Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kırşehir Türkiye'nin Kapısı Oluyor
 Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfenkçi ile ikili temaslarını sürdüren vekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya Kırşehir'e Gümrük Müdürlüğü kurulması konusunda mutabakata vardılar.

 

Kurulacak Gümrük Müdürlüğü Kırşehir'i ülkemizin dışarıya açılan bir kapısı haline getirirken bir yandan da vereceği hizmetlerle özellikle çevre illerden vatandaşlarımızın Kırşehir'e gelmelerini sağlayacaktır. Gümrük Müdürlüğü, "ihracat beyannamesinin kabul ve tescili" ve "dahilde işleme izinlerinin" verilmesinden her türlü "gümrük işlemleri" ve "gurbetçilerin araç süre uzatımlarına" kadar bir çok hizmeti yerine getirecektir.

 

VEKİLLERDEN KIRŞEHİR TİCARETİ İÇİN ÖNEMLİ TESPİT

 

İstatistiklere göre Kırşehir'in ülkemiz nüfusundan aldığı pay ve coğrafi avantajları düşünüldüğünde yapılan dış ticaret miktarının potansiyelini yansıtmadığını görmekteyiz. İnşaallah Gümrük Müdürlüğü'nün kurulmasıyla Kırşehir yüzünü ihracata dönecektir. Gümrük Müdürlüğü ilimiz ekonomisine canlılık katacaktır.

 

BOZKIRIN SESİ DAHA GÜR ÇIKACAK

 

12 Kasım 1991 yılında 18. Dönem Kırşehir Milletvekili ve Kültür Eski Bakanımız Sayın Gökhan Maraş'ın bakanlığı döneminde Kırşehir'e Devlet Türk Halk Müziği Korosu Müdürlüğü kurulması kararı Resmi Gazete'de yayınlanmış ancak faaliyete geçememişti. Yeni bakanımız Sayın Mahir Ünal'ın talimatları doğrultusunda bu kurumun faaliyete geçmesi için çalışmalara başlanılmıştır. Bu güzel haberi vatandaşlarımızla paylaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

 

Türk Halk Müziği adını halkın içinden çıkması sonucu almıştır. Bu müzik türü içinde yaşanmışlıkları barındırır. Anadolu mozaiğinin her rengini içinde barındıran Türk Halk Müziği'nin devlet desteğiyle Kırşehir'de yankılanacak olması ayrıca önemli bir konudur. Kırşehir yüzyıllardır süregelen aşıklık geleneğiyle Anadolunun en önemli parçalarından biri olan Abdal ve Bozlak kültürüne ev sahipliği yapan şehirdir. Son Büyük Abdal olarak anılan Neşet Ertaş'ı bağrından çıkaran şehirdir. Bu atılan adım inşaallah Kırşehir'in misarına daha sıkı bir şekilde sahip çıkmasına vesile olacaktır. İki vekil ayrıca Bakan  Mahir Ünal'a bizzat gidip teşekkür de etti

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yerel seçimlerin ardından
Yerel seçimleri geride bıraktık… Kırşehir tercihini yaptı. Kırşehir Belediye Başkanı olarak Sayın...

Haberi Oku