Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İl Koordinasyon Kurulu toplandı
 İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı 3. Toplantısı, Vali  İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.

Valilikte gerçekleştirilen toplantıya İbrahim Akın’ın yanı sıra Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Vali Yardımcısı Ercan Ateş, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, bölgesel kuruluşların temsilcileri ve yatırımcı kurum müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, ilimizde yürütülmekte olan 315 projenin toplam maliyetinin 2 milyar 26 milyon 346 bin TL olduğunu söyledi.

Programda yer alan 315 projeden 33’ünün tamamlandığını belirten  İbrahim Akın, “Geçmiş yıllar dâhil bu projelere bugüne kadar toplam 494 milyon 78 bin TL harcama yapılmış, 2018 yılında da bu projelere toplamda 354 milyon 615 bin TL ödenek ayrılmıştır. 33 tanesi tamamlanan 315 projeden 241 proje devam etmekte, 41 adet proje de ihale aşamasındadır, dedi.

Bugünkü toplantıda yatırımlar izlenerek koordinasyon faaliyetleri ve gelecek yılın yatırım teklifleri değerlendirilecektir. Bu nedenle kurumlarımızın yatırımlarla ilgili bilgileri kurula aktarırken 2019 yılının yatırım tekliflerini de sunmaları gerekmektedir.” dedi.

Toplantı, yatırımcı kuruluş yöneticilerinin faaliyetleri hakkında bilgiler vermesi ve koordinasyon gerektiren hususların görüşülmesi ile sona erdi.

 

Anahtar Kelimeler
İl Koordinasyon Kurulu
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Kırşehir’e...
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli bir dizi ziyaretlerde de bulunmak üzere Kırşehir’e gelecek

Haberi Oku