Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Mahsenli Ali Efendi cami ibadete açıldı
 Kırşehir’in Çiçekdağı İlçesinde yapımı tamamlanan Mahsenli Ali Efendi Cami ibadete açıldı. Mahsenli Ali Efendi cami yaptırıma ve yaşattırma derneği tarafından yapımına 2 yıl önce başlatılan ve yapımı tamamlanan Kırşehir’in kanaat önderlerinden Mahsenli Ali Efendinin adını taşıyan caminin açılışı Kırşehir milletvekili Mikail Arslan, İlçe Belediye Başkanı İsmail Deniz, İl Genel Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, Ak Parti Çiçekdağ İlçe Başkanı Hasan Hakanoğlu Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay, MHP İl Başkanı Arif Kılıç ile çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti. Kuran’ı Kerim tilaveti, semazen gösterileri ve ilahi konserlerinin yer aldığı programda Milletvekili Mikail Arslan vatandaşlara hitap etti. 

İSMAİL DENİZ HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

Çiçekdağ Belediye Başkanı İsmail deniz yaptığı açıklamada bu kadar güzel bir camiyi Çiçekdağ' a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu Bizim hayalimizdi. İlçemize vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Camimiz şuanda 1560 metre arsa içerisine yapılmış, yaklaşık 475 metre kapalı alanda ibadet olan zemin var, zeminin içerinde yaklaşık 300 metre olan bir salonu var. İlçemize çok yakıştı. Rabbim dualarımızı kabul etsin ifadelerini kullandı. 

MİKAİL ARSLAN ÇİÇEKDAĞ HAYIRDA YARIŞANLARIN BİR ARADA OLDUĞU BİR İLÇEDİR. YUNUS EMRE’NİN SÖZLERİ İLE HİTAP ETTİ.

 Milletvekili Mikail Arslan ise yaptığı konuşmasında Değerli İdari Amirlerimiz, değerli Basın mensuplarımız ve değerli hanım efendiler, Bey efendiler bende konuşmama başlamadan önce hepinize sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Tabi bugün Cuma, önümüzde ki hafta ramazan ayına başlayacağız o yüzden güzel bir tevafuk oldu. Caminin Ramazan ayına yetiştirilmesi önemli. Bu konuda camimize destek veren, taş taşıyan, harç karan, duvar ören, projesini yapan, takip eden, kaynak sağlayan, yardım eden herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. İstanbul'da büyük camilerde müezzin efendiler dualarında, namaz aralarında caminin Banilerine dua ederler. Bu caminin banisi diye başlarlar ve dua ederler, inşallah bu camide bundan sonra namaz kılanlar ve müezzin efendiler bu camiyi ilk yapımında zaman harcayan, emek veren herkese hayırla yâd edeceklerdir. Onların sevapları inşallah uzun süre devam edecektir. Değerli Arkadaşlar bu güzel hayır işi de yapmak çok önemlidir. Hayrı teşvik etmek, hayırda yarışmak son derece önemlidir o açıdan güzel bir yerde, güzel bir arsa üzerinde cami yapıldı. İnşallah çevresi de güzelleştirilerek devam eder. Belediye Başkanımız bir hayalinden bahsetti onu gerçekleştirdiğinden bahsetti, inşallah bizde Çiçekdağ’dan yer köye kadar devlet kara yolu kenarında sağlı sollu alanını rekratif amaçlı projelendirilerek, yeşillendirilerek, ışıklandırılarak, insanlarımızı bisikletleriyle ve de yaya olarak yürüyüş yaptıkları bir alan haline dönüştürülür. Bunu yapmakta çok büyük bir fayda var, insanlarımız hem burada yürüyüş yaparlar, hem sosyal amaçlı faaliyetler sergilerler, hem de dinlenmiş olurlar, hem de Çiçekdağı ve Yer köy ilçesi de bir birine daha fazla yakınlaşır diye düşünüyoruz.

 

Yunus Emre’nin de bir şiirinden bahsetmek istiyorum. “Bir kez gönül yıktınsa bu kıldığın namaz değil, 72 millet dahi elin, yüzün yumaz değil. Bir gönül yaptınsa, el eteğin tuttunsa, bir kez hayır ettinse, bire bindir az değil.” Yani hem gönül yıkmamak, hem gönül yapmak. 

İnsanların bir birlerini sevdikleri, bir birlerini saydıkları, bir birlerine değer verdikleri bir yerleşim merkezi çok güzel bir yerleşim merkezidir. İnsanlar huzur duydukları, bir birlerini destekledikleri ve hayırda yarıştıkları bir ilçe son derece güzel bir ilçedir. Çiçekdağımız da böyle bir ilçedir. Hayırda yarışanların bulunduğu bir ilçedir. Sizlere çok teşekkür ediyoruz Allah Razı Olsun diyoruz.

Sonuç olarak yol odur ki, doğru olarak, göz odur ki hakkı gören, el odur ki alçakta duran, yüceden bakan göz değildir diyor Yunus Emre hepimize söylüyor. Tabi Yunus Emre bunları söylerken herkes kendine düşen nasip de almalıdır. Sadece halkımıza değil Devletimizin yetkililerine bütün siyasi kişiliklere herkese hitap ediyor. Gönül yapmak,  gönül kazanmak ve gönül yıkmamak üzerine hayatımızı inşa etmeliyiz diyor. Kimseye tepeden bakmamalıyız. Hepinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum.


 

Anahtar Kelimeler
Mahsenli Ali Efendi Cami
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Rektör Karakaya UNIKOP Devir Teslim Törenine...
İkili ilişkilerini sürekli geliştirerek karşılıklı istişarelerde bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof....

Haberi Oku