Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kimseye İş Sözü Vermemek
 Başlığa bakarak buda nereden çıktı diyebilirsiniz..ama bu sözü söyleyen biz değil, CHP, İYİ PARTİ VE HDP’nin ortak aday gösterilerek,seçimden galip çıkan Sn Selahattin EKİCİOĞLU söylüyor,geçenlerde bir yerel tv kanalında  son derece acemice hazırlanmış,ve sorulara verilen alakasız cevaplarla yapılan program heyecanla beklendi,hayal kırıklığı ile sonlandı.

  Programın hangi kanalda olacağına elbette sn başkan karar verecektir buna bir itirazımız olamaz, ancak Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha objektif, daha somut şeyler duymak istedi, ancak gördük ki,2 saat boyunca çok konuştu ama hiçbir şey söylemedi.

 Programı izleyenlerin ortak kanısı,Altınordu ve Altay kulüpleri Kırşehirspora destek verirlerse  takımımız süperlige çıkacak, Ege Bölgesindeki tarımsal amaçlı üretim ve pazarlama kooperatifleri de tecrübelerini aktarırlarsa  bir iki kooperatif kurularak,işsizlik sonlanacak, stadyumun yeri verilirse stad yapılacak, Ankara büyükşehir belediye başkanı Mansur Bey de Kırşehir’e verdiği sözü tutar, birde ne olduğunu çoğu kimsenin anlamadığı inovasyon merkezi kurulursa ,işte bitti. Geriye sadece  yaslanıp keyfini çıkartmak kalıyor…Tamda bunları yazmışken, geçenlerde bir dost sohbetinde bir fıkra anlatılmıştı,bende aklımda kaldığı kadarıyla aktarayım…Bir futbol kulübü ligde kalmak için yada şampiyon olmak için önündeki maçı en az sekiz sıfır yenmek zorunda,hoca kıvranıyor,taktikler veriyor,takımı motive etmeye çalışıyor, derken soyunma odasına kulüp başkanı giriyor bakıyor durum umutsuz,hemen başlıyor,ateşlemeye’’arkadaşlar bu maç için bize lazım olan 8  golü bir şekilde atacaksınız,,Ahmet oğlum sen 2 tane atamaz mısın? Ahmet şimşek gibi atarım başkanım, Mehmet oğlum iki tanede sen atamaz mısın? oda hemen atarım başkanım, Cengiz oğlum iki tanede sen at, oda itirazsız tamam başkanım diyor,başkan gaza geldi duracağı yok,oğlum  Osman kaleci olarak hep uçuyorsun, degaj ile bir gol de sen  atamaz mısın? Kalecide hemen emrin olur başkanım atarım diyor. Başkan hoca say bakalım kaç oldu ,hoca sayıyor 7 gol olmuş, Başkan maçı almış bir havada…. ulan oğlum kalan bir tanesini de biriniz atın artık diyor…umarım Selahattin başkanın vaatleri de yukarıda anlattığımız fıkraya benzemez..

 Seçim çalışmaları sırasında,özellikle, Nasuhdede ve Çukurçayır Mahalle mitinginde  imar revizyonu sözü veren, Sayın Başkan şimdi kendisini ziyaret edenlere Avukat Arkadaşlara danıştım biz o planı yaparsak mahkemeye verirlermiş demeye başlamış. Sayın Başkan Madem tutamayacaktınız neden söz verdiniz. Avukat arkadaşlar o zaman yok muydu? Yada danışman olarak ertesi gün en yakınınıza aldığınız haritacı akrabanız sizi hiç uyarmadı mı?  Sırf bir oy fazla alabilmek uğruna insanları bu şekilde etkilemek, siyasi etik ile bağdaşır bir tarafı var mı? 

 Hesapsız vaatleriniz sizi epey bi zorlayacak gibi gözüküyor Geçtiğimiz  haftaki seyahat programınızdan bunu  çok rahat anlıyoruz ayda bir projenizi gerçekleştirseniz bile taahhüt ettiklerinize bakarsanız  2 seneye daha ihtiyacınız olacak. Birde 70 projeden daha fazlasını yapacağım diyorsunuz ya..bana kalırsa sakin olun ve bir daha düşünün, daha bundan bir ay önce  Vatandaş beni hizmet etmek için seçmedi diyen sizdiniz, Söylemlerinizdeki tuhaflık ve tutarsızlık gözden kaçmıyor. 

 Sayın başkanın şu ana kadarki hizmet noktasındaki icraatlarını eleştirsek de, personel politikası birkaç olumsuzluk dışında gayet iyi gidiyor. Başlıkta da belirttiğimiz gibi,iş taleplerinin önünü bıçak gibi kesmiş olması,seçimler öncesinde verdiği,kimsenin ekmeği ile oynamayacağım sözünü tutacak gibi gözüküyor,çünkü başkan haklı bir kişi alsa 25 yıldır belediyeyi kazanmayı bekleyen partililerin iş bekleyen çocukları ve yakınları için vereceği cevabı yok, en iyisi eski kadroyla devam etmek dedi ve bizce de doğrusunu yaptı zaten memurlarımız çalışmaya başladı diyerek de bizi teyit etti.,Buradan sayın Yaşar Bahçeçi’yi de anmadan geçemeyeceğim, sayın başkanım öyle güzel bir kadro kurmuşsunuz ki.o kadro 10 yıl size yetti, boşalan,kültür müdürlüğü, özel kalem müdürlüğü ve basın müdürlüğüne atayacak birini bulamasa da, mevcutlar 5 yılda sayın Ekicioğlu’na da yetecek gibi gözüküyor,   hiç kimseye iş sözü vermedik diyen sayın başkan,bir anlamda mevcut çalışanlara,rahat olun sizle işim yok diyor,bizde burdan büyük umutlarla her gün parti binasında büyük umutlarla bekleyen CHP lilere seslenelim,valla bizden duymuş olmayın ama Selahattin bey kimseye iş sözü vermemiş boşuna umutlanmayın,yani siz sırf seçimi kazanalım diye soğukda sıcakda karın tokluğuna parti aşkına koştunuz koşturdunuz,Selahattin başkan ve ona yakın birkaç kişi dışında  kimse için martın sonu bahar olmadı..seçim bitti bidahaki seçimlere kadar evlerinize gidebilirsiniz.

 Haftaya daha güzel ve haber yorumlarda buluşmak umuduyla …. 

Havva Karakaya selam ve dua ile 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Düğün Kana Bulandı
Kırşehir’de katıldığı sünnet töreninde kaza kurşunu ile hayatını kaybeden 21 yaşındaki Gamze Boynuince,...

Haberi Oku