Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kırşehir esnafı zor anlar yaşadı
 Kırşehir'i etkisi altına alan şiddetli yağmur şehrin bazı bölgelerinde su baskınlarına neden oldu.

Sabah erken saatlerde başlayan ve şiddeti giderek artan yağmur Terme Caddesi üzerinde esnafların dükkanları ile Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinin kütüphane alanı hasar gördü. Kültür Merkezi zemin katına dolan suyun tahliyesi esnasında ise yaklaşık 6 kişi yaralandı. Bölgeye itfaiye, 112 görevlileri ve polis ekipleri sevk edildi.
Öte yandan, Terme Caddesi su yoğunluğunu nedeniyle trafik tek yönlü kapatıldı. Esnafın yağmur suyunun dükkânına girmemesi için çaba gösterdi. Çok ciddi hasarlarının olduğunu kaydetti. İtfaiye görevlileri vidanjör ve dalgıç pompalar aracılığıyla dükkânlardan su tahliyesi yaptı.Su baskınının yaşandığı alanda esnaf, her yağmur sonrası aynı sorunla karşılaştıklarını ve yine zararda kaldıklarını söyledi. 
Kültür Merkezinin ardından Terme Caddesindeki çalışmaları inceleyen Belediye Başkan Vekili Veli Şahin,  hasar tespit çalışmalarına katıldı.

Milletevkili Mikail Arslan ise son dakika açıklaması yaparak Geçmiş olsun dileklerini iletti. Açıklamasında  Başbakanlık Ekonomik Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı ile Afat Başkanlığı tarafından İlimizde yaşanan yağmur sel felaketinde zarara uğrayan esnaflarımızın zararlarının karşılanması için bir tespit ve değerlendirme çalışması başlatılmıştır. Esnaflarımız mağdur edilmeyecek dedi. Anahtar Kelimeler
Kırşehir Sel
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Rektör Karakaya UNIKOP Devir Teslim Törenine...
İkili ilişkilerini sürekli geliştirerek karşılıklı istişarelerde bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof....

Haberi Oku