banner92

Emre Aslan Gençler için gece gündüz koşturuyor

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan televizyonumuza özel açıklamalarda bulundu. Aslan yaptığı açıklamada;

Emre Aslan Gençler için gece gündüz koşturuyor
Havva Karakaya
Havva Karakaya
02 Kasım 2017 Perşembe 15:15

 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan televizyonumuza özel açıklamalarda bulundu. Aslan yaptığı açıklamada;

5 BİN KİŞİLİK KAPALI SPOR SALONU GELİYOR

“Biliyorsunuz ki kısa bir süre önce sayın bakanımız Osman Aşkın Bak şehrimizi ziyaret etmişti. Bu ziyaret esnasında biz ilimizin gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü adına taleplerini kendilerine iletmiştik. En önemlisi şehrimizin merkezinde 5000 (5 bin) kişilik bir spor salonu olmasını rica etmiştik. Bizim için çok önemli faaliyetlerin, etkinliklerin ve konserlerin gerçekleştirileceği bir alana ihtiyacımız olacağını ifade ettik. Olumlu yönde de bir yanıt aldık. Bu süreci projelendirdik ve takip altına aldık. Bakanımızın 2018 yatırım programına teklif edeceğiz. Yine biliyorsunuz ki bir spor salonumuz daha var. Kırşehir spor salonu ısı yalıtımı konusunda peyzaj işleri var. Özellikle yalıtım konusunda zafiyetleri ortaya çıktı. Kış aylarında yüksek ücretlerle ısınma bedeli ödüyoruz ama yeterli ısınma sağlanamıyor. Bu konuda ödeneğimizi istedik. İnşallah bununla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor.

2018 BÜTÇESİNE ALINDI GENÇLER DAHA GÜZEL ORTAMDA ÇALIŞMALI

Merkezde de bağbaşında sentetik çim sahamız var. Ama tek soyunma odamız var. Bununla ilgili de son noktaya geldik. İl özel idaresi 2018 bütçesiyle oraya ikinci bir soyunma odası yapılacak. İki sahamız var dört takım geldiklerinde iki takım istedikleri gibi giyinme imkânı bulabilecekler. Aynı şekilde spor genel müdürümüzden 300 bin TL’lik bir ödeneğimizi talep ettik. Bu iki sahanın en çok akşam saatlerinde ışıklandırılması için elimizden geleni yapıyoruz. Amatör sporların, okul sporlarının programları genellikle kış aylarında oluyor. Kış aylarında da hava erken karardığı için bu sahaları biz kullanamıyoruz. Daha ekonomik kullanabilmek adına ışıklandırmaya ihtiyacımız olduğunu bildirdik. Olumlu yanıtımızı aldık. Bir an önce faaliyete geçilmesini bekliyoruz.” dedi.

HELİKOPTER PİSTİ KURULUYOR

Çok maliyetli olmayan bir helikopter pisti yapılması için teklifte bulunan Emre Aslan; ”Şöyle de bir projemiz var. Ahi stadyumumuz 24 saat boyunca devamlı spor yapmak isteyenler için açıktır. Ama bazı günlerimizde helikopterler geliyor ve protokolden gelenler oluyor. Bu süreçte yapılan sporlar etkinlikler, sporlar o helikopterler gidene kadar sıkıntı yaşıyor. Çok maliyetli olmayan bir helikopter pisti yapılmasını il özel idaresine yazı yazdık. Burada duraksama yaşamak istemiyoruz. Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın veya bakanlarımızın da daha güvenli açıdan buraya gelmelerini sağlamak için helikopter pisti yapılması konusunda teklifte bulunduk.”

ATIŞ POLİGONU GELİYOR BOZTEPE’YE

Emre aslan helikopter pistinin yapılması için yaptığı açıklamanın ardından atış poligonu için ayarlanan alan hakkında açıklama yaptı. Aslan yaptığı açıklamada;”Yine atış poligonumuz için Boztepe de avcılık ve atıcılık derneği ile incelemeler yapıyoruz. Daha önce Jandarma Heyet Alanını istemiştik ama jandarmaya tapulu olduğu için olumsuz bir yanıt aldık. En az dört poligon koyup ulusal düzeyde trap müsabakalarının düzenleneceği bir alan ortaya çıkaracağız. 6000 aşkın sporcuların burada müsabakalara katılacağı ve kalabilecekleri bir alan oluşturacağız. Alanı değerlendirdikten sonra kime aitse kendisinden tahsis edeceğiz. Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü adına burayı düzenleyeceğiz. Düzenledikten sonra da trap müsabakalarımızın burada yapılması için müracaatımızı yapacağız. “

 Halter spor’u için antrenör daha öncesinde bulunmadığını yeni geldiğini belirten Aslan;”Yine bir konuya değinmek gerekirse Halter antrenörümüz yoktu. Antrenörümüz yeni geldi. Burada ekipmanlarımızla salonumuzu tahsis ettik. Hocamızda son derece istekli ve başarılı olduğu için çocuklarımızın alt yapısını hazırlamaya çalışıyor. Umut ediyorum ki inşallah halterde Kırşehir’de ve Türkiye de kısa sürede başarılar elde edeceğiz. “

