Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kaman'a 75 yataklı hastane açıldı
 Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’nın uzun uğraşlar vererek takip ettiği 75 yataklı Kaman Devlet Hastanesi, Başbakan Yardımcısı  Bekir Bozdağ’ın katıldığı bir tören ile açıldı.

Törende konuşan Bekir Bozdağ, açılışı gerçekleştirilen hastanenin Kırşehir’e ve Kaman’a hayırlı olmasını dilerken sağlık alanında yapılacak yatırımların hızla devam edeceğini söyledi.

Hükümet olarak Kırşehir’i ve ilçelerini önemsediklerini belirten Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir Bozdağ, “Kaman, son derece modern bir hastaneye kavuştu. Hastalarımız evlerinde göremediği ortam ve sağlık teknolohisi günümüzde hastanelerimizde buluyor. Odalarda televizyonlar, lavabolar, refakatçı için yerler var. Evde olmayan konfor şu anda Kaman Devlet Hastanesinde var. Rabbim muhtaç etmesin, ama muhtaç olduğunda da Kamanlı kardeşlerimizin sağlık ve sıhhatine kısa sürede kavuşacağına yürekten inanıyorum.

Tomografisinden röntgenine, mamografisine kadar pek çok cihaz Kaman Devlet Hastanemizde mevcuttur. Hamdolsun şimdi ilde ne varsa ilçemizde de aynısı var. İnşallah yarınlar daha iyi olacak.

Önceden SSK’da kuyruklar oluşuyordu, tedavi olunamıyordu, hastalar insan yerine konulmuyordu. Ameliyat öncesi bıçak parası almadan tedavi etmiyorlardı. Ayrıca, bizden önce her kurum kendisine bir hastane açmış. Her kurumun kendi ait hastanesi vardı. Ama biz bunu değiştirdik. Biz Bağ-Kur’u, Emekli sandığını, Sosyal Sigortalar Kurumunu SGK çatısı altında birleştirdik.

Önceden caddeler doktorların özel poliklinikleri ile doluydu. Hastaneye gittiğinizde özelden paranızı almadan sizi muayene etmiyorlardı. Ama biz bu sistemi de değiştirdik. Para vermeden, saatlerce sıra beklemeden muayene olunamayan o günlerden ambulans helikopterlerin dağ bayır uçup en ücra köşelerdeki hastalara ulaştığı günlere geldik. Ramazan ayının manevi ikliminde açılışını gerçekleştirdiğimiz Kaman Devlet Hastanesi’nin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, hastanenin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Vali İbrahim Akın da törende yaptığı konuşmada, son yıllarda ülkemizin her alanında büyük bir kalkınma ve gelişme gerçekleştirildiğini, ülkemizin dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinin başında yer aldığını, Kırşehir’in de yaşanan bu gelişmelerden payını alarak gelişmesini sürdüren illerimizin başında geldiğini söyledi.

Sosyal devlet anlayışına sahip ülkelerde sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesinin o ülkenin gelişmişlik düzeyini belirleyen önemli bir faktör olarak değerlendirildiğini belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Sosyal devlet anlayışına sahip ülkemizde de sağlıklı bir toplum oluşturmak ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla Hükümetimizce uygulamaya konulan projelerle sağlık hizmetlerine erişim kolaylaşmıştır.

Şu anda ilimizde 300 yataklı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi modern binalarında halkımıza hizmet verirken, Akpınar ve Çiçekdağı ilçelerimizde entegre hastaneler tamamlanmıştır. Bugün ise Sayın Başbakan Yardımcımızın huzurlarıyla 75 Yataklı Kaman Devlet Hastanesini de hizmete açıyoruz.

Yine Kırşehir Merkezinde eski hastanenin bulunduğu alana 150 yataklı ek hastane binası yapımı işinin proje ihalesi ile Mucur ilçemize 25 yataklı hastane yapılmak üzere arsa temini işlemi tamamlanmıştır. Ayrıca, Ahi Evran Üniversitemiz tarafından programlanan 130 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin yapımı devam etmektedir.

Yapılan bu yatırımlar devletimizin vatandaşlarımıza verdiği değerin, insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışının bir ifadesidir. Sağlıkta fiziki şartların iyileştirilmesinin yanında sağlık personelinin hasta ve hasta yakınlarına karşı güler yüzle hizmet etmesi sunulan hizmetin kalitesini daha da arttıracaktır.

Birazdan açılışını yapacağımız Kaman Devlet Hastanesi çalışanlarının güler yüzle vatandaşlarımıza hizmet edeceğine gönülden inanıyorum.” dedi.

Milletvekilimiz Mikail Arslan’ın da yaptığı konuşmanın ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Suat Türkoğlu konuşmasında hastane ile ilgili teknik bilgiler verdi.

Başbakan Yardımcısı  Bekir Bozdağ’ın katılımıyla gerçekleştirilen törene ayrıca Vali İbrahim Akın, Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, il ve ilçe protokolü ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Anahtar Kelimeler
HastaneBekir BozdağKaman
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sayın Ekicioğlu'nun sayesinde bunu da gördük
Berkin Elvan’lı Ramazan eğlencesi düzenledik. CHP, İYİ PARTİ ve HDP’NİN Ortak adayı olarak Belediye...

Haberi Oku