Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kayaoğlu “İyi Parti olmasaydı“
 Millet İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu'nun seçimi önde tamamlamasının ardından Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Asaf Kayaoğlu açıklamalarda bulundu. Kayaoğlu'nun millet iradesine vurgu yaptığı konuşmasında ise şu ifadeler yer aldı, “Neticede demokrasi kazandı. Milletin dediği oldu. Milletle inatlaşmanın olamayacağını, millete rağmen bazı şeylerin gerçekleşemeyeceğini bir kez daha gördük” dedi.

31 Mart Yerel seçimlerinde İYİ Parti’nin etkisini Kırşehir başta olmak üzere Millet İttifakının kazandığı yerlerde çok iyi bir şekilde hissettik. Millet İttifakı’nın yapıldığı ve CHP adaylarının desteklendiği il belediyelerinde de İYİ Parti’nin katkısı, 24 Haziran oyları ile 31 Mart’taki oy farkı karşılaştırıldığında ortaya çıkıyor. CHP’nin, Çanakkale, Edirne, Burdur, Yalova ve Sinop’u yeniden kazanması ve Artvin, Bilecik, Bolu ve Kırşehir’i ise Cumhur İttifakı’ndan almasında da İYİ Parti önemli bir rol oynamış durumda” şeklinde konuştu.

 “Kendinize şu soruyu sorun; İYİ Parti olmasaydı, tablo ne olurdu?” diyen Kayaoğlu, “Bugün bu soru daha anlamlı hale geldi. O yüzden, alın sonuçları önünüze ve sorun kendinize;  İYİ Parti olmasaydı sonuç ne olurdu? Demem o ki, İstanbul ve Ankara gibi illerde 25 yıllık yerel iktidar, ülke genelinde de 17 yıllık iktidar, asla yenilmez görülürken, ne değişti de böyle bir sonuç çıktı? Değişen ne? Yeni olan ne? Cevap basit. Yeni olan şu; Artık İYİ Parti var. İYİ Parti'nin yeni ve farklı dili var. Yeni ve kazanmaya odaklı siyaset anlayışı var. Türkiye'nin de buna ihtiyacı var aslında bundan sonra. Ülkenin de bu seçimlerden sonra normalleşeceğini ve taşların yerine oturacağını düşünüyorum. Halka rağmen hiç bir şeyin hiç bir sonucun alınamayacağını sandıkta göstermiş oldu. Sonunda demokrasi kazandı. Kırşehir'de yaşayan İstanbul'da yaşayan hemşerilerime de özellikle teşekkür etmek istiyorum. Hakikaten İstanbul'da seçimler konusunda üzerlerine düşenleri fazlasıyla yaptığına inanıyorum. İnşallah bu seçim sonuçlarının Türkiye geneline de yansıması olacaktır gelecekte. Artık Türkiye'nin kutuplaşmaktan daha çok normalleşmeye gideceğini, taşların yerine oturacağını düşünüyorum” dedi.

 

Anahtar Kelimeler
İyi PartiAsaf Kayaoğlu
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku