Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Eleştiriye açık olun. yada siyaset yapmayın
  

Bugün bizleri basın yayın ve gazetecilik anlamında çok mutlu eden gelişmeler yaşandı. Sayın Cumhurbaşkanımızın Kırşehir değerlendirmeleri içerisinde gazetemizin köşe yazılarının da yer aldığını öğrenmesi ve okuması bizleri ziyadesiyle memnun etti.

Aslında Cumhurbaşkanımız Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 yılı aşkın süredir ülke siyasetine yön vermesini sağlayan en temel faktör, memleketin en ücra köşelerine kadar halkın taleplerini dikkate almasıydı.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız istişareye çok önem veren bir liderdir. Genişletilmiş il başkanları toplantısında kendisini yanlış yönlendirenlere de neler yapacağının ilk sinyallerini vermiştir.

 

Ne dedi peki toplantıda şöyle bir hatırlayalım "AK Parti'nin müktesebatında böyle bir şey olamaz. Bizi yücelten tevazumuz olmuştur. Eğer biz bu tevazuyu kaybettiysek işte bu açık net puan kaybına da neden olmuştur. En güçlü olduğumuz yerlerde eğer bugün ciddi bir puan kaybı olmuşsa bunu kendi nefsimize soracağız. Biz hatayı nerede yaptık? Yanlışımız nerede? Çok iyi hizmetler yapabilmiş olabiliriz. Bu hizmetler gerektir ama yeterli değildir. Önemli olan o gönüllere girmektir. Gönüllere girersek bu işi başarmış oluruz. Öyle gönüllere girmiyor da vatandaşına eğer tepeden bakıyorsak, bir gurur abidesi olarak bakıyorsak, onlara yeri geldiği zaman hart hurt yapıyorsak, kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir ondan sonra da kenara koyar. Zaten demokrasinin güzelliği de burasıdır. Bu bizim için erken fırsat olmuştur. 24 Haziran'ın fotoğrafını bu noktada çok iyi çekmemiz lazım. İnşallah Mart 2019 yerel seçiminde de gerek aday tespitlerimizde gerekse bu ahlaki kimliğe değer verip, onu iyi puanlayıp adaylarımızı da buna göre belirlememiz lazım."

 

Yönettiği şehrin halkıyla beraber olmayan, gönülleri fethetmeyen, aşkla, şevkle, adaletle, akılla çalışmayan bir belediye başkanı bir eliyle yapıp diğer eliyle yıkan kişi gibidir. Ne kadar çok çalışmış olursa olsun, döneminin sonunda geride sadece enkaz, yıkıntı bırakır. AK Parti'nin hiçbir belediye başkanı böyle olmamalıdır, olamaz." değerlendirmesinde bulundu. Yerel seçimlerin startını vereceğiz ve bu startı verirken de kaşına gözüne değil, hem iş bitirme potansiyeline hem halkla uyumuna bakarak adım atmak durumundayız. Böyle atacağız ki yerel yönetim aynen bu seçimlere benzemesin. İfadelerini kullandı.

 

Biz yine sayın cumhurbaşkanımızın raporlarına girmesi temennisiyle haddimize olmayarak Kırşehir camiasında dillendirilen bir kaç hadiseyi  buradan belirtmek isteriz

 

Kırşehir’de seçim öncesi aslında Sayın Cumhurbaşkanımızın bu söylediklerini dafetle  aynen size ilettik. Bitmek bilmeyen egonuz. Her şeyi ben bilirim edanız, kapınızdan çevirdiğiniz garip guraba vatandaşımız, bir gün size geri döner dedik, ama dinletemedik. Şimdi umarız Sayın Cumhurbaşkanımızı dikkate alırsınız. Ama maalesef hala ders alamamışsınız. Şimdi önce buradan şunu ifade etmek istiyorum seçim sonrası sadece sonuçları değerlendirdiğim yazım ile sonlandıracaktım Ben de bir Ak Partiliyim partim zarar görsün istemedim.  fakat Bir konuyu  ifade etmekte de fayda gördüm.

 

     Siyaset adamı eleştiriye açık olmalıdır, eleştiri karşısında söyleyecek sözünüz varsa çıkar anlatırsınız, şayet söyleyecek sözünüz yoksa da eleştireni saygıyla karşılamasını bileceksiniz, eleştiriye  tahammülünüz yoksa da siyasetçiyim diye ortalıkta gezmeyeceksiniz.

  Geçenlerde Kırşehir yerel basınının temsilcileri ile birlikte mecliste bulunan Kırşehir ve Kırşehirli vekillerle görüşmek için Ankara’ya giden haber temsilcimize karşı sayın Mustafa KENDİRLİ’nin  takındığı tavır, asla bir milletvekili tavrı değildir, biz  KTV ve Kırşehir Postası gurubu olarak,yanlışı eleştirip doğruyu alkışlayacağız,halkımızla paylaşacağız,biz Kırşehir halkının gözü kulağı olmaya devam edeceğiz. Sayın Kendirli  Siz bir siyasetçisiniz, siz kapılarınızı kimseye kapatamazsınız. Öncelikle eleştiriye açık olmalısınız. Biz size hakaret etmedik. Biz gerçekleri yazdık. Yaptığınız yanlış dedik,bu mantıkla bir vekili kaybederiz dedik.. Ama Sayın Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci dediğim dedik mantığından hareketle, kendisi ve Sayın Kendirli  odaklı  çalışma ile bu uğurda çaba harcayarak herkesi yanlış yönlendirerek, bir  vekilli kaybettirdi…bizi dinleseydiniz 2.0 dı. biz de bunun mücadelesini verdik

 

 Sayın Bahçeci bu durum için üzülmüş müdür? Bize kalırsa kesinlikle üzülmemiştir, çünkü onun hedefi belliydi ve hedefine ulaştığı için mutlu olmuştur. Sayın Mustafa Kendirli  Engin hoş görünüze ne oldu ki, seçilir seçilmez ,bir basın çalışanına gelmeyin kabul edemem gibi cümleler sarf ediyorsunuz. Ekmeğinin peşinde biri, sizi de geçmemek için yanınıza gelmek istemiş. Ne var bunda. KTV ve Posta benim için bitmiştir diyorsunuz. Bu nasıl bir mantık. Eleştiriye açık olacaksın öyle siyaset yapılmaz. benim yanımda çalışan birisine sen niye ordasın deme lüksüne kimse sahip değildir.  İsteseydik biz de herkes gibi gücün karşısında eğilip, hiçbir şeyi umursamayıp sizi  alkışlardık, ve bu durum eminim sizinde çok hoşunuza giderdi,

 

    Siz milletin istediği Kırşehir için ciddi manada çaba sarfetmiş, kendini kanıtlamış bir insanı çıkarlarınız için ekarte edeceksiniz, tabanın, milletin tercihi  sizin umrunuzda olmayacak.. Anketleri sümen altı edeceksiniz sonra da herkes mavi boncuk dağıtsın diyeceksiniz. Yok öyle bir dünya. Siz kazanmadınız kaybettiniz.

 

     Sayın Kendirli,,,biz Kırşehir yerel basınının bir kuruluşu olarak,meclisteki performansınızı adım adım takip edip kamuoyumuzla paylaşacağız,kürsüye yemin etmek için çıktınızda gurur duyduk,bundan sonrada gerek ülke sorunları gerekse ilimizin sorunları hakkında o yüce kürsüde fikir ve önerilerinizi beyan ederken görmek,verdiğiniz kanun teklifi , soru önergesi  ve değişiklik tekliflerinizi, projelerinizi, kuruluşumuzun iletişim organlarında yayınlama mutluluğunu yaşayıp,yaşatmak istiyoruz.. Siz bütün bunları yapın söz ben yayınlayacağım.

