Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Halil Çalışır Göreve Başladı
 ilk röportajını KTV’ye verdi. Çalışır haber ekimize şöyle konuştu; Kültür ve turizm müdürlüğü bana uzak olan bana yabancı olan bir yer değildi. Ben burada daha önceden 19 yıl çalıştım bu müdürlükte. Çeşitli birimlerde müze müdürlüğünde müdür olarak görev yaptım Kurum merkezinde ve en son şube müdürü iken 2009 yılında belediyeye geçtim belediyede 10 yıl Kırşehir belediyesinde 10 yıl basın yayın ve halkla ilişkiler müdürlüğü yaptım. Daha sonrada kısmet buraymış burası da yuvaya dönüş gibi oldu bir yerde yani buraya da il müdürü olarak atandık. Tabi emeği geçenlere teşekkür ediyorum atamamda emeği geçen büyüklerimize belediyeye geçtik tabi belediye bizim için bir okul oldu okulun ziyadesinde orada mastırımızı yaptık doktoramızı yaptık geri döndük burada başladık. Tabi burası bildiğimiz problemlerini biliyoruz arkadaşların ne durumda olduğunu biliyoruz personel yapısını biliyorum tanıyorum.

 

 İlde buranın kültür varlıklarının uzaktan da olsa takip ettim bu belediye de çalıştığım dönemde daha öncede biliyordum ama tabi yakın takip etme şansımız olmadı uzaktan takip ediyordum orda. Problemlerini biliyorum, kültür varlıklarını özellikle müzelerde iki tane müzemiz var biliyorsunuz Kaman da ve Kırşehir de bir tanesi henüz taşınma da Kırşehir merkez de olan kütüphanemiz il halk kütüphanemiz diğer ilçeler de bulunan kütüphanelerimiz, kasabalarda bulunan kütüphanelerimiz. Hepsinin farklı farklı işlevleri görevleri ve hitap ettiği kesim var bunları ben biliyorum yani kısacası ilde bulunan kültür varlıklarının bunun yanında sadece kültür ve turizm bakanlığı bide bakanlık turizm yönü var turizm yönüne de şehrimizde geçmiş yıllarda bir potansiyel vardı 30-40 bin lira 50 bin lira yıllık çıkmış turizm açısından söylüyorum ben ziyaret eden veya konaklayan insan sayısı açısından söylüyorum bunda da yani bir destilasyon oluşturması gerekiyor.

 

Kültür varlıklarımız var bunların turizme kazandırılması açısından tabi problemleri var biraz öncede dediğim gibi takip ediyoruz bu arada Aşılacağını ve destilasyona dahil edileceğini buradan söylemek istiyorum bunun gerekli çalışmalarını yapacağız hükümetimizin hedefi de zaten 70 milyon 2023 te 70 milyon turist 70 milyar turizm geliri bizde Kırşehirli bir il müdürü olarak nasıl katkı sağlarız onun hesabını yapacağız işte elimizden geldiği kadar ilimizi tanıtacağız tatlarımız var termallerimiz var tatlarımız derken tabi yemek anlamında söylüyorum termal kaynaklarımız var yani burada salt turizmi özellikle de ön plana çıkartılması gereken inanç turizmi diğer bir konuda bunları da projeler üreterek yeni bir başlangıç yapmak istiyoruz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Düğün Kana Bulandı
Kırşehir’de katıldığı sünnet töreninde kaza kurşunu ile hayatını kaybeden 21 yaşındaki Gamze Boynuince,...

Haberi Oku