Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kırşehir'den Hollanda'ya Hayvancılık
 Ekonomi Bakanlığı tarafından Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi programı (UR-GE) kapsamında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Kırşehir Ticaret Borsası’nın ortaklaşa yürüttüğü "Kırşehir’i Hayvancılıkla Dünya'ya Açıyoruz’’ projesi ile Kırşehir’de besicilik sektöründe faaliyet gösteren firmaların temsilcilerinin katılımıyla Hollanda’ya iş gezisi düzenlendi. Kırşehir etini marka haline getirmek amacıyla yürütülen "Kırşehir’i Hayvancılıkla Dünya’ya Açıyoruz’’ projesi ile Kırşehir’de besicilik sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcileri, Hollanda’ya düzenlenen iş gezisinin ilk gününde Wageningen Üniversitesi Hayvancılık Araştırma Merkezi ve Cow House Çiftliği’ni ziyaret ettiler.

"Kırşehir’i Hayvancılıkla Dünya'ya Açıyoruz’’ projesi ile Kırşehir’de besicilik sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcileri; Hollanda ziyaretlerinin ikinci gününde de Türkiye Cumhuriyeti Rotterdam Başkonsolosumuz Sadin Ayyıldız’ı makamında ziyaret ederek görüşme gerçekleştirdiler. Daha sonra Hollanda Ticaret Odası ve Rotterdam Yatırım Ajansı’nı ziyaret eden heyet; Hollanda’da besicilik sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcileri ile bir araya gelerek ikili görüşmeler gerçekleştirdiler. Hayvancılık sektöründe marka haline gelmiş olan Kırşehir’de besicilik sektörü hakkında sunum gerçekleştiren heyet, Hollanda’da besicilik sektörünün durumu ve Hollanda’daki hayvan ırkları hakkında Hollandalı yetkililerden bilgi aldılar.

Heyetin Hollanda’ya düzenlediği iş gezisinin üçüncü günü, Ten dam Hayvan Kesim İşletmesi’ni ziyaretleri ile devam edecek.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Bahçeci, Her projemizde önce hayal...
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Pazar esnafını ziyaret etti. Genç, yaşlı herkesin ilgisiyle...

Haberi Oku