Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kırşehir değişim istiyor
       Bilindiği gibi tüm siyasi partiler şimdiden yerel seçime kilitlendi. Bunun en büyük örneğini yapılan Bayramlaşma törenleri gösterdi. Hemen hemen her siyasi partinin ortak açıklamasında yerel seçim vurgusu vardı. Şimdiden yerel basın sorumluluğu ile her siyasi partiye hayırlı olsun temennisinde bulunuyoruz.

 

     Evet yerel seçimlere kısa bir süre kaldı.  İktidar cephesi üst üste 4.kez kazanmayı  amaçlarken,muhalefet partileri yıllardır kazanamadıkları Belediye Başkanlığını kazanmak için  olanca güçleriyle asılacaklarını her ortamda dillendirmeye başladılar, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sayın Arif Kılıç’ın Belediyeyi kazanmak mecburiyetindeyiz gibi çok iddialı açıklamasının yanında, CHP’nin sessiz ama derinden aday arayışları sürüyor, İyi Parti’de ise Sayın Mehmet ALTIPARMAK aday  adaylığını en erken açıklayan siyasetçi olurken, İktidar partisi olan Ak Parti’de ise mevcut başkan Sayın Bahçeci’nin tekrar aday yapılıp yapılmayacağı belirsizliğini korurken, 26. Dönem Milletvekili Sayın Mikail ARSLAN’ın  ismi yüksek sesle dile getiriliyor.  Kırşehir seçmeni kendinden biri gördüğü vekilini aday olarak istiyor Seçim kazanacağına ise kesin gözle bakılıyor. Yaygın kanı Bahçeci’nin yaşanılan başarısızlıklar nedeniyle aday yapılmayacağı yönünde.

 

Yerel seçimlerin Kırşehir merkezde nasıl sonuçlanacağı merakla bekleniyor, bir önceki seçimde Sayın Bahçeci’nin rakipsizliği ve ilk dönemindeki sempatisi ve başarısı Ak parti’ye çok rahat bir seçim süreci yaşatmış ve rahatlıkla seçimi kazanılmıştı. Şimdi durum 2014 şartlarından çok farklı bir hal almış durumda, çünkü artık sayın Bahçeci gerek kişisel hataları, gerekse bitmek tükenmek bilmeyen yol kaldırım çalışmaları,ve her gün katlanan trafik sorunu vatandaşı canından bezdirmiş durumda.

 

 Kırşehir insanı seçeneksiz olmadığını biliyor, dayatmalara karşı rahatlıkla tepkisini ortaya koyabiliyor, bunun son örneği Sayın Kendirli’nin 1.sıradan aday yapılması nedeniyle kaybedilen bir vekillik…herkesin seçimden önce gördüğü bu riski göremeyen yada görmek istemeyen tek kişi Belediye Başkanı Sayın Bahçeci idi..Yapılan bu hatanın Cumhurbaşkanımız Reisimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan  nezdinde affının mümkün olmadığı bugüne kadar yaşanılan örneklerle sabittir. Şurası bir gerçektir ki, Artık Sayın  Bahçeci Kırşehir’de ve parti teşkilatında uygulamaları,hırsı ve aşamadığı yüksek egosu ile kendisini yalnızlığa mahkum etmiştir. Hiçbir partilisi gümbür gümbür benim adayım Bahçecidir diyemiyor. Yayınlarımızın sinirlerini bozduğunu biliyoruz,ama biz yine doğruya doğru,eğriye eğri demeye devam edeceğiz. Kırşehir’in kaderi ile oynanmasına biz çanak tutmayacağız. Şehircilik adına yapılan güzel şeyleri alkışladığımız gibi, olumsuzlukları da dile getirip,eleştiri hakkımızı sonuna kadar kullanacağız. Kırşehir Belediyesi Kırşehir’de yaşayan herkesin ortak paydası, göz bebeğidir, orası kimsenin babasından kalma at çiftliği değildir, keyfiyeti kaldırmaz, siz istediğim her şeyi yapabilirim zannedersiniz ama işin aslının öyle olmadığını günü gelince çok acı bir şekilde görürsünüz, isterseniz hafızamızı bir yoklayalım.

 

2009 yılında Belediyeyi Sayın  Halim Hocadan  teslim aldığınızda borç batağı,enkaz gibi söylemlerin arkasına sığınmıştınız. Sayın Halim Çakır’ın yaptığı ve tarafınızdan yalanlanmayan açıklamada teslim edilen borcun tamamının.elektrik, iller bankası ,vergi, SGK, piyasa ve personel borçları toplamı 53 trilyon(53 milyon) idi , oysa aynı yılın son baharında hazineye bağlı Muhasebat Genel müdürlüğü yaptığı açıklamada Kırşehir Belediyesinin mali disiplinini örnek gösterip,ödemeler dengesinde bütçe fazlası verdiğini açıklamıştı,peki nasıl oluyor bu 5 ayda düzlüğe çıkılıyor, sizin tabirinizle enkaz ve borç batağındaki bir kurum bir anda mali disiplini sağlayıveriyor.. Hemen açıklayalım, çünkü Kırşehir Belediyesi hiçbir dönemde borç batağına saplanmadı,zor günler yaşamış Başkanlar ve dönemler olabilir, çünkü hiç kimse kendi dönemim bitsinde gelecek başkan ne yaparsa yapsın düşüncesine sahip değildi,herkes bütçesine göre davranır,halkın ödeme gücü dikkate alınarak su ücretleri belirlenir ve hesapsız kitapsız borçlanma yapılmazdı, üstelik meclis toplantılarında sık sık bilgilendirme yapılarak şeffaf olunur,kime nereye niçin borç olduğu bizzat Belediye Başkanı tarafından açıklanırdı. Sayın Bahçeci, siz şeffaf hesap verilebilir bir Belediye vaadiyle yola çıkmıştınız

 

    Peki Yaşar Bahçeci, bütün harcama kalemleri dahil 53 milyon ile teslim aldığınız Kırşehir Belediyesinin şu anki borcu ne kadardır? Hadi bir yüreklilik gösterin ve açıklayınız, İller Bankasının 2017 verilerine göre Türkiye’nin en borçlu 3.Belediyesi Kırşehir Belediyesidir. Tabi ki bu borç sadece iller bankası kredilerini kapsıyor, Bunun yanında diğer kalemlerde hangi kişi kurum ve firma ve diğer 3.şahıslara ne kadar? Borcunuz var. Açıklayın ki,siyasi rakipleriniz kendilerini bile bile ateşe atmasınlar,,,açıklamayacağınızı biliyoruz,ama inanın açıklarsanız kimse kendini ateşe atmak istemez ancak kendi borcunu kendi ödesin diye sizi yine rakipsizde bırakabilirler, ama buradan aday adayı olacaklara  ve seçime katılacak siyasi partilere şimdiden peşin peşin söyleyeyim,meclis üyelerinizin marifeti ile lütfen Kırşehir Belediyesinin borç tablosunu istesinler, Belediye vermek ve belge ile desteklemek zorundadır, Şayet bu hakkınızı kullanmazsanız,yönetimine talip olduğunuz kurumun mali yapısı konusunda edeceğiniz tek lafınız olmaz,unutmayın ki, Bu Belediyenin yüzlerce kalem yerel gelirleri mevcuttur örneğin bölgenin en pahalı suyu bizim suyumuzdur, Halim hoca döneminde 65 kuruş olan 1 metreküp

su şu anda 4 TL civarında, somut olan şey,aylık su faturasının doğalgaz ve elektrik faturasından kat kat fazla olduğudur. UNUTMADAN DİLLENDİRİLEN BİR DİĞER KONU İSE SU GELİRLERİNİN İPOTEK VERİLDİĞİ BU DOĞRUMUDUR? SAYIN BAHÇECİ YOKSA SADECE BİR SÖYLENTİ Mİ?

