Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kendisini istemeyen Kırşehir Halkına çapulcu dedi
 Sanatçı Uğur Işılak'ın resmi Facebook sayfasında, kendisini istemeyen Kırşehir halkına verdi veriştirdi. Işılak, Kırşehir’de hiç kimse terörist değildir. Asla terör yanlısı olamamıştır. Biz senin müziklerini severiz. Severek dinleriz. Ama senin Neşet Ustamızı bu şekilde aşağılamanı asla kabul edemeyiz. Seni bu yüzden bu kentte istemedik. Ne Putin’e destek veririz ne de  çapulcuyuz. Haddini bil... Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Atatürk çizgimiz. Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu öncümüz. Sen oradan bile çizik yedin. Kendini otur bir düşün. Sözlerine dikkat et. İstenmiyorsun işte. Bu açıklaman yerinde olmadı. Kırşehir demokrasi gazisi bir ildir. Kırşehir medeniyet tohumlarının atıldığı bir ildir. Daha gelmeye çalıştığın Kırşehir’i tanımıyorsun. Tanı ondan sonra terörist ilan et. Vatan Hocada üzerine düşeni yaptı. Komple iptal etti. Şehidimiz canımızdır. Bilmiyorsan öğren. Konuyu saptırma. Ne dediğini Kırşehir gayet iyi biliyor. Asıl terörü meydana getirmek isteyenlere Kırşehir en iyi cevabı verdi. İşte Işılak’ın açıklaması  

KİRLİ EMELLERİNE NEŞET ERTAŞ’I ALET EDEREK ORTAMI GERMEYE ÇALIŞANLARA CEVABIMDIR.

 

Bundan 2 veya 3 yıl evvel konuk olduğum bir televizyon programında, ozanların genel olarak siyasi ve protest tavırları olduğundan bahsetmiştim. Bunun üzerine sunucunun, “örnek verebilir misiniz” şeklindeki sualine ben de cevaben “Aşık Mahzuni”, "Aşık Reyhani” gibi isimleri zikrettim. Sunucu: “Neşet Ertaş” da bu ozanların arasına girer mi diye sordu. Buna mukabil ben de Neşet Ertaş’ın daha yöresel bir tavır (bozlak tavrı) içinde olduğundan bu kategoriye girmediğini söyledim. Bu yaklaşımımla, Neşet Ertaş’ın hiçbir zaman siyasallaşmadığını ifade etmiş oldum.

Nitekim bir röportajında bu farklılığı şöyle dile getiriyordu Neşet Ertaş: “Mahzuni ile biriz ama yolumuz ayrı. Bir yolculuk esnasında bir araya geldik, giderken iki yol geldi önümüze. Biri hak yolu, biri gönül yoluydu dedim. O hak yolunu, ben gönül yolunu seçtim.”

Kendisinin de ifade ettiği üzere Ertaş’ı, Mahzuni ve Reyhani’den ayıran, hak ve gönül yollarının farklılığıydı. Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz: Neşet Ertaş kavgayı, siyaseti, protestliği değil, gönlü tercih etmiştir. Bu yüzden protest ozanlarla yollarını ayırmıştır. İşte televizyon programında kastettiğim tam da budur.

Ne yazık ki Neşet Ertaş’ı, kirli siyasi emellerine alet ederek bize saldıran, kendini bilmez güruhun ilk vukuatı değil bu. Ellerine geçen her fırsatta günah çıkaran ve bu defa Neşet Ertaş ismini kullanarak algı yönetmeye çalışan bu zavallıları muhatap dahi almıyorum.

Aslında bunların kim olduğu herkesçe malum. Bunlar, memleketini Rusya’ya şikayet ederek Putin’den medet uman, canlı bomba olan terörist için taziye yayınlayan, bu aziz milletin gözünün içine baka baka teröristlerin cenazesine katılan kimliksiz, gayri milli ve güdümlü iradelerdir.

Samimiyetsiz ve gayri ahlaki biçimde, Neşet Ertaş’ı sevmek kılıfıyla sürdürülen bu fitnenin asıl gayesi, temsil ettiğim değerlerle birlikte bu değerlere sahip çıkan milletimizin, siyasi kimliğim üzerinden açıkça hedef haline getirilmek istenmesidir.

Ahi Evran’dan Muharrem Ertaş’a, Çekiç Ali’den Neşet Ertaş’a kadar birçok değerin yetişmesine öncülük eden Kırşehir, bizim için gönül sultanlarının diyarıdır. Bu şirin şehrin gönül erlerini siyasi amaçla kullananlara, Kırşehir halkı bugüne kadar ödün vermemiştir.

Kırşehir’in imajını zedelemek isteyen bir avuç çapulcuya Kırşehir’in sağduyulu halkı fırsat vermeyecektir.

Yaklaşık 30 yıldır Neşet Ertaş dinleyen ve yorumlayan birisi olarak ifade etmeliyim ki, üstadla ilgili olan bu konu, mecrasından saptırılıp bir kargaşa üretmek isteyenlerin hadsizliğinden başka bir şey değildir.

Bu açıklamayı kaleme almaktaki maksadım, nifakçılara cevap vermekten öte, Anadolu değerlerini yaşatmak gayesiyle kültürümüze sahip çıkan kardeşlerime duyduğum saygının gereğidir. Nitekim kasıtlı olarak bir yalanın yayılmasına aracılık edenlerin cevabını tek dizelik bir soruyla vermiş Neşet Üstad.
Eğrinin emeği boş değil midir?

Baki muhabbetlerimle. 
Uğur Işılak

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Uyuyan adam 3 yıl önce

Gelme kirswhir e

Misafir Avatar
Bozlak 40 40 3 yıl önce

Ugur Firildakmisin nesin ne Kırşehire ne de Kırşehirlilere laf atamazsın senin edebiyatın benim memleketimin hic eline kitap almamis bir vatandasina bike laf soylemeye yetmez terbiyesiz karaktersiz.

Misafir Avatar
Osman Alpsoy 3 yıl önce

ben Erzurum'dan gelmişim, burada okumuşum. evlenip kalmışım. vefa borcunu ödemişim Kırşehir'i sevip şiirlerle övmüşüm.ne hazindir ki uğur bey Aksaray da yetişmiş ama Kırşehir'i tanıyamamış.

Misafir Avatar
Sait 3 yıl önce

FIRILDAK ŞEREF. SENDE KENDİNİ SANATCIMI SANIYORSUN

Misafir Avatar
Kırk 3 yıl önce

Bos bos konusuyon firildak...

Misafir Avatar
Aksarayli gurbetçi 68 3 yıl önce

Adam gibi adam uğur ışıklar konuyu saptirmayin adamın konuştuğunu iyi anlayın uğur ışılak vatan millet dinini kitabını seven bir ozandir

Misafir Avatar
ozkan parlak 3 yıl önce

Kirsehirden terörist degil bozkurt çıkar senin gibi cakallar değil uğur Işıldak adam ol

Misafir Avatar
ALİRIZA ŞAHBAZ 3 yıl önce

Uğur fırlaması sen önce adina kurban ol senın soyun sopun bellimi senbi araştir mutlaka sende fırlamalık ve dönmelik vardır.

Yerel seçimlerin ardından
Yerel seçimleri geride bıraktık… Kırşehir tercihini yaptı. Kırşehir Belediye Başkanı olarak Sayın...

Haberi Oku