Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan Projelerini Bir Bir Sıraladı
 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, tesisleşme ve projeler hakkında bilgiler verdi. Aslan mikrofonumuza şunları söyledi: “Öncelikle hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Çalışmalarımız ilk günden bu güne denk devam ediyor. Pes etmiyoruz. Çalışıyoruz. Planladığımız ve projelendirdiğimiz işleri takip ediyoruz. Sonuçlandırdıklarımız var tabi ki devam ettiklerimiz var ve hiç başlamadıklarımız var. Ama çalışmalarımıza planlı ve projeli bir şekilde devam ediyoruz. Sizlere bunları başlıklar halinde bahsetmek istiyorum.”diyerek konuşmasına devam etti.

PLANLI VE PROJELİ ŞEKİLDE DEVAM EDİYORUZ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan :”Öncelikle Ahi Evran Gençlik Kampımızdan başlamak istiyorum. İskelemizi yaptık. Daha doğrusu projesini yaptık inşaatı başladı. İnşallah Mayıs’ın 15 veya 20 si gibi teslim edilecek. Buraya yine çok amaçlı salon portatif havuz ve her iki lojmanın bakımı ile kampın diğer işleri bunların bir kısmını Sportoto Teşkilat Başkalığı aracığı ile bir kısmı’ da Tesisler Genel Müdürlüğümüzün Dairesi Başkalığımızdan alacağımız ödenekle bu bir kısmını da İl Özel İdaresi ile çözmeye çalışacağız. İnşallah Meclis Üyelerimize bu ödenek yardımı sunulacak. Onlarında onayı ve kabulü ile birlikte inşallah bu işleri bitirmiş olacağız. Toplam projemizi bir kuruma değil üç kuruma böldük hafiflettik.”dedi.

AMACIMIZ KISA SÜREDE DAHA ÇOK İŞ VE PROJE YAPMAK

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan:  “Amacımız kısa sürede daha çok iş ve projeler yapmak. Bu yaptığımız tesislerde sporcularımızı gençlerimize faaliyet yaptırmak. Aynı zamanda 750 dönümlük araziyi,  Neyi nereye yapmamız gerektiğini yeni binalarımız neresi olacak. İnşallah bu işi kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Merkezde biliyorsunuz Kalkınma Bağanlığının yatırım programına alınan 4000 kişilik bir spor salonumuz vardı. Bu konu ile ilgili tarihsel dokuda önemli. Sayın büyüklerimizin talimatları ile bu spor salonumuzun hem külliye ‘ye hem Cacabey ve Ahi Evran medreselerinin dış yapısına Kırşehir’in dokusuna Selçuklu mimarisine uygun bir şekilde seçilmesi noktasında talimatımızı aldık. Bu konuda çalışıyoruz. Tesisler Dairesi Başkanlığımıza bu talebimizi ilettik. İnşallah bu konuda kısa bir sürede yol alacağız ve temelimizi atacağız. Yer konusunda net bir netlik yok. İnşallah buna büyüklerimiz kendi aralarında karar verecekler. Biz sadece bu projeleri takip ediyoruz. İnşallah kısa sürede bitecek. Mucur İlçemizden bahsedecek olursak burada bir halı sahamızın yapımı tamamlandı. Kabulünü yaptık. Aydınlatmalı, soyunma odalı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün hemen üstünde bir okulla yan yana. Dışarıdan gelen sporcuların okuluna, okuldaki çocuklarında dışarıya çıkmasını engelleyecek bir set yapacağız inşallah. Keza futbol sahasının bakım onarımını etrafının beş kulvarlı atletizm pisti yapılması işi bitti. Soyunma odalarının tadilatı bakım, fayansı, vs. hepsi biti. Şuanda kullanıma hazır. Bunun ile ilgili tefrişatını’ da yaptık. Her şey gençler,sporcular ve Mucur vatandaşları için. Spora hale hazır bir şekilde getirdik.”şeklinde konuştu.

AKÇAKENT’E EN KISA SÜREDE BİR SPOR SALONU YAPILACAK.

Aslan, Akçakent ilçesi için şu sözleri söyledi:”Akçakent’te halı saha ve soyunma odası yapım işimiz vardı. Buda çok şükür bitti. Yarın 18 Nisan ‘da kesin kabulünü yapacağız. Arkadaşımızın hak edişinin ödenmesi için gerekli hazırlıkları yapacağız. Akçakent’te aynı zamanda bir spor salonu ama İl Özel İdaresi bütçesi ile çalışmalarımız devam ediyor. Bu bizim doğrudan takip ettiğimiz bir iş değil ama dolaylı yönden takip ediyoruz. Hızlandırmaya çalışıyoruz. Milli Eğitim Müdürümüz ile istişare ediyoruz. Bakanımız ile istişare ediyoruz. İnşallah büyüklerimiz de bunları takip ediyor ve hızlandıracak. Kısa sürede buraya bir spor salonu yapılacak. “dedi.

AKPINAR’IN FUTBOL SAHASI AÇILIŞINI SAYIN BÜYÜKLERİMİZ İLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.

