Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Halim Çakır Ady adaylığını açıkladı
 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde aday adaylarının da başvuru telaşı sürerken bugün resmi olarak başvurusunu yapan 2004-2009 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan Kırşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Halim Çakır, partililere seslendi.
  AK Parti İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen resmi başvurunun ardından bir konuşma yapan Halim Çakır konuşmasında şunları kaydetti: “Değerli Başkanım öncelikle şunu söyleyeyim ki; Halim Hoca’yı bilenler bilir. Bilmeyenler de  kendisi gibi bilir. Kendimi tanıtmama ihtiyacım yok diye düşünüyorum. Kırşehir beni biliyor, ben de Kırşehir’i biliyorum. Benim hayat hikâyem aslında bu karşılıklı bir aşkın hikayesidir. Bizim bir aşkımız var. O da Kırşehir aşkıdır. Kırşehir’e hizmettir. Bunun için çalışıyorum. Bildiğiniz gibi 2004-2009 yılında sizlerin teveccühüyle Belediye Başkanlığı yaptım. Alnımın akıyla bu görevi yerine getirdim. Bugün bu görevi yerine getirdiğim için sizlerin huzurunda gönül huzuruyla yanınızdayım. Kırşehir’in Halim Hocası oldum. Elhamdülillah makama, mevkiiye ihtiyacım yok. Bu makamları siz bana verdiniz ve çünkü biz şuna inanıyoruz ki:
-Aldanma azizim bu dünyanın nakışına nakkaşına
Hazreti Adem gibi girsen hezeran yani bin yaşına
akıbet götürürler seni bir gün musalla taşına
Kapısı penceresi olmayan hali harabe yere korlar bir gün
Biz bunu bildiğimiz için makam ve mevkiiyi önemsemiyoruz. Çünkü itibarını makamdan alan insanlar makamdan ayrıldıktan sonra o itibarını kaybederler. İnsanlara makam bir şey katmamalı. İnsanlar kendileri o makama bir şeyler katmalıdır.
Kırşehir de şahit ki tertemiz başkanlık yaptık. Ama ben Türkiye Belediyeler Başkanlar Birliği Genel Sekreteri iken yeniden Kırşehir demişim, yeniden hizmet demişim. Yeniden yollara düşme günü demişim. Kırşehir benim aşkımmış onu yüreğimde hissetmişim.
Aziz Kardeşlerim. Başkanlığım dönemimde birçok hizmetlere ve ilklere imza attım. Şimdi sizden ustalık dönemini istiyorum.  Elbette Sayın Cumhurbaşkanımız ve partimiz ön görürse. Mimar Sinan gibi ustalık dönemimizde Kırşehir’i yeniden canlandırmak, kalkındırma ve ihya etmek istiyorum. En başta Kırşehir olarak sizlere gönül bağıyla bağlanmak istiyorum. Gönüllere ve sonra da Kırşehir’e yapacağımız eserlerle bu topraklara size hizmet etme şerefini yaşamak istiyorum. Kırşehirim ne istiyor?
Burası Gönül Dağı. Kırşehir’im Gönül Belediyeciliği istiyor, sevgi ve hoşgörü istiyor. Kibir istemiyor, makamdan kaynaklanan şımarıklık istemiyor. Her şey benim emrimde olacak kabadayılığı istemiyor. Kırşehir hizmet istiyor, gönüllere hizmet bekliyor. Kapısı gönlü açık bir belediye başkanı istiyor. Kırşehir Halim Hocasını istiyor. İşte bunun için huzurunuzdayım.
Aziz Hemşerilerim. Bizler Kadere iman ettik. Hakkımızda hayırlısı neyse olsun. Kendi ceplerine değil Kırşehir’in hayrına çalışanlar var olsun diyor. Sizleri Rabbime emanet ediyorum. Kırşehir’de biz geldiğimiz zaman 2004-2009’da yaptığımız gibi halkımıza sevgi dili hakim olacaktır. Yunus’un dediği gibi Ben gelmedim kavga için İşim sevgi için, Dostun evi gönüllerdir, Gönüller yapmaya geldim.
Bu vesile ile sözlerime son verirken sizlere şunu demek istiyorum. Aşık Paşa Hz. Diliyle, Ahi Evran-ı Veli Hz. Gönlüyle, Neşet Ertaş’ın sazının teliyle hepinize saygı ve sevgilerimi sunarken
-Söz vardır ipe götürür
Söz vardır şirke götürür
Söz vardır aşka götürür
Söz vardır Hakka götürür
Hakka talibiz inşallah.”

Anahtar Kelimeler
Ak PartiHalim Çakır
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bayramın Ardından... Belediyemiz ve Çiçeği...
On Bir ayın Sultanı Ramazan ayı ve Ramazan Bayramını geride bıraktık. Rabbim Hayırlısıyla bu güzel...

Haberi Oku