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan Halter sporuna değinmesinin ardından. Aslan yaptığı açıklamada;” Aynı şekilde gençlik merkezi spor salonuna eskrim branşını da canlandırarak başlattık. Ekipmanlarımızı aldık. Hocalarımız çocuklarımızı bu konuda çalıştırmaya devam ediyor. Eskrimde güzel bir spordur. Şehrimiz adına iki branşımızı da kazandırmış olduk. “

KAMAN’A 500 KİŞİLİK SPOR SALONU VE TENİS KORTU

Kaman’a da 500 kişilik bir spor salonu düşüyoruz diyen Aslan;”Biraz da Kaman ilçemizden bahsedelim. Biliyorsunuz burada ki spor salonumuz çok eskidir. 50 yıla yakın bir süredir kullanılıyor. Ama tamiratı mümkün olmayan olsa da çok büyük maliyetlere sebep olacak düzeydedir. Bizde 500 kişilik bir spor salonu düşünüyoruz. Yaklaşık maliyetini hesapladık. Bunu da bakanlığımıza sunduk cevap bekliyoruz. Yine aynı şekilde Kaman ilçemize yarı olimpik olmasa da kapalı yüzme havuzu yaptırmak istiyoruz. Bir ay önce kaman kaymakamımızla görüştük. Şuan da gençlik merkezimiz ile genlik spor aynı binada çalışmalarını sürdürüyor. Gençlik merkezimizin belli alanlarını gençlik spor kullanıyor, gençlik sporun bazı alanlarını gençlik merkezimiz kullanıyor. Bir sıkışıklık söz konusudur. İnşallah Kaman lisesinin yerine çalışma yapacağız. Gençlik spor ile gençlik merkezimizi ayırıp spor faaliyetlerimizi daha bir zenginleştireceğiz.  Bunun için Kaman kaymakamı ihraz çalışmalara devam ediyor. Hemen hemen bitmek üzeredir. Bittiğinde bizde bu alanı tahsis edeceğiz.  Yer güzel olursa projelerimizde daha aktif olur. Kaman yine spor toto teşkilat başkanlığından 350 bin Tl’lik açık tenis kortu yapılması için ödenek talebinde bulunduk. “

Kaman’a da 500 kişilik bir spor salonu yapılması konusunda açıklama yapan Emre Aslan, bir sonraki konu olarak Ahi Evran Kampı hakkında açıklama yaptı. Aslan yaptığı açıklamada;” Ahi Evran Kampına geldiğimiz günden bu yana söylüyoruz. Yemekhanede yemekler yendikten sonra toplantılar, seminerler veya etkinlik düzenlenmeye çalışılıyor. Bunlar hoş bir durum oluşturmuyor. Bu yüzden de şöyle bir projemiz var. Bu projemiz yemekhanemizin dışında çok amaçlı spor salonu yapılması için sayın bakanımıza ilettik. İnşallah olumlu yanıt almayı bekliyoruz. Dünde İl Özel İdaremizin genel sekteri ile bu konuyu istişare ettik.

AHİ EVRAN KAMPI ULUSLAR ARASI BİR MEKÂN HALİNE GELECEK

2018 yatırım programına bu vapur iskelesi yapılacak. Ocak ayında Allah izin verirse hiç beklemeyeceğiz.  Vapurumuz zaten hazır iskelemizin yapılmasını bekliyor. Sürat teknemizde hazırda faaliyete geçilmeyi bekliyor. Ne yapacağız biz bu vapuru? diyeceksiniz. Hemen buna da bir açıklık getireyim.  81 ilden biliyorsunuz ki çocuklar buralara ziyaretlere geliyor. Kamplarımıza geliyor. Gelmişken de suyumuzun nimetlerinden faydalansın bir tur atsın, bir gezinti yapsın istiyoruz. Hem onlar için hem bizim içi bir değişiklik olsun istiyoruz. Şehrimizi ne kadar zenginleştirirsek, ne kadar güzelleştirirsek çocukların kamp sürecinde Kırşehir’i tercih etme oranını yükseltmiş oluruz. Bu süreçte Kırşehir’i tanıtmış oluruz. Burada etkinliklerimizin arasında Kırşehir’de ahiliği benimsetici, anlatıcı programlar yapıyoruz. Daha çok kitleye bu sayede ulaşmış oluyoruz.

Tabi bununla da kalmayalım dedik. Ahi Evran Gençlik Kampının 750 dönümlük mevcut alanının dışında Devlet Su İşlerine ait ve jandarmaya ait alanların hepsini alalım, burayı bir ada yapalım istiyoruz. Şuanda ulusalız o zamanda uluslararası bir kamp merkezi haline gelelim. Yurtdışından da insanlar buraya gelsin istiyoruz. Sayın valimizin de imzasının bulunduğu gerekli evraklarımız hazırladık. Cevap bekliyoruz.” İfadelerine yer verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.