Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi Hizmete Girdi
  

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde oluşturulan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi (GETAT) hizmete girdi.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uyguluma Merkezinin açılış törenine Vali  İbrahim Akın’ın yanı sıra Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Sağlık Müdürü Dr. Suat Türkoğlu, Başhekim Prof. Dr. Figen Tuncay, il protokolü ve hastane yöneticileri katıldı.

Hastane konferans salonunda Başhekim Prof. Dr. Figen Tuncay’ın yaptığı sunumun ardından Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezinin (GETAT) açılış törenine geçildi.

Açılış töreninden sonra servisi gezerek yetkililerden bilgiler alan İbrahim Akın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu serviste geleneksel tıp metotlarının uygulanacağını söyledi.

GETAT Servisinde binlerce yıllık geçmişi olan fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunma, tanı koyma, iyileştirme ve yardımcı tedavi uygulamasının yapılacağını belirten İbrahim Akın, “Hacamat (kupa), akupunktur, müzikle terapi, masaj tedavisi gibi geleneksel tıp yöntemleri, modern tıbbın destekleyici ve tamamlayıcı dallarıdır. Artık hastanemizde talep eden hastalara geleneksel tıp yöntemleri de uygulanacaktır.  Ayrıca, gerekli eğitim ve izinler alındıktan sonra diğer branşlarda da tedavi yöntemleri uygulanmaya başlayacaktır. Amacımız, vatandaşlarımıza her türlü tedaviyi, en iyi ve kaliteli bir biçimde sunmaktır.” dedi.

Program, akupunktur tedavisinin uygulamalı olarak gösterilmesi ile sona erdi.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Mehmet Kasapoğlu, Kırşehir Belediyesi'ne ait...
Bakan Kasapoğlu, Yaşar Başkanımızı Türkiye’de ilk birkaç başkandan birisi arasına koyabiliriz

Haberi Oku