Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Engelli Vatandaşlarımız Yemin Ettiler
 Vali Vekili Adnan Kayık, engelli vatandaşlarımızın yemin törenine katıldı.Askeri Gazinoda düzenlenen yemin törenine Vali Vekilimiz Sayın Adnan Kayık, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen daire müdürleri, jandarma teşkilatı mensupları ile engelli vatandaşların aileleri katıldı. 

Törende konuşan Vali Vekili Adnan Kayık, “Engelli evlatlarımızın hepsi 1 günlüğüne de olsa çakı gibi asker oldular. Asıl engel kafadadır, kafalardaki engelleri ortadan kaldırırsak her şey daha güzel olur. Asker olan engelli vatandaşlarımızın hepsinin yüreğinde vatan, millet, bayrak sevgisi var. Engelli çocuklarımızı sabırla büyüten ve asker ocağına getiren ailelerine minnettarız.” dedi. 

İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen de konuşmasında, 1 günlük askerî eğitim alan 32 engelli vatandaşın, askerlik görevini yerine getirmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. 

Yemin Töreni, Vali Vekili  Adnan Kayık ve beraberindeki protokolün engelli vatandaşlara Teskerelerini vermesi ile sona erdi.

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Rektör Karakaya UNIKOP Devir Teslim Törenine...
İkili ilişkilerini sürekli geliştirerek karşılıklı istişarelerde bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof....

Haberi Oku