Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kuarncılı Kasaba halkı Erdoğan Başkan'dan tam not aldı
 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimleri öncesinde Kırşehir televizyonu haber ekibi olarak halkın nabzını yoklamaya devam ediyoruz. Bu kapsamda bu haftaki durağımız kurancılı kasabası oldu. Kurancılı kasaba halkı ile mevcut Belediye Başkanı Erdoğan Tekeli hakkında röportaj yaptık. Yaptığımız röportajların ardından vatandaşlardan elde ettiğimiz verilerden yola çıkarak Kasaba Belediye Başkanı Erdoğan Tekeli ile bir araya geldik. Vatandaşlar Erdoğan Tekeli'nin hizmetlerinden son derece memnun olduklarını dile getirerek, Yeniden Belediye Başkanı olarak görmek istediklerini vurguladılar. Gürüşlerini aldığımız vatandaşın ardından

 

KASABA BELEDİYE BAŞKANI ERDOĞAN TEKELİ; şunları söyledi. “Öncelikle Kasabanın ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum. 2014 mahalli idareler seçiminde Kurancılı Belediye Başkanı olduğunuz tarihten bugüne kadar elimizden geldiği kadar, gücümüzün yettiği kadar, imkanlarımız dahilin de kasabamıza gece gündüz demeden hizmet vermek için mücadele ettik. Bu anlamda Altyapı Atık Su Arıtma Tesisi, Kurancılı Kasabası Hatıra Ormanları gibi çalışmalar yaptık. Belediye garajımızın genişlemesi ve araçlarımızın yenilenmesi gibi büyük atılımlar yaptık. 2014 tarihinde biz belediyeyi devir aldığımızda kasabamızda büyük bir su sıkıntısı vardı. Onu bir yıl içerisinde tedarik ettik. Halkımızla Birlik olduk derneklerimiz ile camilerimize okullarımıza maddi ve manevi destekler verdik. Okulumuz okul anlamında öğrencilerimize burs, ücretsiz ulaşımı, temizlik ve kırtasiye malzemeleri gibi ihtiyaç gördükleri bütün malzemeleri belediyemiz tarafından karşılandı. Buna keza kilit parke yol park çalışmalarında büyük yol kat ettik. 160 bin metre gibi hiçbir Kredi kullanmadan kasabamızda ki yolları güzelleştirdik ve halkımıza açtık. Ana yolun asfalt yapısında asfalt çalışmalarında bulunduk. Belediyemizin kendi ana binası ve Sosyal Tesisleri anlamında tamirat ve tadilatlarında bulunduk. Çeşmeler, Pınarlar gibi yapıtlarda tadilatlarda bulunduk. Vatandaşımızın sosyal belediyecilik anlamında nasıl bir ihtiyacı varsa o konuda yanında olmaya çalıştık. Asker geceleri düzenledik. Kur'an kursu eğitimi alan bayanlarımıza Konya ziyaretleri gibi manevi ziyaretlere gönderdik. Okulumuzun spor aktivitelerinde ki destekler olarak araçtır, maddiyattır, malzemelerdir her alanda destek olduk. Bir belediyenin bir üretken belediyecilik anlamındaki gerektirdiği bütün şartları elimizden geldiği kadar yapmaya çalıştık. Başarılı olduğumuz düşünüyoruz ve aldığımız nokta ile geldiğimiz noktada büyük bir yol kat ettiğimiz düşünüyoruz.”

 

MUSA YILMAZ; “31 Mart 2019 seçimlerinde yeniden belediyeye Başkan seçilirseniz hangi projeleri gerçekleştireceksiniz

ERDOĞAN TEKELİ;” Şimdi 2019 mahalli seçimlerinde halkımız bizi tekrar belediye başkanı görmek isterse, Bu anlamda doğalgaz için büyük bir projemiz var, 2021 - 2022 yılları arasında halkımıza doğalgaza kavuşturmayı düşünüyoruz. Çünkü bu çalışma üzerinde bayağı bir yoğunlaştık. Seçim dolayısıyla biraz daha frenlemiş bulunmaktayız ama çalışmalarımız devam ediyor. Enerji üst kuruluna vermiş olduğumuz yazılar ve bize karşılık gösteriyor ki Kurancılı Kasabası da en geç 2021 - 2022 yıllarında doğalgaza kavuşacağını sinyallerini aldık. Kasabamızın altyapı su şebeke hattı üzerinde de çalışıyoruz. 1967'den Bu tarafa her türlü boru ve Tesisat bulunuyor. Kimisinin malzemesi bulunuyor. Kimisinin malzemesi bulunmuyor. Kimisi sağlıklı, Kimisi sağlıksız. Bu anlamda onun da proje ihalesi devam ediyor. Tekrardan bu göreve geldiğimiz takdirde bu iki büyük proje ile beraber aynı ağaçlandırma, yol çalışması, kilit parke, öğrencilerin ulaşımı, öğrencilere burs, temizlik malzemelerini katkı, ilaçlama süreçleri, mezarlığın bakımları ve çevre düzeni gibi hayatın vermiş olduğu ihtiyaçları aynı devam edeceğiz. Geçmişteki yapmış olduğumuz hizmetler aynı şekilde yapılacak. Fakat bunlara ek olarak doğalgaz ve altyapı su şebekesi getireceğiz. Doğalgaz bir medeniyettir. Biz şu şekilde yola çıktık. İç Anadolu'nun parlayan bir yıldızı olacak, örnek bir belde, örnek bir kasaba, örnek bir yaşanılabilir bir toplum gibi bir düşünceyle yola çıktık ve bu yolda devam edeceğiz.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku