Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kırşehir'im müjdeler olsun vekilin çözdü
 Delice-Kırşehir Hızlı Tren Projesi İhalesi

Delice-Kırşehir Demriyolu Hattı'nın Altyapı, Üstyapı ve Elektromekaniğinin Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı İhalesi TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü'nde 16.03.2016'da saat 14:30'da yapılacak.

Samsun'u Mersin'e bağlayacak Hızlı Tren Projesinin bir parçası olacak bu tren hattının hızı 200 km’ye göre tasarlanacak. Bu hat ile hem hızlı tren çalıştırılabilecek hem de yük taşıyabileceğiz.

Kırşehir Köprü Oluyor

Bazı hatlar sadece yolcu taşımacılığı bazı hatlar ise sadece yük taşımacılığı için uygun iken Samsun'u Mersin'e bağlayacağımız bu hat hem yolcu hem yük taşıyabilme özelliğine sahip olacak. Bu şekilde Karadeniz ve Akdeniz'i birbirine hem ticari hem de sosyal yönden bağlarken Kırşehir'i de bu bağlantının köprüsü haline getirmiş olacağız.

Proje Makinası Vekilimiz  Hız Kesmiyor

Bu proje Vekilimiz  ARSLAN'ın Kırşehir'imizin makus talihini yenecek "Olmazsa Olmaz Projeler" listesinde yer alması hasebiyle ayrı bir önemi haizdir. Önceki dönemlerinde hayalini kurduğu ve bir çok girişimde bulunduğu hızlı tren projesi  ARSLAN'ın yeniden parlementoya girmesiyle hız kazanmıştır. Bu süreçte Kırşehir Milletvekilimiz  Salih Çetinkaya ile koordineli bir şekilde yürütülen çalışmalar sayesinde Kırşehir'in en büyük hayallerinden biri gerçek olmaktadır.

Türkiye yıllardır doğu batı ekseninde bir gelişim göstermektedir. Ancak artık ülkemizin yeni gündemi Kuzey-Güney eksinindeki kalkınma hamleleri olacaktır. Hızlı tren projesiyle İnşaalah Kırşehir'i Türkiye'nin en kritik Kuzey-Güney akslarından birinin yıldızı haline getireceğiz. Bu önemli proje için

kaybedecek vaktimiz olmadığının farkındayız. Bu yüzden en kısa zamanda projeyi bitirip ihalesini yapacağız inşaallah.

1 aylık bir Plan ve Bütçe Komisyonu maratonunda uykusuz geceler geçiren, günlük 17-18 saate varan çalışma süreleriyle vatandaşlarımızla görüşecek vakit dahi bulamayan  ARSLAN, komisyon süresince bütün bakanlıkların yetkilileriyle bir araya gelme fırsatı buldu ve stratejik makamlar ile Kırşehir için yoğun bir görüşme trafiği geçirdi. Ve bu maratonun ve çalışmaların sonunda Kırşehir halkına bu müjdeli haberi vermenin mutluluğunu yaşamaktadır.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
musa Ergül 2 yıl önce

Allah yar ve yardımcınız olsun yaptığınız çalışmalarda başarılar dilerim

Misafir Avatar
Mahmut tok 2 yıl önce

Aslan vekil memleket sevdalısı ülkesi ve memleketi için çalışıyor kendisine basarilar
diliyorum.

Misafir Avatar
bayram UZUN 3 yıl önce

Çok teşekkür ederim ışte çalışma budur k ırşehire ve ülkeme hayırlı olsun.

Misafir Avatar
Ümit öztürk 3 yıl önce

Allah razı olsun cümlenizden

Ekicioğlu Belediye Başkanlığı adaylığı...
31 Mart Mahalli yerel seçimlerine yaklaşırken adaylığına net gözüyle bakılan Kırşehir Ticaret ve Sanayi...

Haberi Oku