Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kırşehir Şehit Ailelerinden anlamlı ziyaret
 Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kırşehirli şehit ailelerini Niğdeli şehit aileleriyle buluşturdu. Başkan Mutlu Kılıçaslan,  Batman'da gerçekleştirilen menfur saldır da şehitlik mertebesine ulaşan kahraman yiğitlerden helallik dileyerek yapılacak gezi hakkında bilgilendirme yaptı.


'Bir ölür bin doğarız' sözünden hareketle terörle olan mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini bildiren Dernek Başkanı Kılıçaslan, "Şehit aileleri olarak devletimizin yanında olduğumuzu belirtiriz. Kırşehir'de Şehit ailelerinin 15 Temmuz kahramanı Ömer Halis Demir'in kabrini görmek ve şehidimizin ailesi ile şehit ailelerimizi tanıştırmak adına Niğde'ye gezi düzenledik. 7 Vatan evladının şehadet haberinden önce aldığımız bir kararı Cumartesi günü uygulayacağız.

Ailelerimizin yaptığımız projelere verdikleri desteğe teşekkür ederiz. Bizler; evlatlarını, kardeşlerini yeğenlerini canlarını vatan uğrunda vermiş kişilerin aileleriyiz. Milletçe yaşadığımız her süreci kamuoyu ile paylaşırken ailelerimizin de Türkiye genelinde bulunan şehit aileleri ile diyalog kurması bizler için olduğu kadar ailelerimiz için de çok önemli. Dedi.

Niğde Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden yapılan açıklamaya göre, Kırşehir'den kente gelen 45 kişilik şehit ailesi, Niğde Şehitliğini ve 15 Temmuz kahramanı şehit Ömer Halisdemir'in Çukurkuyu beldesindeki kabrini ziyaret etti ve ailesiyle görüştü.

Daha sonra şehrin tarihi ve turistik yerlerinden Niğde Kalesi, tarihi bedesten, Cullaz Sokak, Niğde Müzesi, Millet Kıraathanesi, Kemerhisar Su Kemerleri ve Gümüşler Manastırı gezdi.

Derneğin Başkanı Ömer Demir, şehit ailelerini Niğde'de misafir ettiklerini belirtti.

Yaşanılan her günde şehitlerin emeği olduğunu ifade eden Demir, şunları kaydetti: 

"Bu cennet vatanımıza evlatlarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini şehit veren değerli ailelerimizin birlik ve beraberlik ve kaynaşmaları için bu gibi faaliyetlerimizi devam ettirmeye gayret göstereceğiz. Vatanına sahip çıkarsan huzur içerisinde yaşarsın. Bizler huzurlu ve gururluyuz. Niğde İli Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak 80 ilimizin şehit ailelerini ilimizde misafir etmekten ağırlamaktan onur duyarız. Bu güzel etkinliğimizde bizlerden desteklerini esirgemeyen, Niğde Valimiz Yılmaz Şimşek'e, Belediye Başkanımız Rıfat Özkan'a, İl Emniyet Müdürümüz Salim Cebeloğlu'na ve değerli personeline, İl Kültür Müdürümüze sonsuz teşekkür ediyoruz."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sayın Ekicioğlu'nun sayesinde bunu da gördük
Berkin Elvan’lı Ramazan eğlencesi düzenledik. CHP, İYİ PARTİ ve HDP’NİN Ortak adayı olarak Belediye...

Haberi Oku