 

Yönetimdeki boşluk, boş vermişlik ve yılgınlık  ise artık iyiden iyiye kendini göstermektedir, personel ise odalarda 70 kişilik okul sınıfı gibi,erken gelenin oturduğu,gerekli gereksiz bir sürü personel alımı yapıldığı, sözleşmeli personel açısından Türkiye’nin en cömert Belediyesi olduğu,ortada konuşulanlara bakılırsa sadece kameraman kadrosuyla 8 kişinin istihdam edildiği, gerekli gereksiz vasıflı vasıfsız birçok ismin özel kalem müdürü unvanı ile memur yapıldığı, hemen hemen bütün birim müdürlerinin yakınları,başkan yardımcılarının eşi dostu,gelini damadı,ve yeğenlerinin  işi az maaşı dolgun pozisyonlarda işe alındığı,gün gibi orta,açıktan siyaset yapan memurumu ararsın,işe gelmeden maaş alan personeli mi ararsın,velhasıl,birkaç iyi niyetli çalışanın omzuna yüklenmiş bir belediyecilik anlayışı ile nereye kadar gideceksiniz,,,Su bitti..tıpkı kent park gibi.. 

 

Şimdi Sayın Bahçeci’ye ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. Her memurun mutlaka bir işe giriş hikayesi vardır, kimisi sınavla,kimisi mülakatla,kimisi atamayla, kimisi ise hiçbir devlet deneyimi olmadan son derece önemli prestij görevlere getirilmektedir.

Buradan kamuoyu adına Sayın Bahçeci’ye soruyoruz? Özgür Yönlü hangi meziyetlerinden dolayı doğrudan istisnai kadro olan özel kalem müdürlüğüne atanmıştır? Ayrıca görev yaptığınız süre içerisinde kaç tane özel kalem müdürü ataması yaptınız?

Bunun kaç tanesi Belediyemizde görev yapmaktadır. Bu ve bunun gibi atamasını yaptığınız ancak Belediyeye hiç gelmeden maaş alan personel var mıdır? Ayrıca memur olduğu halde siyasetten elini çekmeyen bu çalışanınız için her hangi bir yaptırım düşünüyor musunuz? Yada bütün çalışanlarınıza istediği partide siyaset yapma hakkı tanıyacak mısınız? Toplantıya hangi sıfatla katılıyor başköşede yer alıyor eski gençlik kolları başkanı olarak mı yoksa özel kalem müdürünüz olarak mı?

 

Sayın Bahçeci aday olmasına kesin gözle bakıyor. Peki kazanmaya da bu kadar kesin gözle bakıyor musunuz? Yılan hikayesine dönen kaldırım yol çalışmanız ne zaman bitecek?

Her gün sudan hastane kapısını bekleyen vatandaşın çilesini ne zaman bitecek?

Çiçek böcek çalışmanız ne zaman bitecek? Göz bebeğim dediğin Kent Parkın insanı rahatsız eden o saçma kokusu ne zaman sona erecek? Yapmış olduğunuz, projesi yanlış olan onu da vizyon otogar olarak değerlendirdiğiniz sel yatağının üzerine kurduğunuz vizyon otogarınızın akıbeti ne olacak? 50 Yıllık alt yapın sele teslim oldu. Kış yaklaşıyor, yine yağmur yağacak yine esnaf perişan olacak bu projenize çözüm bulacak mısınız?

Kalp kırdınız, kapınızdan kovduğunuz vatandaşın karşısına nasıl çıkacaksınız

Sahi unutmadan buradan şunu da sorayım Kırşehir’de dillendiriliyor Abdallarımızı niye küstürdünüz Geçtiğimiz günlerde festival yaptınız onlardan hiç kimse yoktu onlara ne yaptınız. Neşet Ustanın mirasına böyle mi? sahip çıkıyorsunuz. Sayın Bahçeci Kırşehir bir oy verir, iki verir, üçüncü de Bıyıklı resminizi Belediyenin o koridor davarına astırır. Sayın Cumhurbaşkanım Devlet Başkanım Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediyeyi kaybetmesine izin vermeyin. En azından bir kere olsun kendinizi değil partimizi düşünün.

