Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
KÖYDES’ den Kırşehir’e 12 milyonluk ödenek
 İçişleri Bakanlığı, (KÖYDES) Köylere Hizmet Götürme Birliği Projesi kapsamında, Kırşehir İlimize 2018 yılında 12 milyon 014 bin 812 TL ödenek aktarılmıştır.

Köylerin asfaltlama, altyapı, içme suları gibi temel ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerin Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla yürütüldüğünü belirten İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu,” Köylerimize en güzel hizmetlerin götürülmesi gayretindeyiz. KÖYDES Projesi ile köylerimizde şehirlerimizdeki gibi altyapı hizmetlerine, yollara ve içme suyu hatlarına kavuşmakta, köylerimizdeki yaşam standartının yükseltilmesi amaçlanmaktadır.

KÖYDES ödeneklerinin dağıtımında, il çevre düzeni, trafik yoğunluğu, nüfus fazlalığı, nüfus artış hızı, çevresine hizmet verme potansiyeli gibi kriterlere öncelik veriliyor.

Bu kapsamda ilimize gönderilen Merkez köyleri dahil olmak üzere Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman, Mucur İlçelerimize en iyi şekilde hizmet verilecektir.

Akçakent =858.269,00 TL  Akpınar= 1.176.080,00 TL         Boztepe=861.065,00 TL

Çiçekdağı=1.726.840,00 TL    Mucur=1.660.638,00 TL       Kaman=2.520.935,00 TL

Kırşehir Merkez=3.210.985,00TL

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda Kırşehir'e ayrılan ödeneği en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Köylerimizin ihtiyacına göre su ihtiyacını, mevcut su şebekesi ve su depolarının bakım ve onarımlarını yapıyoruz. Köy ortak kullanım alanlarını kilit parke yapıyoruz. Köylerimizin yollarını asfalt ile kaplıyoruz. Şehirde bulunan imkânları köylümüzün de ayağına götürüyoruz.

KÖYDES projelerinin gerçekleşmesinde büyük bir özveriyle çalışan İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birlikleri personellerine Kırşehir adına teşekkür ediyor başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Kırşehir’imize Hayırlı Olsun .” dedi.  

Anahtar Kelimeler
2018KırşehirKöydes
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yerel seçimlerin ardından
Yerel seçimleri geride bıraktık… Kırşehir tercihini yaptı. Kırşehir Belediye Başkanı olarak Sayın...

Haberi Oku