Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kırşehir gereken cevabı size verecek...

Görevden neden aldıkları meçhul eski il başkanını, yine hiçbir açıklama yapmadan aday gösterdiler. Kırşehirli bunu görmüyor mu? Elbette görüyor ve cevabını sandıkta verecektir."

Bizans’a rahmet okutuyorlar

Bahçeci’nin basına yansıyan açıklamalarına değinen Ünser, “Bunlar entrikada Bizans’ı geçtiler, küçük şehrimizde resmen Taht Oyunları dizisi dönüyor” dedi. Bilindiği üzere Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Millet İttifakı’nın bir vekil çıkarması durumunda iki ayağından birini kaybedeceğini söylemişti.

Bahçeci’nin sözlerinin aslında İYİ Parti’yi hedef aldığını söyleyen Ünser, sözlerine şöyle devam etti: “Bahçeci’nin sözleri basına eski MHP milletvekillerini eleştirdiği için MHP’lileri kızdıracak çıkış olarak yansıdı. Halbuki ne diyor? 2 vekilleri varmış, 1’e düşerse ve CHP vekil çıkarırsa İYİ Partililerin oyu CHP’ye gidecekmiş. Biz bu tarzı Melih Gökçek’ten hatırlıyoruz. Mansur Yavaş’ın karşısına ilk çıktığı seçimde, Gökçek Gidecek Sol Gelecek diyen afişler asılmıştı Ankara’nın dört bir yanına. Bunları Gökçek’in yaptırdığı konuşulmuştu.

Bahçeci de aynı hassasiyete oynuyor. Aklı sıra Kırşehir’de CHP’yi İYİ Parti’nin önünde göstererek, İYİ Partililerin oyu solculara yarayacak diye algı oluşturmaya çalışıyor. Yemezler, seçmen de yemeyecek. Önümüzdeki anketler Kırşehir’de İYİ Parti’nin önde olduğunu gösteriyor. Başkanından ve başkan adayından memnun olmayan MHP’lilerin şahsıma teveccühü olduğunu gösteriyor. CHP elbette müttefikimizdir, ancak İYİ Parti’nin büyük şehirlerle yarışan bir rüzgar estirdiği Kırşehirimizde bütün ibreler bizi gösteriyor. Bahçeci, oyunuz solculara yaramasın diyerek bel altı siyaset yapıyor, bunu da iyi niyet görüntüsü vererek yapıyor.

Neymiş, iki vekil iki ayağıymış, ayağının birinin kırılmasını istemiyormuş. Cumhurbaşkanından ne yüzle para isteyecekmiş. Kırşehir ayakçı vekillere kalmadı. Bağrından çıkan evlatlarıyla temsil edilecek. Ne diyor Şemsi Yastıman? Kırşehir’de doğdum, Türkmen’im diye / Her yerde göğsümü germek istiyom. Bunlar Kırşehirlinin temsilcisine ayak diyorlar. Kırşehir’in vekili, belediye başkanı dilenci midir? Biz hak ettiğimizi alacağız, dilenci değiliz.

Yine de bu açıklamanın kendini ele veren bir tarafı var. AKP vekil sayısının düşeceğini görüyor, korkuyor. MHP’lileri incitmek pahasına, İYİ Parti ile CHP arasına nifak sokmaya çalışması bu yüzden normal. Ben de şunu diyeyim: İYİ çalışırsak, iki vekili de bizim alma ihtimalimiz vardır. Görevden neden aldıkları meçhul eski il başkanını, yine hiçbir açıklama yapmadan aday gösterdiler. Kırşehirli bunu görmüyor mu? Elbette görüyor ve cevabını sandıkta verecektir.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Rektör Karakaya UNIKOP Devir Teslim Törenine...
İkili ilişkilerini sürekli geliştirerek karşılıklı istişarelerde bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof....

Haberi Oku