 

 

     Şimdi buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. Sayın İl Başkanı Muzaffer Aslan, Allah aşkına bu kadar etrafınızda saçma sapan olaylar cereyan ederken neden sessiz kalıyorsunuz bu kadar tepkisizliğinizin, sessiz kalışınızın nedeni nedir. Milletvekilliği yapmış birisi olarak, bu sessizlikten siz rahatsız olmuyor musunuz, herşeyi çok bilene bırakırsanız şimdiden söyleyelim de, bu da nereden çıktı demeyiniz, egosu tavan yapmış birisini tekrar Kırşehir’de Belediye Başkanı adayı olarak dikerseniz, sonuç hiç de umduğunuz gibi olmayabilir, hatta…köy gözüküyorsa, kılavuza gerek yoktur..

      Hatalı aday belirleme ile bir vekillik kaybedildi,hatalı aday ile de belediye.başkanlığı kaybedilirse,bunun sorumluluğunu kim üstlenecek.. Sahi bu sonuçtan sonra siz de kendinize pay çıkarıyor musunuz. Başarısızlık hepinizin. Size baktığımızda da başarı söz konusu bile değil.

 

     Şimdi birazda ortada dolaşan ve Kırşehir kamuoyunda sıkça dillendirilen konuları  yerel basın duyarlılığı ile ortaya soruyorum.

 

 

     Cevap alamayacağımızı biliyoruz, hatta  cevapta istemiyoruz. Ama bunu da bildiğimizi bilin istedim.

 

 

   1-  Bundan önceki yazımızda belediye özel kalemine alacağınız yakın partiliniz Ö.Y.Görev yaptığı (sözde) malya çiftliğine hiç işe gitmeden  yıllarca maaş aldığı doğrumudur. Bu şahıs son altı yılda kaç gün işe gidip kaç gün rapor almıştır, Bu duruma isyan eden malya çiftliği müdürünün kul hakkı vardır yedirmem dediği için soruşturma açtırdığı ve daha sonra baskı ile soruşturmanın sonlandırıldığı,daha sonrada  soruşturmayı açtıran  müdür K.K nin görevden aldırıldığı doğrumudur?

 

 

2. Devlet Hastanesinde yeniden yapılanma süreci bahanesi ile başhekim olarak Adıyaman’lı birisinin, yardımcılığına  ise daha önce Sağlık Müdürlüğü yapmış bir hemşerimizin getirileceği  doğrumudur?

 

3-Kültür ve Turizm il müdürlüğüne belediyede çalışan ve daha önce o kurumda memurluk yapan birisinin atanması için kulisler yapıldığı doğrumudur.

 

4-Üniversiteye genel sekreter olarak K.K’nın getirilmesi için çalışma başlatıldığı doğrumudur.

 

5-İl özel idaresi genel sekreterinin yerine, şimdilerde personelin imza devam çizelgesinden ve izin rapor gibi durumlarından sorumlu k.y nin getirilmesi için çalışma yapıldığı doğrumudur. ŞS’yi nereye getirmeyi düşünüyorsunuz

 

6-Diğer yandan bir müdürlüğe  Sn kendirlinin bir kuzeninin getirileceği doğrumudur.

 

     Bizler iddiaları sorgulamak ve sadece doğruları yazmak ile görevli basın mensupları olarak şehrimizde köşe bucak konuşulan konuları yazmak ve kıymetli Hemşerilerimize doğruları aktarmak ile görevliyiz.

Şayet bu iddialara cevap vermek isterseniz yine cevaplarınızı yayınlamaktan çekinmeyeceğimizi de bilmenizi isteriz.

 

Bize gelecek olumlu olumsuz her şeyi sizden bileceğiz ve karşı hamlesini de her vakit daha fazlasını vereceğimizden şüpheniz olmasın. Bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil.

 

Bu da size son haberimiz daha fazla yazmaya gerek yok…Herkes her şeyin farkında Partim zarar görmesin.  Saygılarımızla....

Anahtar Kelimeler
Kırşehir Seçim
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Kırşehir’e...
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli bir dizi ziyaretlerde de bulunmak üzere Kırşehir’e gelecek

Haberi Oku