Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İyi Parti Mesajı net
  

İyi Parti Kırşehir Milletvekili Adayları Asaf Kayaoğlu, Mustafa Hakan Ünser ve iyi parti il başkanı Müfit Göçen KTV ve Posta Gaztesi yönetim kurulu başkanı Havva Karakaya'yı ziyaret etti. Ziyaretin ardından iyi parti yayın konuğumuz oldu.

Değerli Kırşehir Televizyonu izleyicileri bu akşam’da çok özel ve çok güzel konuklarım var, İyi parti temsilcileri burada, iyi partinin İl Başkanı ve Milletvekili adayları yayınımızda

Kırşehir’in içerisindesiniz malumunuz 24 Haziran seçimlerine çok kısa bir süre kaldı İyi Partiye Kırşehir’in bakış açısı nasıl efendim?

İyi parti Türkiye’de gayet güzel gidiyor, Kırşehir’de ise Türkiye’nin daha iyi bir şekilde ilerlediğimize inanıyorum, bizim zaten kamuoyunun da bildiği gibi baraj tehlikesi söz konusu değil. Allah’ın izni ile Kırşehir’de biz 1. parti olabilmenin çabasını gösteriyoruz onun çalışmasını yapıyoruz. Kamuoyunun da bu yönde ciddi bir desteği var. Cumhurbaşkanının seçimi de anketlerin gösterdiği zaten partimizin genel başkanımıza büyük bir destek var. Oy olarak başka bir partiye verip, Cumhurbaşkanlığını bize verebilecek ciddi bir insan sayısı var. İnşallah her şey güzel gidiyor, biz mümkün olduğu kadar hata yapmamaya çalışıyoruz, mümkün olduğu kadar Kırşehirlilere samimi gitmeye çalışıyoruz, yapılamayacak vaatlerde yani her seçim de vaatleri sıralayıp bir daha ki seçime tekrar ısıtıp millete sürmeyi alışkanlık haline getiren partilerimiz var, biz onlar gibi yapmak istemiyoruz. Biz yapabileceklerimizle, olması gerekenlerle Kırşehir’in problemleriyle uğraşacağız, Ülkemizin problemlerine Allah izin verirse destek vereceğiz ve her şey çok güzel gidiyor. Biz şuanda dediğim gibi Kırşehir’de 1. Parti olacağız ve nasip olursa 2. Milletvekilini çıkarabilmek için gayret gösteriyoruz. İnşallah bir aksilik çıkmaz diye düşünüyorum.

İyi Parti’nin 1. Milletvekili Adayı oldunuz Sayın Ünser siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz, Kırşehir halkına neler söylemek istersiniz?

Öncelikle herkesi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Kırşehirliyim, Mucurluyum en son olarak İstanbul Üniversitesi Jeofizik mühendisliği ve jeoloji mühendisliği konulu mastır yaptım ve yüksek mühendisim. İyi parti’nin kurucusuyum, genel başkanının danışmanıyım, iyi parti milletvekilliği adaylığı görevini üstlendim ve memleketime geldim burada da hemşerilerimle kucaklaştım, çok mutlu ve mesudum çünkü benim onlara karşı duyduğum hissiyatın onlarında bana karşı duyduğunu gördüm. Arkadaşlarımızla beraber şevkle çalışıyoruz, gidişatlarından çok memnunuz, iyi gidiyoruz diyelim.

İyi Parti’nin 2. Milletvekili Adayı oldunuz Sayın Kayaoğlu sizler nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizi de tanıyalım ve Kırşehir halkına buradan neler söylemek istersiniz?

Öncelikle halkımızla bizi buluşturduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. 1970 Mucur doğumluyum, İnşaat mühendisiyim, Kırşehir’de hem ticaret yapıyorum hem de özel bir sektörde Çalışıyorum, evli 2 çocuk babasıyım. Yaklaşık 25 gündür sahalarda çalışıyoruz, daha öncesinde de partinin kuruluş açılışından beri halkımıza iyi patiyi, genel başkanımızın politikalarını anlattık ve anlatmaya da gayret ediyoruz. Bizim gördüğümüz halkımızın mevcut sistemden bizlere yoğun bir talep var ve yoğun bir izlenim var. Çünkü sistem yok kural yok ülkemizde, hukuk yok en başta. Halkımızın bize ilgisi gayet güzel, bizleri mutlu ediyorlar onların sıcak ve samimi davranışları, inşallah bizler de onların güvenlerini boşa çıkarmadan mücadelemizi devam edelim ve Kırşehir’imiz için ve ülkemiz içinde iyi şeyler yapacağız diyorum.

