Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kırşehir'de hayalet köy!
 Kırşehir’in kuzeyinde  Kaman ilçesine bağlı  Başköy  köyünde iletişim sorunu yaşanıyor. GSM sorunu yaşanan köy halkı KTV mikrofonlarına konuştu.
Köy muhtarı;” Bizim köyümüz daha önce belediyelikti. Belediye başkanımız ile bir gsm şirketi anlaşma imzalıyor. 5 yıllık olan bu sözleşmede direğin olduğu yer mera alanıdır. Mera alanı ve Mal Müdürlüğününe bağlı olduğu için müdürlükte sözleşmeyi yenilemiyor ve biz şuanda mağdur durumda kalıyoruz.Biz Kırşehir Valimizden, Kaman Kaymakamımızdan, İl Özel İdare Müdürümüzden yardım bekliyoruz. “ifadelerine yer verdi.

Şaban Özdemir;” Muhatarımızın dediklerinin hepsine köy halkı olarak katılıyoruz. Gerçekten zor durumdayız. Gece hastalansak inanın kimseye ulaşamıyoruz. Çocuklarımız dışarda onlarla iletişime geçmek için Kaman’a gidiyoruz. 4,5G’nin olduğu bir ülke de yaşıyoruz. Köyümüzün bu kadar geride kalması anlaşıla bilir gibi değil. Biz Kaymakamımızdan, Kaman Belediye Başkanımızdan, Milletvekillerimizden yardım istiyoruz. Bizim dünyayla, eşimizle dostumuzla, akrabalarımızla, çocuklarımızla iletişimimiz kesildi. “ İfadelerine yer verdi. 

Köy halkı;” Hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi  telefondur. Annemizle, babamızla yani çevremizde kimse ile iletişim kuramuyoruz. Dışar da ki akrabalarımız bizleri merak ediyorlar. Özelikle yaşlı olan vatandaşların çocukları merak içerisinde yaşıyorlar. Hasta mı oldular, başlarına bir şey mi geldi diye.   Burdan devlet büyüklerimize  sesleniyoruz. Köyümüz hayalet köy oldu, iletişim kuramıyoruz kimse ile bizlere yardımcı olsunlar.” Dediler.

Anahtar Kelimeler
BaşköyKaman
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Mehmet Kasapoğlu, Kırşehir Belediyesi'ne ait...
Bakan Kasapoğlu, Yaşar Başkanımızı Türkiye’de ilk birkaç başkandan birisi arasına koyabiliriz

Haberi Oku