Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kurban Arefesinde Şehitlik Ziyaret Edildi
 Kurban Bayramı nedeniyle Vali İbrahim Akın ve il protokolü şehitliği ziyaret ettiler. 

Kurban Bayramı arifesinde Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyarete Vali  İbrahim Akın’ın yanı sıra, il protokolü, Emniyet ve Jandarma teşkilatı mensupları ile şehit aileleri katıldı.

Okunan Kuran-ı Kerim ve İl Müftüsü Osman Arslan’ın yaptığı duanın ardından, İbrahim Akın, ve diğer protokol şehit kabirlerini ziyaret ederek kabirlere karanfil bıraktılar.

Şehitlik ziyareti sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, “Kurban Bayramı arifesinde vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek dualar ettik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlıklı ömürler diliyorum. Şehit yakınlarımızın da acılarını yürekten paylaşıyoruz.” dedi.

Kurbanların, kesim için belirlenen noktalarda kesilmesi konusuna vatandaşlarımızdan duyarlılık göstermelerini isteyen İbrahim Akın, “Vatandaşlarımızın kurbanlarını belirlenen kesim yerlerinde kesmeleri ve kurban artıklarını usulüne uygun şekilde bertaraf etmelerini rica ediyorum. Ayrıca, bayramlarda yapılan yolculuklarda can ve mal kayıpları yaşadığımız trafik kazalarının önlemek için gereken tedbirler alınmış durumda. İçişleri Bakanlığımızca başlatılan “Bu Bayramda Ben De Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” kampanyası, trafik kazalarına karşı ulusal bir seferberlik niteliği taşımaktadır. Bu kampanyada çocuklarımızın aileleri üzerindeki etkilerden faydalanmak istiyoruz. Çocuklarımız yolculuk anında araç kullanırken hata yapan büyüklerini kırmızı düdük çalarak uyaracaklar. Sürücülerimiz de yolculuk anında aşırı hız yapmamaya, telefonla konuşmamaya, emniyet kemeri takmaya özen göstermelidir.

 

Bu duygularla, Kurban Bayramının tüm Kırşehirli vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diliyor, herkesin bayramını tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyaret İbrahim Akın, ve beraberindeki protokolün kabirleri ziyaret edip kabirlere karanfil bırakması ve şehit yakınlarıyla sohbet etmesiyle sona erdi.


 

Anahtar Kelimeler
ŞehitlikKurban Bayramı
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Kırşehir’e...
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli bir dizi ziyaretlerde de bulunmak üzere Kırşehir’e gelecek

Haberi Oku