Aslan:”Akpınar İlçemizin biliyorsunuz futbol sahasını da geldiğimizde başlamıştık. Bitti kesin kabulünü de yaptık. Parke taşının belli kısma döşenmesi, aydınlatma ışığı ve tefrişatını da bitirdik. Aydınlatma ışığını bugün tamamlamak üzereyiz. Let lambalarımızı takacağız akşam saatlerinde kullanılabilmesi için o aydınlatma kablolarından sonra İl Özel İdaresi ve Genel Sekterimizin, Meclis üyelerimizin kabulleri ile parke taşlarımızın düzenlemesi yapılacak. İnşallah buradan da Sayın Valimiz ve protokol büyüklerimiz ile birlikte açılışını gerçekleştirmeyi ilerleyen zamanlarda planlıyoruz. “dedi.

ÇİÇEKDAĞLI GENÇLERİMİZ VE HEMŞERİMİZ İÇİN  SPOR SALONUMUZ HAZIR VAZİYETE GETİRİLDİ.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan:”Çiçekdağı’nda biliyorsunuz spor salonumuz yoktu. Milli Eğitim Müdüründen aldık. Hale hazır hale getirdik. Şuanda kullanıma hazır sadece bizim sporcularımız diye bir şey yok. Çiçekdağlı tüm hemşerimize gençlerimize sporcularımıza hizmete hazır bir vaziyete getirildi. “dedi.

KAMAN İLÇEMİZ İÇİN 500 KİŞİLİK SPOR SALONU TEKLİFİMİZİ YAPTIK.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan:”Kamanda Ahi Evran kalkınma ajansından 500 kişilik bir spor salonu teklifimizi yaptık. Takip ediyoruz. Beklemedeyiz inşallah bu projede geçerse kamanın o eski spor salonu inşallah daha güzel bir hale dönüşecek. Onu yıkıp yerine yapacağız.”şeklinde devam etti.

BOZTEPE GENÇLİK MERKEZİNE KAVUŞMUŞ OLACAK.

Aslan:”Boztepe de inşallah bir Gençlik Merkezi açmayı planlıyoruz. Milli Eğitim Müdürümüz ile ilçe milli eğitim müdürümüz ile görüştük. Spor salonunu yine milli eğitimden tahsis almıştık. Tadilatını tefrişatını her şeyi yaptık. Hale hazır hale getirdik. Hemen yanındaki binayı da alalım diye Genel Müdür Yardımcımız ile görüştük. Ve olumlu bir görüş aldık. İnşallah oranın tamamı ve bir katının bize tahsisi birkaç gün içerisinde belli olacak. Eğer olursa bizde oraya bir gençlik merkezi inşallah açacağız. Boztepe de gençlik merkezine kavuşmuş olacak. Kavuşunca ne olacak diyeceksiniz? Biliyorsunuz bizim gençlik merkezi faaliyetleri ve spor faaliyetleri ve gençlik merkezi faaliyeti olarak 2’ye ayrılıyor. Gençlik merkezinde bildiğiniz Kuran’ı Kerim, Arapça, Osmanlıca, ney, resim kot adı 2023 geziler, konferanslar, eğitici, öğretici, yarışmalar oranın sosyal ve kültürel etkinliklerinin derleyicisi ve toplayıcısı inşallah olacak. Öğrenci sayımız veya muhatap sayımızın az olmasına rağmen biz bunu önemli kılıyoruz. Bir kişiye de ulaşsak bizim için önemli diyoruz. İnşallah bu konu hakkında Milli Eğitim Müdüründen ve ilçe eğitim müdüründen cevabını aldığımız gün İnşallah tefrişat için talepte bulunacağız ve burayı dayayıp döşeyeceğiz, personelimizi buraya yerleştireceğiz.”dedi.

 

ÖZBAĞ’DA YİNE SPOR SALONU PROJEMİZ VAR.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan:”Özbağ’da yine spor salonu projemiz var Milli Eğitim üzerinden İl Özel İdaresi bütçesinden yine dolaylı yoldan takip ettiğimiz proje inşallah olacak. Yine Kurancılı Kasabamızda dolaylı yönden takip ettiğimiz bir spor salonu var. İnşallah o da bu sene tamamlanacak. Hirfanlı da Tesis Müdürlüğümüz var. Oranın ilgili müdürü ile görüştük onların merkeze taşınmasından dolayı kullandıkları idari bina ve ova alanının tahsisini isteyeceğiz kendileri ile anlaştık, görüştük Ahi Evran Kampı alanı genişlemesine gideceğiz.”dedi. Aslan şu sözleri dile getirdi.” projelerimiz bittikçe de sizlerle paylaşırız sizlerde Kırşehir halkı ile paylaşırsanız mutlu oluruz. Teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Milletvekilimiz Konuya el attı, İlçelerimizin...
Milletvekilimiz Mustafa Kendirli İlçe Belediye Başkanlarımız Necati Çolak, Hasan Hakanoğlu, Yılmaz Kılıç...

Haberi Oku