Sayın Ünser biliyorsunuz ki seçimlere çok az bir süre kaldı ilgi nasıl yani insanlar iyi partiye nasıl bakıyorlar, her şeyden önce ne umut ediyorlar?

İyi partiden şunu umut ediyorlar, iyi partinin kuruluş amacı hukuksuzluğa, haksızlığa, adaletsizliğe kurulmuş bir partidir. Milletimizin bizden 1. Talebi budur çünkü siyasete Türkiye’de son yıllar da ayrışma sebebi oldu, kavga sebebi oldu, sürekli insanları tutuklaştırma sebebi oldu, iyi parti buna karşı çıktı dedik ki; Hak, hukuk, adalet, siyaset ayrışma sebebi değil birleşme sebebi olsun, siyaset yaparken komşumuzun hukukunu, arkadaşlık hukukunu siyasetin önüne getirmeyeceğiz. Onları sürekli önemseyeceğiz çünkü yarın siyaset biter komşuluk devam eder, arkadaşlık devam eder. Kırşehir’imizde de çok üzücü bir olay oldu CHP Kadın Kolları temsilcisine bir saldırı olmuş bu ve bunun gibi olaylara karşı siyasette kutuplaştırılma, insanları karşı karşıya getirmeye karşı İYİ Parti kurulmuştur ve bu halkımız tarafından teveccüh görmüştür, görmeye de devam ediyor. İYİ Parti siyasetin rengini değiştiriyor.

Başakanım özellik şu soruyu sormak istiyorum. Cumhur İttifakı bir tarafta bir tarafta da Millet İttifakı var. Kırşehir’de Millet İttifakına algı nasıl?

Aslında Millet İttifakı konusunda fevkalede bir gelişme yaşandı. Malum bu ittifak konuları iktidar tarafından başlatıldı. Bizim böyle bir ittifak oluşturmamız rahatsız etti. Çünkü başarılı bir ittifak oluşturduk. Bunun sonuçlarını da hep beraber göreceğiz inşallah. Bu seçimler sonucunda iktidar bugüne kadar antidemokratik ne varsa denedi ve denemeyede devam ediyor. Bizim çok arzu ettiğimiz bir şey var diğer rakip partilerde buraya gelsinler sizin televizyonunuz da proğram yapalım biz davet ediyoruz. Fakat gelmiyorlar, gelemiyorlar. Çünkü söyleyecekleri hiç bir şey yok. Bize ittifak olarak vatandaş son derece iyi bakıyor. Fakat diğer ittifakın çok eksiği var. Bizim onlara ilk sorumuz Kırşehir’de ki Şeker Fabrikası neden özelleştirildi olacak buna cevap vere bilecekler mi? Kırşehir için yapacakları projeleri yok. Artık yapa bilecekleri bir şey kalamadığı için Kırşehir vakti onlar için bitti. Yeniden iş alanları aça bilmek için vatandaşın bizden beklediği Hakan Beyin söylediği gibi adalet isteniyor, saygın bir toplum, bayrağımızın tepede olduğu bir ülke, çocuklarımızın geleceği için iş konusunda garanti isteniyor, iş alanları isteniyor.

Biz burdan söz veriyoruz Kırşehir halkına, yeniden faaliyet göstere bilecekleri yeniden çalışabilecekleri iş alanları açmak için geliyoruz. Kamu oyunda, halkta bunu bildikleri için Millet İttifakına destek veriyorlar. İttifakımızda hiçbir parti ayrı düşünmüyor, ortak kararlar alıyoruz. Ben diğer parti İl Başkanları ile görüştüğümde şunu söylüyorum bir çizgi kadar fak var aramızda. İttifak içerisinde olduğumuz partilerde adalet istiyor, iş istiyor, onlarda güvence istiyorlar, onlarda sağlıktan faydalanmak istiyorlar, eğitimde destek istiyorlar. Kırşehir eğitimde bir markayız diyoruz. Fakat eğitimde marka yüzümüz artık bitmek üzere. Çocukalara en yakın okula gitme gibi bir zorunluluk getirdiler buda arkasından bir çok sıkıntıyı getirdi. Dolayısıyla Kırşehir’in bizden beklediği çok sey var, bizim ittfakımızdan beklediği çok şey var. Allahın izni ile 24 Haziran’da alnımızın akı ile çıkacağız. İttifak kuruduğumuz partiler ilede son derece uyumlu bir çalışmamız var. Allahın izni ile sonuna kadar da devam edecek. 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Rektör Karakaya UNIKOP Devir Teslim Törenine...
İkili ilişkilerini sürekli geliştirerek karşılıklı istişarelerde bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof....

Haberi Oku