Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Emre Aslan Kırşehir gençliği için proje üstüne proje hazırlıyor!
 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan Kırşehir Gençliği ile ilgili yapmış olduğu çalışmaları televizyonumuz mikrofonlarına anlattı. Aslan Müdür mikrofonlarımıza yaptığı açıklamada;

Haber Muhabirimiz Harun Şener  : Yapmış olduğunuz faliyetler  kapsamında hangi projeleri gençlere kazandırdınız ?
Gençlik Hizmetleri  İl Spor Müdürü Emre Aslan :

“Evet öncelikle sizlerin de nazik ziyaretin den dolayı bizler de sizlere teşekkür ederiz . 2017 yılı mart ayının  sonunda bu göreve geldim. Biliyorsunuz ki daha önce Gençlik Merkez’i müdürü olarak görev yapmaktaydım. Evleyatında da bir beden eğitimi öğretmeni olarak bu camiaya  uzak olan bir isim değilim, az çok bu camianın neye ihtiyacı var,  beklentisi nedir,  ne olabilir? Bunlar hakkında bilgi sahibiydim. Bunun avantajıyla göreve başlamış olduk. İlk önce ilçelerimiz ve merkez noktasında sadece merkez noktasın da degil, özellikle önce ilçelerimizi söyleyelim bu ilçelerimiz de bir atılım başlatmak alt yapıyı sağlam bir şekilde oluşturmak istedik.
“Alt yapı dedigimiz tesistir, tesis olmazsa müsabaka yapamazsınız”

 Alt yapı dedigimiz tesistir, tesis olmazsa müsabaka yapamazsınız, antrenman yapamazsınız, malzeme olmazsa yapamazsınız,  yeterli personeliniz olmazsa yapamazsınız,  başınızda bir amiriniz olmazsa bu iş olmaz, buna yönelik çalışmalarımızı bütün ilçelerimizde başlattık. Bir tanesi hariç, onuda açıklayacağım. Çiçekdağı ve  Boztepe’den başlamak istiyorum. Burada kapalı spor salonumuz yoktu. Milli Eğitim Müdürlüğüne ait  iki tane spor salonunu tahsisini aldık.Isınma sistemleri, aydınlatması güvenligi, personeli, spor mazemeleri, antrenör ve ilçe müdürüyle birlikte görevlendirdik. O ilçemizde spora ihtiyaç duyan genciyle yaşlısıyla herkese hizmet vermeye başladık. Aynı durumu Boztepe’de de gerçekleştirdik. Boztepe için ekstra kısa zaman içerisinde üzerinde çalıştığımız bir konu vardı,dört yıla yakındır spora ara vermiş bir futbol takımımız vardı. 
Belediye bu futbol takımını tekrar aktif olarak  2017-2018 sezonunda  faliyetlere çıkması için görüşmeler yaptık, belediye başkanımız da buna  destek verdi. Biz bunu akabinde futbol sahamızın yanında bulunan soyunma odaları, hakem odaları bunların bakımları çoktan gelmiş geçmiş. Bunların da bakım onarımına da biliyorsunuz başladık. Daha önce de haberini yapmıştık. Bunu şuanda bitirdik. Duşlukları sporcu ve hakem odaları her şeyiyle hazır,inşallah Boztepe Belediye başkanımız da iyi bir takım kurucak desteğini verecek biz de desteğimizi vereceğiz. İlçelerde de bu şeklide spora katılımı artırmış olacağız. Akpınar da yine bir futbol sahası dönemide bitti. Devasa bir futbol  sahası nizami ölçülerde Sentetik sağ  soyunma odaları kafeterya buranın da iki problemi vardı.  

Aydınlatması ve ön taraftaki parke Taşlar buranın  aydınlatılması kendi imkanlarımızla atölye imkanlarımızla uygun  maliyetlerle gerçekleştirdik. Parke taşını işinize  il Özel idaresi ile görüşmelerimize devam ediyoruz. İnşallah kısa zamanda onu da yapacağız. Kamanda buna keza bir Gençlik Spor İlçe Müdürlüğümü ve Gençlik Merkezimiz var ayni binada. Faaliyetlerimizi  göstermeye çalışıyoruz. Ahi konakları diye yapılan terminalin yanındaki binayı genel müdürümüze sunduk.
 Sayın valimizde buradaki olumlu görüşlerini bize belirtti genel müdürümüze yazımızı yazdık. Buranın gençlik merkezine dönüşümü ile  ilgili genel müdür yardımcımız buraya gelerek yerinde inceledik. Olumlu bir rapor yazdık.  Aynı şeyi Mucurdaki Ahi konağı içinde geçerli .Hemen spor salonumuzun yanındaki bina için, biz istiyoruz ki;  müdürlükleri ayrı ayrı yapalım faaliyetler farklı  gençlik kanadı spor kanadı farklı farklı olsun . Daha nezih bir ortamda faaliyetlerimiz gerçekleşsin bu amaçla hareket ettik çok şükür o niyetleri çok güzel iki tane de binanın bugün görüş yazısını aldıktan sonra  Kırşehir  il özel idaresine yazısını yazdık. İnşallah kısa zamanda meclisimizden bu karar çıkar çünkü gençlik merkezleri  bir kısmı bir STK ya veya belli bir  gruba hizmet ediyor. 7’den 70’e bütün vatandaşlarımıza hizmet eden bir kurum. Biz buna talibiz, inşallah meclis’imizden bu karar çıkar. Sayın valimizin de onayıyla buranın teftişatını yaparız . Nezih Ortamlarda faaliyet göstermiş oluruz . Kırşehir spor salonumuz vardı biliyorsunuz şehre biraz uzak ancak taşımacılıkla, buradaki faaliyetleri yürütebiliyorduk.  

“Projelerimiz Kalkınma Bakanlığının yatırımına alınmıştır”

Burayı biraz daha canlı rağbet görülebilen bir spor salonu haline getirmek için projelerimizi yaptık. Bu spor salonunun içerisine alt salonlar yaptık. Judo salonu kondisyon salonu Satranç salonumuz boks ringimiz ve salonumuz masa ve dart vb bir çok şey yaptık . Tabii ki o günden bugüne kadar spor salonunda iştirak eden sporcu sayımızda artış var. Hatta sporcu dediğim zaman sadece genç yaştaki sporcular anlaşılmasın her yaştan rağbet daha da fazla artıyor. 4000 kişilik bir spor salonumuz var. Biliyorsunuz Kalkınma Bakanlığının yatırımına alınmıştır. Ancak Kırşehir Belediyemizin bu alanla  ilgili tahsis ve takas teklifi var. Spor bakanı bu konuyla ilgili sonuçlanmasını bekliyoruz. Olumlu sonuçlanmasını bekliyoruz .

Türkiye’deki en tercih edilebilir en güzel kamp haline getirebilmek için projelerimizi tasarladık”

 Bu sonuçlandıktan sonra bu kalkınma Bakanlığı’na yatırım programına alınan 4000 kişilik spor salonu kısa sürede bitmesi ile birlikte  şehrimizin merkezi’nde sadece spor noktasında değil sosyal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirilebileceğini güzel bir alan oluşturmaya çalışıyoruz. Ayrıca nihayi amaca ulaştığımız Ahi evran gençlik kampımız var. Burada 52 tane bongolu evlerimiz dışında lojmanımız var. 2 + 1 ve 3 + 1 farklı sayılar olmak üzere, bunların bakım onarım ve sahil kısmında yüzme havuzu ve iskeleyle ilgili bir çalışmamız vardı. Çok şükür ödenekleri hallettik, ihale aşamasındayız. Burayı her zaman söylüyorum. Türkiye’deki en tercih edilebilir en güzel kamp haline getirebilmek için projelerimizi tasarladık. Şuan hepsinin yapım aşamasını geçmek üzerindeyiz.” İfadelerine yer verdi.
Anahtar Kelimeler
ProjeEmre Aslan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sayın Ekicioğlu'nun sayesinde bunu da gördük
Berkin Elvan’lı Ramazan eğlencesi düzenledik. CHP, İYİ PARTİ ve HDP’NİN Ortak adayı olarak Belediye...

Haberi Oku