattıysak ve katkı sunduysak bizim için çok güzel ve büyük bir mutluluktur. Oda bize çok şey kattı. Biz odamıza en ufak bir çivi dahi çaktıysak bizim için büyük bir onurdur. Ticaret ve Sanayi Odası’nın bize kattığı bilgi, birikim, çevre ilişkileri, toplumsal ilişkileri çok önemsiyoruz. Çünkü iş dünyasının farklı bir dünyası olduğuna inanıyoruz. İş dünyasını 24 saat çalışmaya hazır bir iş dünyası olarak görüyoruz. Üreten bir toplum ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bugünkü geldiğimiz noktaya baktığımızda üretimin bizim için ne kadar hayati bir mesele olduğunu görüyoruz. Siyasi partilere değil Türkiye Cumhuriyeti’ne saldırı var. Dünyadaki ilk bağımsızlık mücadelesi veren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti emperyalizmi Türkiye’den kovup denize döktüklerini ve ülkeyi bir bağımsızlığa getirdiğinde 1923’te kurulan Cumhuriyete hala içinde kin besleyen emperyalist güçler var. Bunların farkındayız. Bunlar hiç bir zaman emellerine ulaşamayacaklar. Çünkü bağımsızlığını kazanan yokluktan veya açlıktan, silah olmadan ordusu olmadan donanması olmadan ülkedeki bağımsızlığı kaçan bu toplumun torunları olarak bunları göğüsleyip ve bertaraf edeceğimize inanıyorum.”

Selahattin Ekicioğlu kendisine yöneltilen ”eğer aday olamazsanız göreve tekrar döner misiniz ?” sorusuna ise , ”kural gereği dönebiliyorum ancak meslek etiğim gereği aday olamadığım takdirde tekrar göreve dönmeyeceğim.” diyerek TSO sayfasını da kapattığını duyurdu. Ekicioğlu TSO başkanlığı için bundan sonraki süreçle ile ilgili ise , ” Yönetim kurulundaki 7 kişi ayrılmam ile birlikte 6’ya düşecek.Meclisten ilk sıradaki yedek üye ile birlikte bu sayı tekrar 7’ye yükselecek.Daha sonra meclis yeni başkanı gizli oylama ile belirleyecek.” açıklamalarında bulundu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bayramın Ardından... Belediyemiz ve Çiçeği...
On Bir ayın Sultanı Ramazan ayı ve Ramazan Bayramını geride bıraktık. Rabbim Hayırlısıyla bu güzel...

Haberi Oku