 

Sahi Sayın Kendirli seçileli iki ay oldu ne bir projenizi gördük ne de yaptığınız bir çalışmaya şahit olduk. Ne zaman Kırşehir’in sorunları ile uğraşacaksınız? Ne zaman çalışmalara başlayacaksınız? seçime az kaldı. Kırşehir halkının huzuruna hangi projeyi kazandırmış bir vekil olarak çıkacaksınız. Yoksa yine yapılanı ısıtıp Kırşehir halkının huzuruna mı? Sunacaksınız

 SAYIN KENDİRLİ BİR PROGRAMDA BİR SANATÇI SİZE PARFÜMÜNÜZÜN MARKASINI SORUYOR. SAYIN KENDİRLİ'NİN  PARFÜMÜNÜN FİYATI 3200 TL CİVARI BİZ BURADAN ŞUNU NET BİR ŞEKİLDE SÖYLEYELİM. İNSANLARI PARFÜMLE, KOKUYLA, ETKİLEYEMEZSİNİZ. İNSANLARI İCRAAT İLE ETKİLERSİNİZ. GARİBAN VATANDAŞIMIZ MARKA SAATLERE, MARKA KIYAFETE, MARKA PARFÜME BAKMIYOR. ONLARIN SORUNLARINI ÇÖZÜP SİZİ KENDİSİNDEN BİRİ GİBİ GÖRMEK İSTİYOR. YANİ GÖNLÜNDE OLMANIZI İSTİYOR İŞTE BÜTÜN MESELE BU. GÖNÜLLERE GİRMEK. 

 

Peki  Kırşehir’de Yaşar Bahçeci olmaz ise  aday akim olacak. Kırşehir’de dillendirilen isimler arasında diğer bir isim ise İl Başkanı Sayın Muzaffer Aslan.  Kırşehir halkı Sayın Aslan’a seçim kazandırır mı?  bilinmez ama, sayın Aslan’ın vekillik performansına bakılınca sadece insanların yüzünde ,acı ama alaycı bir gülümseme oluşuyor..Sahi, sayın Aslan siz aday olsanız  gerçekten kazanacağınıza inanıyor musunuz? yoksa Öylesine mi konuşuyorsunuz: Kırşehir halkı sizin vekillik döneminizi de iyi biliyor meclis arşivini inceleyenler  sizin yemin etmek dışında kürsüye çıkmadığınızı,hiç soru önergesi vermediğinizi,hiç tek başınıza bir kanun teklifi sunmadığınızı, hiçbir projeye imza atmadığınızı ve hiçbir konuda lehte yada aleyhte söz hakkı istemediğinizi,yani sözün özü ,TBMM’nin en sessiz vekili olmayı başarmış bir şahsiyetsiniz, ara sıra şakşakçılarınızın marifetiyle dibi boş vaatleriniz ve olmayan hayali yatırımlarınız söz konusu edilse de parmak kaldır, indir türünden bir performansla 5 yıl vekillik yaptınız,, haa atladığımız bir hizmetiniz, yada öncülük ettiğiniz bir yatırımınız varsa siz söyleyin bizde yazalım.. Hani Sayın Yaşar Bahçeci MHP’ye oy vermeyin işte vekil oldu bir çivimi çaktı derken aslında sizi işaret etmiş. Bir çivi bile çakmadan vekilliği tamamladınız. Şimdi sıra Kırşehir’in kaderi ile 5 sene daha mı oynamak istiyorsunuz

      ŞAHSEN YERİNİZDE OLSAM, KENDİ İKBALİMDEN ZİYADE, VİZYONUYLA, MİSYONUYLA, KIRŞEHİR’DEN BİR ŞEY ALMAYAN, KIRŞEHİR’İN GÖNLÜNE TAHT KURAN, KIRŞEHİR’E AKSİNE ÇOK ŞEY VERECEĞİNE İNANDIĞIMIZ BİR BAŞKA ARSLAN İLE YOLA ÇIKARDIM.

