Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kaman Organize Sanayi Bölgesi için düzenlenen tanıtım toplantısı yapıldı
 Bir otelde düzenlenen toplantıya Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Mikail Arslan, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kaman OSB Müdürü Kamil Özdemir katıldı

Toplantıda, Kaman Kaymakamı Murat Girgin’in sunum şeklinde bilgilendirme yapmasının ardından bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, Kaman Organize Sanayi Bölgesinin ihtiyacı olan yeni ve aktif bir yönetim sorununun büyük ölçüde giderildiğini söyledi.

Bölgenin en isabetli sanayileşmesinin konumu itibariyle Kaman Organize Sanayi Bölgesi olduğunu belirten Necati Şentürk, “Kaman OSB’nin yeniden canlanmaya başlaması ile birlikte, gelecekte doluluk oranı en yüksek seviyede olacaktır. Bu kapsamda, Kamanlı yatırımcı işadamlarımıza çok iş düşmektedir. Bizler, ilimizin tüm dinamikleri ile birlikte Kaman OSB’ye destek vereceğiz. Kaman OSB’de fabrikaların ve işletmelerin faaliyete geçmesiyle beraber bölgenin istihdam sorunu da büyük ölçüde çözülecek. Sanayide üretilen ürünler, ulusal pazarlara açık olacak. Birlikten kuvvet doğar, birlikte hareket ederek ve güçler birleştirilerek bölgede sanayileşmeyi sağlayacağız, sermaye sorununu ortadan kaldıracağız. OSB’nin altyapı sorununu İl Özel İdaremizce çözeceğiz. Geçiminin büyük kısmını tarım, hayvancılık ve özellikle cevizden sağlayan bölge halkı için Kaman OSB tereddütsüz yatırım alanıdır. Alınan kararların ilimize ve Kaman ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Milletvekili Mikail Arslan da yaptığı konuşmada, “Devletimiz, üretim yapan yatırımcılara destek vermektedir. Kaman Organize Sanayi Bölgesinde ve etrafında yatırımlarımız hızla devam etmektedir. Sanayileşme sağlandıktan sonra inanıyorum ki sadece ilimizin değil çevre illerin de ürün ihtiyacını karşılayacak işletmeler bölgedeki yerini alacaktır. Birlikte daha nice güzel yatırımlara imza atacağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Toplantı, Vali Şentürk ve Milletvekilimizin sanayici yatırımcı iş adamları ile yaptığı fikir alış-verişi ile sona erdi.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bu nasıl siyaset anlamadık
Kırşehir’e seçimlere az bir zaman kala son bir değerlendirme yapmakta yarar gördük, özellikle iktidar...

Haberi Oku