Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Jeotermal Isıtmalı Modern Sera Projesi Temeli Atıldı

Merkeze bağlı Karakurt köyündeki 477 dekar arazide üç etap halinde kurulacak olan sera projesi temel atma törenine Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın yanı sıra Milletvekilimiz Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, işletme firma sahibi Serdar Aygün, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Programda konuşma yapan Valimiz Sayın İbrahim Akın, tarım ve hayvancılık şehri olan Kırşehir'in aynı zamanda büyük bir jeotermal potansiyelinin de bulunduğunu söyledi.

Temeli atılan bu sera projesinin Kırşehir’de istihdam artışı ve ihracatımızın gelişmesi için önemli bir yatırım olduğunu belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesimiz jeotermal ve tarımda pilot üniversite ilan edilmesinden sonra bu alanda ciddi çalışmalar yürütmektedir. Üniversitemiz, kurulacak tesise teknik destek verecek ve üretimin artırılması noktasında gereken gayreti gösterecektir. Bu tür tesislerin bir yandan üretim diğer yandan da istihdam boyutunu önemsiyoruz. Üretilen ürünlerin hem iç piyasadaki ürün varlığımızın artırılmasına hem de ihracat durumunda döviz varlığımızın artırılmasına sebebiyet vereceğine inanıyorum. İnşallah burada yaklaşık 400 kardeşimize de istihdam sağlanacak. Bu yatırım için üretici firmamıza teşekkür ediyor, ilimizin başka bölgelerinde de benzer yatırımları yapmalarını bekliyoruz. Son teknoloji ile donatılmış bu Sera Projesinin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Milletvekili Mustafa Kendirli ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de konuşmalarında, temeli atılan tesisle hem bölgeye hem de Türkiye ekonomisine ciddi bir katkı yapılacağını belirttiler. Yaşar Bahçeci diğer yandan şunları söyledi. Burası istihdam için çok önemli, yatırımcının önünü açmamız gerekir. Burada 400 kişi çalışacak. Bunlar da Kadınlarımız olacak. Burada yetişen ürünler yurt dışına gönderilecek. Ülkemiz ve ilimiz kalkınacak. Bir birimize her zaman destek olmamız lazım dedi.

Tören, yapılan konuşmaların ardından Sayın Valimiz ve diğer protokol tarafından butona basılarak temelin atılması ile sona erdi. 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku