Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kırşehir’de yaşanan yağmur ve sel afeti ile ilgili basın açıklaması:
 Milletvekili Mikail Arslan, açıklasında Kırşehir’de şehir merkezinde 12.05.2018 cumartesi günü saat 09.00 Sularında aşırı yağışların sebep olduğu ve bazı işyerlerinde yaşanan sel baskınından oluşan mağduriyet, hasar ve ziyandan dolayı bütün esnaflarımıza öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi beyan ederiz. 

 

Başbakanlık Ekonomik Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı ile Afat Başkanlığı tarafından İlimizde yaşanan yağmur sel felaketinde zarara uğrayan esnaflarımızın zararlarının karşılanması için bir tespit ve değerlendirme çalışması başlatılmıştır.

Kırşehir Afat İl Müdürlüğümüz koordinesinde İl Defterdarlığımızca kurulan ekipler tarafından zarar tespit çalışmaları yürütülmektedir. Çalışmaların tamamlanmasına müteakip zarara uğrayan işyerlerine ve alt yapı tahribatına dair dosyalar Kırşehir Valiliğimiz tarafından Başbakanlık Ekonomik Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı ile Afat Başkanlığına gönderilerek ödenek temin edilmesi ve diğer yardımların sağlanması sureti ile mağdur olan esnaflarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

Mağdur olan esnaflarımıza geçmiş olsun dileklerimizi tekrar bildirerek, Cenabı Allah’tan ülkemizi bu tür afetlerden korumasını dileriz. dedi

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Bahçeci, Her projemizde önce hayal...
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Pazar esnafını ziyaret etti. Genç, yaşlı herkesin ilgisiyle...

Haberi Oku