Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İşte projeler, İşte Mikail Arslan,
 Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan Kırşehir’e gelecek yatırımları değerlendirdi. Arslan, ilimizi önümüzdeki süreçte neler beklediğini KTV mikrofonlarına anlattı.

Sayın vekilim genel itibarıyla değerlendirecek olursak ki çok çalışıyorsunuz biz görüyoruz zaten bunu zaman zaman da halkımıza da anlatmaya çalışıyoruz, ama vatandaşlarımız birde sizin ağzınızdan dinlemek isterler?

Biz bir plan oluşturduk, yani bu kısa orta uzun vadeli, Kırşehir’in normal ayaklarının üzerinde durup, sanayileşmesi için, göç olan bir il olabilmesi için yapılması gereken temel argümanlar var bunları iyileştirmezseniz sonuç alamazsınız. Siyaset biraz kısa vadede kendi içerisinde çalışıyor, ama bunları yapmak gerekiyor.

DEMİRYOLU UZUN ZAMAN ALAN BİR PROJE

Mesela demir yolu bunlardan bir tanesi biz bunları gündeme getirdiğimiz günden bu güne kadar geçen süreç içerisinde uygulama safasına geçmediği zaman yani temel atılmadığı zaman bir yorgunluk, bitkinlik acaba siyasiler bunu yani bizi oyalamak için, bizden oy almak için mi söylüyorlar gibi sorularla muhatap olmamıza neden oluyor. Ama büyük projelerde yavaş yürüyor gerçekten, doğru yapmak lazım ve sabırla bu işi takip etmek gerekiyor.

Demir yolu bizim için çok önemli, yani sadece Kırşehir için değil bölge için son derece önemli Samsun, Mersin bağlantısını sağlayacak, toplu taşım ve yük taşımacılığına hizmet verecek, ve bölgede ki üretilen ürünleri ucuz ve hızlı bir şekilde yurt dışına ve yurt içine tedarik etme ve gönderme imkanı elde edeceksiniz, dolayısıyla bunu o yüzden önemsiyoruz.

UÇUŞ PİSTİ KIRŞEHİR’E ÇOK YAKIŞACAK

Uçuş pistiyle ilgili bir çalışmamız var. Bununla ilgili yine çalışmalarımız hala devam ediyor. Kara yolu yol ağı, ota yolu bağlantısı bunlarla ilgili çalışmalardan bahsetmiştik. Sanayileşmeyle ilgili bir çalışma yapıyoruz, o sürede yönetimimizle sürekli irtibat halindeyiz, görüşme halindeyiz. Bu konularda bir çalışma içerisindeyiz, imar planını doğru devam etmesi açısından hem Mucur istikametine, hem Özbağ istikametine doğru bir plan çalışması devam ediyor.

HAYVANCILIK KIRŞEHİR’İN EN ÖNEMLİ YATIRIMI, KIRŞEHİR 10 YIL SONRA ÇOK İYİ BİR NOKTADA OLACAK, BİZ ŞEHRİN YILLAR SONRA DA ÇOK İYİ BİR KONUMDA OLMASI İÇİN YATIRIM YAPIYORUZ

Yine hayvancılıkta çok önemli bir sıçrama yaptık. Bir iki nokta daha var bunları da hızlı bir şekilde gerçekleştirirsek, bu noktada da arzu ettiğimiz hedefe ulaşacağız. Ben Kırşehir’in eğer bu minval üzerine, bu takip ettiğimiz yol üzerine de sabırla devam edersek, ısrarla devam edersek. Kırşehir 10 yıl sonra çok iyi bir noktaya geleceğine buradan müjdeleyebilirim. Hem üniversite konusunda, hem sağlık yatırımları konusunda, burada sayamayacağım kadar konu var. Sayamayacağım kadar çok konu var bilginiz olsun.

Anahtar Kelimeler
Mikail ArslanKTVProjeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Bahçeci, Her projemizde önce hayal...
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Pazar esnafını ziyaret etti. Genç, yaşlı herkesin ilgisiyle...

Haberi Oku