Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kırşehir ve Kaman'da Şehitlerimiz ziyraet edildi
 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği ile Kaman ilçesindeki şehit kabirleri ziyaret edildi.

Şehitlikteki Kuran-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı dua ile başlayan programda Vali İbrahim Akın ve beraberindeki protokol, şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek karanfil bıraktılar.

Şehitlikte düzenlenen programa Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Milletvekilimiz Mustafa Kendirli, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, daire müdürleri ve şehit yakınları ile gaziler katıldı.

Şehitlikteki programın ardından Hoca Ahmet Yesevi Camiinde şehitlerimizin ruhuna Mevlid okundu ve cami çıkışında vatandaşlarımıza çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Akın, buradaki programın ardından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlarımızın kabirlerini ziyaret etti.

 Bu bağlamda, ilk olarak Kaman’a bağlı Kargın Yenice Köyünde yer alan ve 15 Temmuz 2016’da şehit olan Gökhan Yıldırım’ın kabrini ziyaret ederek dua eden Vali İbrahim Akın, Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, Kurancılı Belediye Başkanı Adem Bıçakçı, İl genel Meclis Üyesi Emre Demirci ile  Kurancılı Kasabasına geçerek 15 Temmuz Şehidi Ayhan Keleş’in kabrini ziyaret ederek dua ettiler.

Diğer şehitlerimizin kabirlerini de ziyaret ederek dua eden İbrahim Akın, kabir ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Kahramanlık destanı yazan vatandaşlarımızı unutmayacaklarını belirterek, “Bu topraklarda demokrasinin ve egemenliğin tek sahibi millettir. Milletimiz 15 Temmuz gecesi demokrasisine sahip çıkarak bunu ispatlamıştır. Bu vesileyle, 15 Temmuz şehitlerimizi, yakınlarını ve gazilerini unutmayacağız. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.” dedi.

Vali Akın’ın programı Kurancılı Belediyesi tarafından köy meydanına diktirilen “15 Temmuz 2016 Demokrasi Şehidi Ayhan Keleş Saat Kulesi”nde incelemelerde bulunması ile sona erdi. 


 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Düğün Kana Bulandı
Kırşehir’de katıldığı sünnet töreninde kaza kurşunu ile hayatını kaybeden 21 yaşındaki Gamze Boynuince,...

Haberi Oku