 

Birde sayın Aslan,geçtiğimiz günlerde yaptığınız il toplantısına doğru gidelim. Defalarca sizi uyardım benimle uğraşmayın diye ama maşallah hiçbir fırsatı kaçırmıyor, Sayın Bahçeci’ye imkan verip Havva Karakaya bizim için bitmiştir diyorsunuz. Ben bitsem ne olacak bitmesem ne olacak. Sayın Aslan İsterseniz devekuşu olmaktan kurtulun ve halkın içine çıkın, şayet faydası olacaksa, Havva KARAKAYA kendini Ak Parti’nin seçim kazanması için feda etmeye hazır. Muzaffer ASLAN da hazır mı? Yaşar BAHÇECİ hazır mı? Mustafa KENDİRLİ hazır mı?

 

Neyse Kırşehir halkı sonuç olarak sizleri istemiyor. Genel seçimde de uyarısını yaptı.  Tekrar buradan bir kez daha söylüyorum bizimle uğraşırsanız olumlu olumsuz her şeyi sizden bileceğiz daha fazlası ile döneceğiz şüpheniz olmasın… Buda son uyarımızdır.

 

Ahi Evran şehri Kırşehir’e saygılarımla…

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler
Kırşehirde Yerel Seçim
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ceyhun ırmak 11 ay önce

buşehir birilerinin hırs ve kaprislerine mahkum degil birzamanlar bir ekmek vermeyip önce düşürtüp sonra siyasi istikbalin için kurdugun belediye takımına özel idareden 500 almayı biliyorsun yönetimdede zaten akrabaların ve çalışanların var oh ne güzel seçimler yakın inşallah aday olursunuz vekilde arkadaşınız şehri size teslim edecez!!!

Misafir Avatar
ismet kaya 11 ay önce

halim çakırın birtek akrabasını beledeyide barındırmadınız sayın başkan kaçtane akrabanız belediyede ve kırşehirdeki kurumlarda kado aldı ildışında akrabanız kaldımı işi olmayan başkan yardımcılarının işsiz kimsesi kaldımı sayın başkan amcaoğlu halaoğlu enişte hepside kentparkta evsahibi ne tesadüf onlara ucuz demekki ev daha düne kadar hiçbir işi sermayesi ve akpartili olmayanlar size yakın işgüç ve sermaye sahibi oldular isimleri saymamıza gerek varsa sayalım

Misafir Avatar
KIRŞEHİRLİ GENÇ 11 ay önce

nerde kendi adamları var memur yapmışlar bakmakla yükümlü olduğum ailem ağır Özürlü raporu var kırşehire nakil istiyoruz aslında istek değil bir zaruret dalga geçiyorlar resmen kapıdan kovuyorlar. bu devran böyle dönmez.

Misafir Avatar
Kamil 11 ay önce

Muzaffer başkanın her zaman yaninda olan kır saçlı alper diye birisi var bu arkadas ne iş yapar muzaffer bey başkanlığında kac kere işe gitmiş muzaffer beyin bir korkusumu var özel görüşmelerde yaninda hep birileri oluyor..m

Misafir Avatar
Muzo 11 ay önce

Muzaffer tum akrabalarını işe aldırdığı söyleniyor en son aile sosyala 2 tane akrabasini aldırdığı iddia ediliyor sayın havva hanm bu konuyuda bi arastirin..

Misafir Avatar
Selim 11 ay önce

Muzaffer aday olursa ne gülerim arkadaş :) böyle cevherler değerlendirilmeli milletvekilli yapti bu arkadas senelerdirde il baskani Allah Allah Allahhhhh sen buyuksun yarabbbiii

Misafir Avatar
Kazım Erdem 11 ay önce

Kırşehir Sevdalısı olarak bizleri Akçakentte Yalnız Bıraktığınız için Kırşehir Değişim istiyor Havva KARAKAYA Müdüremize Desteklerinden Dolayı Teşekkür ediyorum selamlar

Misafir Avatar
Ahmet Orman 11 ay önce

Kaleminize sağlık güzel bir yazı olmuş. Umarım Reis dikkate bu Yaşar Bahçeciyi aday göstermez.
İsminiz yazmamışsınız

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku