Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İftarlık Gazoz galası Kırşehir'de
 Kırşehir Belediyesinin sponsorluğunda İftarlık Gazoz Kırşehir’e geliyor. Filmin Galası 29 Şubat (Pazartesi) günü. Klas sinema salonunda. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yine yaptı. Kırşehir halkına kültür ekinliklerinde sınır tanımıyor iftarlık Gazoz Galası Kırşehir’de. İlk defa film oyuncalarını konuk edecek Kırşehir ise heyecanlı.

 

Yüksel Aksu'nun yönetmenliğini yaptığı Cem Yılmaz'ın oyunculuğuyla renkli ve mizah dolu kadim bir Anadolu hikayesi anlatıldı. Geniş ve sürpriz oyuncu kadrosuya İftarlık Gazoz sizleri şaşırtacak Cem Yılmaz'a eşlik eden  Berat Efe Parlar yeni bir küçük yetenek doğacak.

Filmin başrollerini Yılmaz Bayraktar, Okan Avcı, Macit Koper, Ümmü Putgül ve Greta Fusco yer alıyor.

80'ler öncesi dönemin ülkeyi saran siyasi etkilerinin gölgesinde, Anadolu kültürünün dayanışma duygusunu, iftar sofralarının sıcaklığını, Ege halkının eğlenceli doğasını ve hiç görülmemiş bir ust çırak hikayesini konu aldı

 

 

İftarlık Gazoz Filminin Konusu ise şöyle;

5. sınıf öğrencisi Adem'in tatilde Gazozcu Cibar Kemal Usta'nın (Yılmaz) çırağı olması üzerinden gelişiyor. Gazozların kapakları açılınca aynı tatta, duyguda buluşan Anadolu insanının yaşadıklarını, üzüntüyü, neşeyi, keyfi birlikte paylaşmalarını, 70'ler Türkiye'sinin zorlu günlerine rağmen aralarındaki samimi ve güçlü bağları Ramazan ayının ilk günlerinde çırak Adem’in gözünden anlatıyor. Ramazan ayının başında imamın söylediklerinden etkilenerek oruç tutmaya başlayan küçük çocuk Ege’nin yaz sıcağında açlığın ve susuzluğun zorluklarıyla boğuşan Adem, orucu bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın da oruç tuttuğunu öğrenmişken verdiği sözden dönemez. Küçük çocuğun görmeye başladığı seraplar onu bir maceranın içine sürüklüyor!

 Kırşehir’in Ahi Babası Mustafa Kargüllü ile iftarlık Gazoz filminin galasını izledi. Ahi Babamız durur mu hemen eline şed aldı ve filmin yönetmeni Yüksel Aksu’ya kuşattı. Karagüllü şed kuşatmadan önce Ahiliği ve Ahi Evran-ı Veli’yi anlattı.  Diğer yandan Kırşehir’e de davet etti.

 Kırşehir Belediyesinin sponsorluğunda İftarlık Gazoz Kırşehir’e geliyor. Filmin Galası 29 Şubat (Pazartesi) günü. Belediye Başkanı yine yaptı. Kırşehir halkına kültür ekinliklerinde sınır tanımıyor iftarlık Gazoz Galası Kırşehir’de. İlk defa film oyuncalarını konuk edecek Kırşehir ise heyecanlı.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Bahçeci, Her projemizde önce hayal...
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Pazar esnafını ziyaret etti. Genç, yaşlı herkesin ilgisiyle...

Haberi Oku